Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JayDee

Ryzen 2600X napięcie oraz temp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem Ryzena 2600X, który jest osadzony na płycie Gigabyte Aorus Ultra Gaming x470.

Na defaultowych ustawieniach biosu napięcie skacze od 1,35 do 1,4+ (czasem powyżej 1.45).

Naczytałem się na różnych zagranicznych forach o tym, jedni twierdzą, że to normalne ze względu na tryb boost, drudzy, że nie. Jak wy się na to zapatrujecie drodzy forumowicze?

Aktualnie ustawiłem tak napięcie, że nie przekracza 1,368v w stresie, przy temp. 60C (maks jaki udało mi się zarejestrować), w idle 34C.

Szczerze to niczego bym nie zmieniał, gdyby nie fakt, że przeraziły mnie trochę te napięcia.

Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie, to na procku siedzi Grandis 2. Co dziwne, po mojej zabawie w biosie, CPU-Z non stop wskazuje 4,2ghz (natywnie 3.6, 4,2 w trybie boost) czyli tak jakby non stop działał w trybie boost...

Z góry dzięki za porady, życzę miłego wieczoru!

Pozdrawiam!

 

PS. Nie jestem żadnym overclockerem ani znawcą, więc jeśli coś źle zrobiłem, wybaczcie ;<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie napięcie jest normalne i występuje na wszystkich płytach i procesorach z Ryzenem, a ty z całym szacunkiem jesteś 100 osobą która o to pyta ;)

Ludzie, którzy twierdzą, że są to patologiczne napięcia, piszą to na wyczucie, ponieważ nie mieli nigdy tej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1600X też napięcia skaczą na ponad 1,45V, ale co zrobisz, to nie Intel, to AMD. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz TURBO to będzie normalnie, też tak miałem a teraz spokój z napięciem i temperaturami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz TURBO to będzie normalnie, też tak miałem a teraz spokój z napięciem i temperaturami .

Wyłączyć turbo i siedzieć na 3600mhz na wszystkich rdzeniach? Jaki w tym sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć turbo i siedzieć na 3600mhz na wszystkich rdzeniach? Jaki w tym sens?

Jeśli mu przeszkadza a nie wykorzystuje aż tyle to jaki sens żeby skakało ciągle napięcie? ja w 1600X wyłączyłem i w grach nawet się polepszyło bez turbo stabilne fps, najwidoczniej AMD nie ogarnęło tematu i jednemu się trafi dobrze a drugi ma problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niech od razu wyłączy kilka rdzeni jeszcze, bo ich nie wykorzystuje :lol2: Gdzie w tym logika? Programy będą mniej niezdecydowane co do wyboru rdzeni :E

Stabilniejszy fps bez turbo? ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może pytanko z innej beczki, mam na tej płycie osadzone G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB), macie może jakieś pomysły żeby zmusić je do działania w natywnych taktowaniach? A...i pytanie, czy zostawić napięcie takie jakie aktualnie mam, czy jednak dać na auto żeby skakało ponad 1.4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mu przeszkadza a nie wykorzystuje aż tyle to jaki sens żeby skakało ciągle napięcie? ja w 1600X wyłączyłem i w grach nawet się polepszyło bez turbo stabilne fps, najwidoczniej AMD nie ogarnęło tematu i jednemu się trafi dobrze a drugi ma problem .

Po co w ogóle kupować w takim wypadku wersje X? No ale ok, zawsze można po prostu ustawić taktowanie i napięcie na sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może pytanko z innej beczki, mam na tej płycie osadzone G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB), macie może jakieś pomysły żeby zmusić je do działania w natywnych taktowaniach? A...i pytanie, czy zostawić napięcie takie jakie aktualnie mam, czy jednak dać na auto żeby skakało ponad 1.4?

 

 

wpisac te ustawienia w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może pytanko z innej beczki, mam na tej płycie osadzone G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB), macie może jakieś pomysły żeby zmusić je do działania w natywnych taktowaniach? A...i pytanie, czy zostawić napięcie takie jakie aktualnie mam, czy jednak dać na auto żeby skakało ponad 1.4?

A jakie masz teraz taktowanie?W których slotach masz RAM? Włączałeś XMP? Próbowałeś ręcznie ustawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kości mam w 2 i 4 slocie, tak żeby działały w dualu, aktualnie działają na 3066 na napięciu 1.356 i jest stabilnie, gdy odpale xmp na 3200 na tym samym napieciu lub auto, w MemTest64 wywała BSOD. Aktualne taktowanie ustawiałem ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kości mam w 2 i 4 slocie, tak żeby działały w dualu, aktualnie działają na 3066 na napięciu 1.356 i jest stabilnie, gdy odpale xmp na 3200 na tym samym napieciu lub auto, w MemTest64 wywała BSOD. Aktualne taktowanie ustawiałem ręcznie.

A jak masz aktualnie ręcznie ustawione timingi i SOC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCORE SOC (jesli o to ci chodzi) mam na auto, timinigów też nie ruszałem.

Jak już wspominałem, nie jestem żadnym overclockerem, więc każda pomoc będzie doceniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić tak na razie:

3200mhz

Dram voltage 1,4v

SOC 1,1V

Timigni 1.16.18.18.38

Sprawdzaj stabilność w stress teście AIDA64, napisz po jakim czasie się ewentualnie wyłoży test, jak przejdzie ponad godzinę to możesz uznać, że jest na 99% dobrze.

W międzyczasie daj screenshot z programu Taiphoon burner, timingi z XMP i co siedzi w kościach.

Memtest słabo przydatny przy OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może pytanko z innej beczki, mam na tej płycie osadzone G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB), macie może jakieś pomysły żeby zmusić je do działania w natywnych taktowaniach? A...i pytanie, czy zostawić napięcie takie jakie aktualnie mam, czy jednak dać na auto żeby skakało ponad 1.4?

 

Miałem je przez chwilę, ale zwróciłem - u mnie nie chciały nawet na 3000 CL16 iść, i to na wysokim napięciu. Ale to b popularne kości, u innych ludków śmigają - więc pewnie po prostu z Twoją i moją mobo się gryzą chyba.

 

Co do napięcia proca - pobaw się w undervolting. Na moim na razie dojechałem do momentu, gdzie pod stałym obciążeniem mam 1,3V, i jedynie czasem skacze do 1,36V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...