Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin003

GTX 1060 3Gb vs RX 570

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Która z tych kart będzie lepiej współpracowała z tym procesorem? Nastawiam się na gry, głównie W3. Pozostała specyfikacja:

procesor I5 2400

płyta główna Gigabyte GA-H61M-S2PV

zasilacz silentiumpc vero l2 500w

ram 2x 4gb goodram 1333Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Wiesława obie karty bedą dobre, wszystko zależy od ceny. RX to większy narzut na słaby cpu ale taka konfiguracja nawet w Novigradzie powinna wypluć około 60FPS na wysokich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi także RX 580 4gb. Warto się nad nim zastanowić, czy do tego procesora dużo lepsza będzie nvidia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do i5 2400 lepszym rozwiązaniem jest 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz tańszą, za jakiś czas i tak i5 będziesz musiał wymienić bo zegar ma słaby i mało rdzeni, nie mówiąc o wiekowej już platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz tańszą, za jakiś czas i tak i5 będziesz musiał wymienić bo zegar ma słaby i mało rdzeni, nie mówiąc o wiekowej już platformie.

Popieram, już nawet na GTX1050Ti byś miał odczuwalnie gorsze wyniki w porównaniu do lepszego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsza. Wiedźmin lubi radeony, ale tak naprawdę to bez znaczenia. Popatrz też na 470/480, to to samo co 570/580. Ostrożnie z kartami po koparkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest mniej więcej podobna. Radeony nowe, więc za przemawiają 2 gry, a 1060 w outlecie. Procesor będę chciał zmienić za mniej więcej rok. Ze względu na większą ilość VRAM wydaje mi się, że 570 wystarczy na trochę dłużej, ale obawiam się tego zwiększonego narzutu na procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest mniej więcej podobna. Radeony nowe, więc za przemawiają 2 gry, a 1060 w outlecie. Procesor będę chciał zmienić za mniej więcej rok. Ze względu na większą ilość VRAM wydaje mi się, że 570 wystarczy na trochę dłużej, ale obawiam się tego zwiększonego narzutu na procesor.

3GB vramu to za mało dla tej karty i udowadniają to testy z przed roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydajność GTX 1060 przy tym procesorze to kup sobie GTX 1070

ale w miejscach z dużą ilością postaci procesor się i tak zadławi.

Ja taki procesor miałem 5 lat temu i wtedy to był średniak

teraz to złom sory ale taka prawda.

 

Wtedy gadali bzdury ze 4 rdzenie to za dużo a teraz 4 rdzenie to za mało.

do tego testują procesory w miejscach graficznych, w far cry 5 przy ostrej zadymie

dojade ci tego procka do 5-10 klatek, poleca granaty bazooka karabin maszynowy przyjadą jepy

i zobaczysz pokaz slajdów.

 

Kartą gierki nie oszukasz.

 

Z procesorem w grach jest tak że jak dobije do 100% to kaplica .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virtua trochę za mocno odjechałeś, są spadki ale nie do 5-10klatek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego I7 2600 dojechałem do 10 a raz się tak zamulił że wywaliło z gry.

Można się skradac po krzakach i strzelać z łuku czy tam kuszy i bedzie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin duże obciążenie CPU ma tylko tam gdzie są dużo się nie dzieje pod względem jakichś walk, więc głównie to komfort przechadzania się lub jego brak. Dla mnie jeśli porównujemy nowe karty 1060-3 jest zdecydowanie za drogi, wg mnie jakieś nie najlepsze, ale sensowne wersje powinny 699, max 799, kosztować, nie koło 1k. Z kolei używki za 550 to niezła oferta, chociaż i radeony takie są. Jedne i drugie z kopalni niestety. A autorowi bym polecił popatrzeć też na nową 470 mining, to normalna karta tyle że z jednym wyjściem obrazu zamiast kilku, fakt dla jednych dyskwalifikuje taką kartę, dla innych jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej postaci na ekranie tym większe obciążenie cpu logiczne.

 

GTX 1060 w wiedzminie 3 w miejscach graficznych może mieć kilka klatek więcej od RX 570,

w procesorowym to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie rx570 jest rx 580 4gb I to lepszy wybór jak gtx z 3gb ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mining odpada, mam monitor FreeSync, więc jeśli wybrałbym kartę AMD, to chciałbym z tego skorzystać. RXa 580 z outletu mogę wziąć w cenie porównywalnej do 1060 lub nowego 570. Zasilacz wystarczy do tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhhh Sapphire RX570 8GB pulse za 799? +2 gierki w gratisie :E

 

Hhehhe swoją drogą ciekawe ze szafiry potaniały ostro - dzisiaj widziałem VEGE 56 pulse za 1499pln :E Chyba cos się szykuje ;)

(nie wspominając o turbinkowych wersjach za 1199 :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz freesync to tym bardziej weź radeona. Pomiędzy 580 a 570 jest różnica, nie jakaś krytyczna ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i działa na wszystkich rx, ale na samym DVI chyba nie będzie działać, poza tym nie chce karty z 1 wyjściem. W takim razie lepszym wyjściem będzie ten 570 8gb z 2 grami za 800, czy 580 4gb bez gier w outlecie za 850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest 120mm wentylator Dla pewności zmierz jeden bok i napisz. Jeżeli jest to jak pisałem 120mm to masz wybór, tylko napisz jakie jest napięcie na obecnym wentylatorze, gdy zasilacz jest w idle - wystarczy go uruchomić na stole z zwartymi zielonym i obojętnie jakimś czarnym. Ta zworka uruchomi zasilanie.
    • kupujesz najtańszy Arctic Cooling F12 bez PWM, rozcinasz wtyczkę, lutujesz i gotowe.
    • No i już widać że kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że te wykresy zostały później skorygowane. Oba które przytoczyłeś są i były niekompletne i niedokładne już w dniu ich publikacji. Pierwszy wykres w zasadzie jest drugim wykresem ale ze zmienionym liczeniem dokładności i wywaloną częścią danych, które ktoś uznał za mało szczegółowe (bo w zasadzie nie pasowały do wyliczeń by osiągnąć 95% dokładność w ujęciu statystyczno-metrologicznym modelu, nie myl tego z dokładnością danych bo to nie to samo).   Jak chcesz patrzeć w szerszej perspektywie to zainteresuj się czym było MWP (średniowieczny okres cieplny) i co było jego przyczyną. Trwał od około 1000 do 1300 roku. Napisałem, zestaw to sobie z danymi aktywności wulkanicznej (podpowiedź - była znacznie niższa niż wcześniej) oraz z promieniowaniem słonecznym, które było wyższe. Natomiast do małej epoki lodowcowej która zaczęła się około 1600 roku a skończyła około 1900 roku spowodował bardzo duży wzrost aktywności wulkanicznej w konsekwencji zmniejszone promieniowanie słoneczne. Co ciekawe nie zawsze duża aktywność wulkaniczna działa globalnie czego dowodzi wybuch Pektu-San (góra Paektu) w okolicy 946 roku którego erupcja była większa niż inne powodujące zmiany globalne, a jednak wpłynęła tylko lokalnie na Półwyspie Koreańskim.  Co na to wpłynęło? Mógł to być choćby korzystny w tej sytuacji układ prądów powietrza w okresie erupcji. To co piszesz ogólnie świadczy o tym, że nie ogarniasz jak to wszystko jest połączone i jak zmiana kilku elementów może wpłynąć na pozostałe. Stąd właśnie teksty typu:     Gdzie widać jak na dłoni, że nie ogarniasz dlaczego analizuje się tempo zmian głównie w okresie po 1900 roku.  Odpowiedz sobie sam na pytanie jaki przemysł miał człowiek w latach 800-1300 który mógłby globalnie wpłynąć na temperatury, żeby nie mówić o tym, że wtedy było to zjawisko naturalne. Zestaw to sobie teraz właśnie z tempem wzrostu temperatury i zmian w układzie klimatycznym na Ziemi w ostatnich 100 latach. Może znajdziesz odpowiedź, a nie wysiądziesz z racji tego że Cię to przerosło.  
    • Co to za gówniany monitor ten Aorus 😄 3 strony rozprawek o tym jak włączyć tryb, a co powinno być w instrukcji na wierzchu
    • Albo USA postawiło warunek w zamian za zabawki i pieniądze  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...