Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel15987

M.2 PCIe czy SATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym dołożyć dysk SSD do laptopa ASUS ROG Strix GL553VD i5-7300/8GB/1TB/Win10 GTX1050 tylko nie wiem jaki dokładnie tam jest interfejs. Na stronie pisze "Możliwość montażu dodatkowego dysku M.2 PCIe/SATA " Czyli w końcu jaki..? Przy okazji jakieś konkretne typy z niższej półki 128/256 GB?

post-313088-1544032579327_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Złącze M.2 – interfejs PCIe – protokół NVMe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski na interfejsie SATA są sporo wolniejsze od NVMe. Transfery odczyt/zapis dysków SATA to ok 500/500 MB/s gdzie dyski NVMe to 3000/1500MB/s. Także lepiej odżałować te kilka złoty i kupić słabszy dysk NVMe niż najlepszy SATA. To samo z pojemnością, dziś 240/256GB to minimum. Winda , ze 2 gry, trochę osobistych rzeczy i dysk 120GB jest pełny pod korek, a dyski SSD tego nie lubią, bo im dysk pełniejszy tym bardziej spada im transfer oraz żywotność.

 

np ADATA XPG SX8200 240G PCIe x4 NVMe - 260zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski na interfejsie SATA są sporo wolniejsze od NVMe. Transfery odczyt/zapis dysków SATA to ok 500/500 MB/s gdzie dyski NVMe to 3000/1500MB/s. Także lepiej odżałować te kilka złoty i kupić słabszy dysk NVMe niż najlepszy SATA. To samo z pojemnością, dziś 240/256GB to minimum. Winda , ze 2 gry, trochę osobistych rzeczy i dysk 120GB jest pełny pod korek, a dyski SSD tego nie lubią, bo im dysk pełniejszy tym bardziej spada im transfer oraz żywotność.

 

np ADATA XPG SX8200 240G PCIe x4 NVMe - 260zł

 

 

Zapoznaj się z tym testem https://pclab.pl/art79361.html i dowiedz się w jakich zadaniach przydaje się NVMe.

 

A co do dysku 128GB i spadku transferu po zapełnieniu.

 

 

TpIoyyR.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamówię z interfejsem PCIe. Dysk przeznaczony tylko i wyłącznie pod system i programy, ale chyba pomyślę nad 250gb. Jakim programem najlepiej przerzucić system i recovery z HDD na SSD ?

 

Teraz trochę o prędkościach bo trochę mnie zaskoczył wynik w drugim laptopie który ma już SSD. Ogólnie to mój pierwszy laptop z SSD i nie odczuwam na nim jakieś zamuły bo na starym laptopie miałem zwykły HDD i dla mnie obecny SSD chodzi idelanie, ale po zobaczeniu prędkości zaczynam w to wątpić.

post-313088-15441087170441_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za odświeżenie tematu, ale dopiero teraz biorę się za zakup. Powiedzcie jakich firm unikać i czemu kości TLC są złe jak wszyscy piszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...