Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

brecarz

windows xp - bluescreen przy instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam problem z zainstalowaniem Windowsa XP Home Edition SP2, na nowo kupionym laptopie firmy Acer. Zainstalowałem na nim Ubuntu zostawiając sobie miejsce na Windowsa. Po zbootowaniu płytki, instalator ładuje pliki, a po około minucie wywala mi bluescreen z informacją:

STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0xF73B7D66, 0xF78D1EA0, 0xF78D1B95)

acpi.sys - Address F73B7D66 base at F73AC000 DateStamp 41107d27

 

Nie znam się na tym za bardzo i nie wiem co oznacza. Dodam, że próbowałem też odpalić instalator z bootowalnego pendrive'a. Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa architektura CPU i Chipset-u nie pozwala na instalację starszych systemów niż WIN 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam problem z zainstalowaniem Windowsa XP Home Edition SP2, na nowo kupionym laptopie firmy Acer. Zainstalowałem na nim Ubuntu zostawiając sobie miejsce na Windowsa. Po zbootowaniu płytki, instalator ładuje pliki, a po około minucie wywala mi bluescreen z informacją:

STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0xF73B7D66, 0xF78D1EA0, 0xF78D1B95)

acpi.sys - Address F73B7D66 base at F73AC000 DateStamp 41107d27

 

Nie znam się na tym za bardzo i nie wiem co oznacza. Dodam, że próbowałem też odpalić instalator z bootowalnego pendrive'a. Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem?

Jedyne wyjście to maszyna wirtualna. Rozumem że potrzebny ci XP do starych gierek/programów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumem że potrzebny ci XP do starych gierek/programów?

Dokładnie, chciałem zainstalować dwie gierki :)

 

Trudno, w takim razie z tą maszyną wirtualną się może pobawię, bo Windowsa 10 specjalnie do tego celu kupować nie zamierzam ^^. Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gierki nie pójdą ci na Wine pod Ubuntu? Byłoby chyba najwygodniej w ten sposób, chyba że akurat te konkretne tytuły nie współpracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa architektura CPU i Chipset-u nie pozwala na instalację starszych systemów niż WIN 10.

Nie powielaj bzdur, da się na coffe/ryzen zainstalować Windows 7 czy 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 7 czy 8.1 tak, ale XP już odpada, sama treść BSOD'a dość znamienita dla przypadku instalacji XP na nowszym sprzęcie a dokładnie brakuje sterowników do AHCI, kiedyś integrowało się stery przez nLite i wio dzisiaj nikt takowych dla XP nie wyda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Erwtokritos

 

Na raven ridge też win7 pójdzie? ;)

 

 

Na większości wciąż się da, ale co z tego, gdy komputer może być pod kontrolą takiego systemu półfunkcjonalny?

Brak sterowników do integry, albo tylko stare bety? (w PC można to zignorować, ale w lapku, i to jeszcze takim z przełączaniem grafik?)

Brak jakiegokolwiek USB dostarczanego przez chipset? (win7 + coffee lake z chipsetami 14nm)

I nawet nie wspominam konieczności stosowania witaminki, by w ogóle system raczył się aktualizować.

O nietrywialnej instalacji to już w ogóle :P

 

Dla osób które nie są psychofanami takie kombinowanie mija się z celem.

 

A XP to na niektórych starszych niż dzisiejsze lapki już nie dawało rady instalować. Ten system nie żyje - dajcie mu spokój. Rozkopywanie grobów to profanacja.

 

 

@DisconnecT

Tu się rozwala o ACPI - dużo większa przeszkoda, taka sama jak przy ravenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A XP to na niektórych starszych niż dzisiejsze lapki już nie dawało rady instalować. Ten system nie żyje - dajcie mu spokój. Rozkopywanie grobów to profanacja.

Pamiętam czasy kiedy miałem laptopa HP Pavilion DV5 domyślnie była muląca Vista, szarpałem się długi czas aby na tym XP postawić, najpierw wielka walka z nLite i doborem sterowników pod AHCI bo sprzęt nie miał w biosie przełącznika na IDE, potem szaleńcza mordęga ze sterownikami, żeby było śmiesznej pod sterowniki do dźwiękówki IDT trzeba było wrzucać devcona aby to w ogóle ruszyło, finalnie i tak była kupa sprzęt zwalniał łapał zwisy wywalało BSOD'y od ACPI losowo a to raptem mobilny AMD Turion 64 X2 Ultra + HD 3450 512MB które powinny bujać się pod tym systemem aż miło, tak długo biłem się aż wyszedł Win 7 i zapomniałem o problemie :P

 

@DisconnecT

Tu się rozwala o ACPI - dużo większa przeszkoda, taka sama jak przy ravenach.

 

Racja zobaczyłem na końcu kodu 7 i już myślałem że standardowo wyrzuciło 0x000007B (INACCESIBLE_BOOT_DEVICE) tym czasem to jest 0x000007E wskazujący na podsystem ACPI, miałem ten sam problem z odpaleniem XP Mini z płytki hirensa na laptopie z mobilnym Broadwellem i ostatecznie odpuściłem temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chciałem zainstalować dwie gierki :)

 

Trudno, w takim razie z tą maszyną wirtualną się może pobawię, bo Windowsa 10 specjalnie do tego celu kupować nie zamierzam ^^. Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedzi.

A może do tych gierek ktoś wydał patcha dla win7 i nowszych systemów? Np. NFS3 trzeba spaczować aby działały na win7. Już nie mówiąc o emulatorach Glide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gierki nie pójdą ci na Wine pod Ubuntu? Byłoby chyba najwygodniej w ten sposób, chyba że akurat te konkretne tytuły nie współpracują.

Próbowałem przez Wine/PlayOnLinux ale nic z tego a przynajmniej mi się nie udało :D Ale no nic, nie jest to jakieś pilne :)

 

A może do tych gierek ktoś wydał patcha dla win7 i nowszych systemów? Np. NFS3 trzeba spaczować aby działały na win7. Już nie mówiąc o emulatorach Glide.

Ja niestety posiadam tylko XP dlatego o niego akurat pytałem :) Piratów nie będę ściągał tylko po to by zagrać w starą gierkę, tym bardziej nie zamierzam kupować jakiegos nowego Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Erwtokritos

 

Na raven ridge też win7 pójdzie? ;)

 

 

Na większości wciąż się da, ale co z tego, gdy komputer może być pod kontrolą takiego systemu półfunkcjonalny?

Brak sterowników do integry, albo tylko stare bety? (w PC można to zignorować, ale w lapku, i to jeszcze takim z przełączaniem grafik?)

Brak jakiegokolwiek USB dostarczanego przez chipset? (win7 + coffee lake z chipsetami 14nm)

I nawet nie wspominam konieczności stosowania witaminki, by w ogóle system raczył się aktualizować.

O nietrywialnej instalacji to już w ogóle :P

 

Dla osób które nie są psychofanami takie kombinowanie mija się z celem.

 

A XP to na niektórych starszych niż dzisiejsze lapki już nie dawało rady instalować. Ten system nie żyje - dajcie mu spokój. Rozkopywanie grobów to profanacja.

 

 

@DisconnecT

Tu się rozwala o ACPI - dużo większa przeszkoda, taka sama jak przy ravenach.

Ja się nie bawię w takie zabaweczki jak Integry do grania bo to się mija z celem.Poza tym wole pokombinować tak aby skonfigurować 8.1 lub 7 pod nowe procki czy płyty niż raz na rok lub szybciej robić formata bo się Windows 10 posypie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...