Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sh0q

LGA 1155 -> AM4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Czy przy takiej zmianie zauważę wzrost wydajności?

 

Ogólnie to płyta główna mi padła i nie chciałem szukać używanej pod i7 więc postanowiłem wymienić całą platformę.

Chcę się dowiedzieć czy rzeczywiście odczuje różnicę?

To co robię na co dzień to maszyny wirtualne z linuksem i androidem, kodze w C# i nastawiłem się na ASP.NET Core oraz Xamarin(z ciekawości).

Grywam też w gry, coś pokroju Hearts of Iron 4, seria Total War, Cities Skylines itp, czasami coś bardziej wymagającego graficznie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wydajności będzie w tych zastosowaniach duży (ale nie kolosalny). Największą różnicę odczułbyś w renderowaniu albo kodowaniu wideo. Asp.net oraz C# to dość wymagające oprogramowanie, przyda się jednak też sporo ramu (minimum 32GB) oraz szybki SSD.

 

Poza tym, co do gier to zależy jaką obecnie masz kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment pozwolę sobie na 16 GB, w przyszłości dokupię kolejne 16GB. Jest to niespodziewany wydatek, niestety tak wyszło i mogę kupić "aż" 16 GB pamięci, przy aktualnych cenach.

 

Aktualnie mam GTX 970 i nie mam go zamiaru na ten moment wymieniać. Wymiana karty będzie ale dopiero przy wymianie monitorów, na nowe i lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy GTX 970 jakaś poprawa w grach powinna być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...