Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Orzechu12321

[3500zł-4000zł] laptop internet/sporadycznie gry

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop dla studenta na kilka lat

1) Kwota przeznaczona na zakup: ~3500zł-4000zł

2) Laptop nowy/używany: Nowy

3) Wymagania specjalne: matowa matryca, min 8 gb Ramu, dysk ssd

4) Rozmiar matrycy: 15,6+

5) System operacyjny: opcjonalnie

6) Główne zastosowanie (np. gry - podaj tytuły, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program, etc.): internet, pakiet office, gry typu lol, cs, fifa (chciałbym żeby pociągnął fifę przynajmniej przez kolejne 3-4lata)

8) Miejsce użytkowania: dom, uczelnia

9) Własna propozycja:

 

https://www.x-kom.pl/p/438877-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-8750h-8gb-2561000-win10-gtx1050.html (faworyt w tej cenie)

https://www.x-kom.pl/p/441420-notebook-laptop-156-msi-gf63-i7-8750h-8gb-2401tb-gtx1050.html

 

I dwa pytania od siebie jak to jest z wykonaniem acera nitro i serwisem, bo jestem nim bardzo zainteresowany.

II podobno w msi są problemy z łącznością wi fi co bardzo zniechęciło mnie do zakupu tak drogiego laptopa z tak podstawowym problem.

 

Rozważę ew inne propozycję, ale wydaje mi się ze tak konfiguracja jest najbardziej wydajną w tej cenie i posłuży najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GTX'em 1050Ti i systemem operacyjnym:

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD za 3999zł

Sprawdzony laptop z dobrymi podzespołami i matową matrycą FHD IPS. Ma dwa dyski oraz dosyć dobrą kartę graficzną w postaci GTX'a 1050Ti. Posiada również całkiem stonowany design oraz aluminiową obudowę. Obecnie jest w dobrej cenie i ciekawej ofercie. W cenie jest też system operacyjny Windows 10.

 

Bez systemu:

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti za 3799zł + ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 za 259zł

Tu również design laptop jest przyjemny dla oka (ma m.in cienkie ramki). Podzespoły ma podobne jak w przypadku Acera (po dołożeniu dysku SSD), ale jest bez systemu. Nie ma tu aluminiowej obudowy, ale użyte plastiki są całkiem niezłe. W tym wypadku część portów została wyprowadzona na tył laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co przemawia na korzyść w/w laptopów jeśli tutaj mam 6 rdzeniową i7 na mocniejszą od i5 w tej samej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co przemawia na korzyść w/w laptopów jeśli tutaj mam 6 rdzeniową i7 na mocniejszą od i5 w tej samej cenie

 

Wydajniejsza karta graficzna-GTX 1050Ti.

Do biura i internetu wystarczy Ci i5H, ten procesor ogarnie też kartę GTX 1050Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej gdybyś ocenił sobie te laptopy w sklepie z elektroniką. Z tych, które zalinkowałeś wybierałbym między Acerem Aspire 7 i Legionem 530. Dla mnie przemawia przede wszystkim najbardziej stonowany wygląd. Wykonane są bardzo podobnie, czyli przyzwoicie. Lenovo mimo wnętrza wykonanego z gumowanego plastiku jest sztywne i nie brudzi się tak jak Acer. Poza tym, Acer jest jak dla mnie za ciężki (2,9kg), a Lenovo Legion jeszcze do przełkniecia 2,3kg. Najlepsza kultura pracy powinna być w Lenovo Legion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym wyborem. Acera Nitro 5 odrzuciłem, ciężki, duży, wyglądał jak dla mnie tandetnie. Wybrałem Lenovo Y530 i jestem zadowolony jak na razie. Użytkuję kilka dni. Asus FX504 też zrobił na mnie bardzo fajne wrażenie. W zasadzie to zastanawiałem się na samym końcu już na tymi dwoma. Jak chcesz coś wiedzieć o Y530 to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to podobny poziom. Osobiście wybrałbym między Lenovo i Acer Aspire 7, tylko jeżeli masz możliwość warto dołożyć do 16 Gb ram w tym drugim modelu.

Acer Aspire 7 i5-8300H/16/120+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4149 zł

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4249 zł

W wersji z 8 GB oba sloty masz zajęte przez dwie kości po 4 GB, więc przy rozbudowie musisz obie kości wymienić co jest kosztowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to ma się z rozkładem ram w legionie? i jak by to wyglądało z grzaniem się i kulturą pracy między acer aspire 7/legion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to ma się z rozkładem ram w legionie? i jak by to wyglądało z grzaniem się i kulturą pracy między acer aspire 7/legion?

 

W Lenovo Legion z #3 jest wolny 1 slot więc z dołożeniem nie będzie problemu. Co do wymiany ramu, to z 8GB na 16GB nie ma żadnego problemu, bo i tak rozkręcasz laptopa-po prostu wyjmujesz 2x4GB i wkładasz 2x8GB-jeżeli zależy Ci na budżecie to lepiej wziąć 8GB i wymienić ram za jakiś czas, lub po prostu wybrać Y530 z wolnym jednym slotem wink.gif . Moim zdaniem do Twoich zastosowań na razie 8GB wystarczy, a jak zacznie Ci brakować, to po prostu go wymienisz/dołożysz (zależnie od wybranego modelu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fake4r. Jestem zainteresowany zakupem y530, ale już na kilku forach czytałem, że wiatraki włączają się i robi się głośno bez powodu co jakiś czas nawet podczas pracy biurowej co jest dość irytujące.

Czy u Ciebie tez występuje ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co robisz. Chyba w większości laptopów słychać wiatraki. Nie widzę nigdzie ustawień żeby można było ręcznie to robić. Jakoś te wszystkie aplikacje od lenovo jakby nie działają na win10. Jeszcze do tego nie doszedłem. Jakoś na głośność nie narzekam, ale faktycznie jak odpalisz grę do nieźle hulają :) Przy pracy biurowej też od czasu do czasu się załączają, oczywiście nie na max obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...