Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

2Korynt129

AOC 24V2Q vs Acer HA240YAWI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szukam monitora w cenie około 500-600 zł. Chciałbym, żeby miał matrycę IPS, odświeżanie 75 Hz, flicker-free, redukcję niebieskiego światła i w miarę cienkie ramki. Wybór padł pomiędzy AOC 24V2Q i Acer HA240YAWI.

https://www.x-kom.pl/p/463696-monitor-led-24-269-acer-ha240yawi-bialy.html?gclid=Cj0KCQiAi57gBRDqARIsABhDSMo7pDkQL__62hcoMYSU2Re_XfMsuhTNvGVZ8gYXoawOkzRuiZP7lZ8aAtqLEALw_wcB

 

https://www.komputronik.pl/product/521553/aoc-24v2q-75hz-freesync-.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

Pytałem Pana z Acera i powiedział, że ten monitor ma funkcję ochrony oczu, które wymieniłem. Co do AOC boję się, że będzie trochę za ciemny. Na jakieś recenzji 27 calowy ekran miał tylko 228 cd/m2. Może ktoś posiada monitor Acer HA240YAWI lub podobny np. SA240Ybid i mógłby się wypowiedzieć o tej matrycy. Co lepiej wybrać? Dziękuję z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcza nie widziałem tego Acer super cena za IPS i 75hz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, też bym wziął tego Acera ale nie obsługuje freesynca :/ więc wybór padł na AOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Jak dokupisz kabel hdmi to będzie działał freesync oczywiście pewnie 48-75fps.

 

Kupujecie monitor patrząc tylko na wygląd? :)

 

Witam wszystkich, szukam monitora w cenie około 500-600 zł. Chciałbym, żeby miał matrycę IPS, odświeżanie 75 Hz, flicker-free, redukcję niebieskiego światła i w miarę cienkie ramki. Wybór padł pomiędzy AOC 24V2Q i Acer HA240YAWI.

 

Praktycznie każdy monitor w tej cenie a nawet niższej ma te wszystkie technologie, więc....

 

Miałem AOC 24v2q ale niecały dzień, białe pionowe paski na matrycy skutecznie mnie do niego zniechęciły (zdjęcia w innym temacie)

 

Acera nie miałem.

 

Ale kupiłem następnie philipsa 246E9QDSB/00 w promo za 419zł i to był strzał w dziesiątkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przetestował Acera HA240YAWI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przetestował Acera HA240YAWI?

 

Jeżeli kupię ten monitor w tygodniu to dam znać. Nie wiem tylko czy nie wezmę wersji 21.5 calowej, z racji większego PPI (102). Tyle samo mam w laptopie i obraz jest odpowiednio ostry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupię ten monitor w tygodniu to dam znać. Nie wiem tylko czy nie wezmę wersji 21.5 calowej, z racji większego PPI (102). Tyle samo mam w laptopie i obraz jest odpowiednio ostry.

To kup i zdaj relacje :P Też się przymierzam do kupna tego monitora. Szkoda że nie ma wyjścia audio (konsola).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił Acer SA240YBID i ma flickering, poziome linie podczas grania czy poruszania się obrazu w filmach. Jeszcze nie wiemy czy te modele tak mają czy winną jest coś innego. Póki co wykluczyliśmy tylko przewód łączący kartę z monitorem. Pewnie monitor pójdzie na zwrot, nie wiem czy to wina pojedynczego egzemplarza czy te tanie IPSy ACERa tak mają. Także radziłbym podchodzić z dystansem do tego modelu.

 

Co prawda inny model, ale tylko tak ostrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to teraz mnie trochę przestraszyłeś.

 

Macie do polecenia jakieś inne modele do 500zl w x-kom? Cel granie, 22-24".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic ciekawego w tej kwocie z IPS , może uyżywki.

Wydaje mi się że warto spróbować tego Acera co podałem zawsze można oddać.

Czekam na relację, dla mnie to jest ewentualność. Szukam monitora 144hz i regulacją w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem HA240. Jeśli dam radę to w piątek dam znać, ewentualnie dopiero w poniedziałek/wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem HA240. Jeśli dam radę to w piątek dam znać, ewentualnie dopiero w poniedziałek/wtorek.

Czekam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił Acer SA240YBID i ma flickering, poziome linie podczas grania czy poruszania się obrazu w filmach. Jeszcze nie wiemy czy te modele tak mają czy winną jest coś innego. Póki co wykluczyliśmy tylko przewód łączący kartę z monitorem. Pewnie monitor pójdzie na zwrot, nie wiem czy to wina pojedynczego egzemplarza czy te tanie IPSy ACERa tak mają. Także radziłbym podchodzić z dystansem do tego modelu.

 

Co prawda inny model, ale tylko tak ostrzegam.

 

Jednak monitor nie był winowajcą a jeżeli był to na 1 dzień. Podłączyłem do innego komputera, problem nie występował, więc znów podłączyliśmy do komputera kolegi i magicznie zaczęło wszystko ładnie wyświetlać i działać. Zapewne wina jakiegoś spięcia, bądź obciążenia sieci elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak monitor nie był winowajcą a jeżeli był to na 1 dzień. Podłączyłem do innego komputera, problem nie występował, więc znów podłączyliśmy do komputera kolegi i magicznie zaczęło wszystko ładnie wyświetlać i działać. Zapewne wina jakiegoś spięcia, bądź obciążenia sieci elektrycznej.

Wygrzał się chłopak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak monitor nie był winowajcą a jeżeli był to na 1 dzień. Podłączyłem do innego komputera, problem nie występował, więc znów podłączyliśmy do komputera kolegi i magicznie zaczęło wszystko ładnie wyświetlać i działać. Zapewne wina jakiegoś spięcia, bądź obciążenia sieci elektrycznej.

 

To jeszcze napisz jak wrażenia z użytkowania, jest smużenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor już u mnie na biurku. Za tą cenę myślę, że ciężko dostać coś lepszego, chociaż szczerze w życiu niewiele monitorów widziałem, jednak na cenę 439 zł myślę, że jak najbardziej zakup godny polecenia.

 

Wygląd

 

Ode mnie ocena 10/10. Ładna barwa, ekran tylko 6,6 mm, materiał lekko chropowaty. Prezentuje się super.

 

Smużenie

 

W programie PixPerAn po naciśnięciu F4, potrafię wpisać prawidłowo hasło do tempa 7-8. Chociaż przy 8 często już popełniam błąd. Wszystko przy wyłączonym dopalaniu pikseli. Ogólnie myślę, że jak na IPS to norma. Monitor posiada funkcję dopalania pikseli, ale nawet w trybie normalnym pojawia się czarny ghosting, w trybie ekstremalnym to się jeszcze powiększa. Osobiście wyłączyłem ten tryb.

 

Odświeżanie

 

W instrukcji napisane jest, że monitor obsługuje 75 Hz. Jednak przy natywnej rozdzielczości jest to 60 Hz. Próbowałem OC monitora i przy zwykłym ustawianiu większej ilości Hz wszystko niby działa poprawnie, ale monitor nadal działa w 60 Hz. Szczerze, aż tak się nie znam, może popełniam gdzieś błąd, gdyż maksymalna częstotliwość pozioma dla tego monitora to 88 KHz, u mnie cały czas jest 67 KHz. Raz udało mi się podkręcić na 65 Hz/73KHz przy niestandardowych ustawieniach. 75 Hz chodzi na pewno na mniejszej rozdzielczości. Ostatecznie, ta kwestia jest jeszcze do rozpatrzenia

 

Równomierność podświetlenia

 

Głównie w prawym dolnym rogu monitor trochę świeci jaśniej. W górnym rogu po lewej stronie również świeci troszkę jaśniej oraz przy dolnej krawędzi. W normalnej pracy niezauważalne.

 

Ekran

 

Ostry obraz, bez żadnym poziomych czy pionowych pasków.

 

Jasność

 

Wg mnie bardzo dobra. Aktualnie mam ustawione na 15% przy włączonym świetle w pokoju. W dzień również jest jasno.

 

Ustawienia i fukcje

 

Monitor posiada wiele funkcji. Flicker-less, AMD FreeSync, redukcja niebieskiego światła, ACM, Super ostrość, celownik, Dopalanie pikseli, wskaźnik FPS.

 

Nie jestem profesjonalistą i nie znam się, niemniej uważam, że warto go wybrać. Gdybym miał kupić monitor raz jeszcze, wybrałbym ten sam. Wiem, że każdy celuje w inny target i oceniłby ten egzemplarz inaczej, dlatego za ewentualne błędy w ocenie, a przez to wprowadzenie kogoś w błąd przepraszam.

 

Mój link

Mój link

 

Mógłbym jeszcze wrzucić zdjęcie z backlight bleed, ale uważam to za niemiarodajny test, gdyż telefon komórkowy nie odzwierciedla w 100% prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucisz fote z jasnością 50% i wyświetlonym czarnym kolorem? Ciekawe jestem jak to podświetlenie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdę czas to spróbuje, ale dopiero po poludniu. Zdjęcie ma być przy świetle słonecznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak najciemniej żeby wyeksponować to podświetlenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdę czas to spróbuje, ale dopiero po poludniu. Zdjęcie ma być przy świetle słonecznym?

 

Ja bym chciał też zobaczyć jak się prezentuje monitor, jakieś zdjęcie z przodu i tak spod ukosa :D On ma możliwość montażu na vesa ?

Jakie złącza ma, bo w opisie było vga i hdmi, a na zdjęciach dało się wypatrzeć i dvi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

Mój link

Mój link

Mój link

 

Przepraszam za słabą jakość. O tej godzinie mój telefon robi słabe zdjęcia. Monitor ma wyjście HDMI i VGA. Podświetlenie przy 50%. Niestety telefon nie pokazuje w 100% prawdy. To zdjęcie na test backlight bleed pokazuje tylko częściowo prawdę. Na pewno wygląda to podobnie, ale może mniej intensywnie w rzeczywistości. Trudno mi powiedzieć. Przy świetle w pokoju prawie jest to niewidoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za fotki. Dosyć mocno widać to podświetlenie, to może jednak aoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja naprawdę nie bardzo wiem jak do ciebie pisać, może zacznę ci rysować. Co ma to co ja napisałem do tych twoich pseudo-intelektualnych wysrywów i osobistych wycieczek. Nie potrafisz dyskutować idz do piaskownicy, zero argumentów jakieś pierdololo o znaniu się lepiej od emerytowanych generałów dorabiających jako eksperci, godzinie W i bieganiu z karbinem, uwielbiam takie głodne kawałki internetowych napinaczy, co to się napinają na forach jak to oni będą bronić kraju a wszyscy inni będą uciekać, a w rzeczywistości siedzą z obsraną zbroją w domku i czytają jak to już za chwilę padnie Ukraina i oni będą walczyć z Putinem. Ale jeżeli to ciebie jakoś pocieszy, to jeżeli faktycznie kiedyś wybuchnie ta wojna, to ja nie ucieknę bo przez wzgląd na nieszczęsny przydział mobilizacyny który od lat leży i czeka to by była dezercja, ale niestety raczej się nie spotkamy w okopach, bo będe miał w tym momencie ważniejsze zadania niż bieganie z karabinem po lini frontu, ale ty baw się dobrze. To się kolego sympatyczny nazywa projekcja
    • Jak chcesz to oddaj rządzącym swoje całe zarobki. Kolejny podatek i pieniądze do przepalenia. 
    • https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-552-22
    • Ten plik , który zaimplementowałem w CRU dla swojego monitora zmniejsza maksymalną częstotliwość monitora z 240 na 230 Hz, a ja dodatkowo ustawiłem blokadę FPS w sterowniku Nvidii na 220 fpsów. I to o dziwo wyeliminowało całkowicie migotanie w moim monitorze przy włączonym G-SYNC.
    • @Badalaman przez przegraną rozumiemy z pewnością: - warunki pokojowe na bardzo złych zasadach np oddanie większej ilości ziem - przegrana militarna i zajęcie przez rosję całej Ukrainy Okupacja i walka partyzancka to już zupełnie co innego... Na tej zasadzie to Polacy nigdy nie przegrali bo robili powstania w czasie zaborów, a w czasie PRL była Solidarność... Ale to już kwestia semantyki...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...