Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Czeryboj

Porada, co byście wybrali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Galaktyka nr 8 umarła - rozklekotałem całą. Naprawa przekracza wartość telefonu.

 

Dość wydawania na telefon 4000zł.

 

W świątecznym nastroju niespodziewany wydatek to nie lada problem, więc:

 

 

Co powiecie Xiaomi Mi8 vs Xiaomi Mi Mix 2s

 

Ktoś posiada? Wady? Zalety?

 

Bebechy prawie takie same, różnice mogą być w baterii, Mi8 - Amoled, Mi Mix - IPS, ale za to brak NOCZA i ciekawy dizajn.

 

Może coś innego do ~2000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mix 2s - tylko dla tego, że wyróżnia się z tłumu i ma dość kompletne parametry z dobrym aparatem.

 

a prywatnie poczekałbym na OPPO RX17 PRO - który wydaje sie być hitem (około 2600zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał z tych dwóch Mi Mixa 2s, bo notch w Mi8 jest tragicznie zrealizowany. Natomiast Mi8 ma lepszą baterię. Aparaty są te same praktycznie, wydajność w obu topowa. Kwestia gustu.

Co do innych propozycji to rozważ jeszcze Huawei Mate 10 Pro i LG V30. Oba ciekawe i do dostania w tym budżecie. Jeśli słuchasz sporo muzyki na słuchawkach LG V30 będzie kapitalny, plus jeszcze szeroki kąt w aparacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Mi 8. Mam od kilku dni i jestem bardzo zadowolony, chociaż polecano mi tutaj LG V30 i Mate 10 Pro, to bardzo się cieszę, że wybrałem MI8.

Telefon bardzo solidnie wykonany, ekran Super AMOLED z HDR 10bit robi gigantyczną różnicę, do IPS już nigdy nie wrocę^^ Telefon nie jest do oglądania filmów, ale akurat miałem okazję jechać pociągiem, odpaliłem netflixa i przekonałem się, że HDR robi różnicę nawet na telefonie. Notch mi w ogóle nie przeszkadza, w razie czego można go zamaskować, a że ekran jest o 0,2" większy niż w Mi Mix 2, to straty na wielkości nie będzie widać. Aparat super, szczerze, zdjęcia wcale nie są gorsze, niż na V30, nie wiem jak z Mate 10 Pro, ale porównując z V30 znajomego zdjęcia są troszkę lepsze, a na plus aparatu - autofocus łapie znacznie szybciej. Selfie bez porówniania lepsze na Mi8. Co jeszcze na plus? Bardzo dobry dźwięk z głośników, świetna jakość dźwięku na słuchawkach, znacznie lepsza, niż na moim poprzednim Honor 10, po prostu o dwie klasy wyżej. Gorilla Glass 5 z obu stron telefonu też wygląda super. To, że chodzi jak rakieta, to wiadomo. Przy dość intensywnym użytkowaniu - 3h netflixa, przeglądanie internetu, trochę muzyki, dzwonienie i smsy, od 7 rano do 22 miałem poniżej 20% baterii, uważam, że to całkiem dobry wynik, chyba netflix dał popalić. Na minus - brak jacka, chociaż mi to nie robi różnicy, bo od dawna używa słuchawek bt, brak ładowania bezprzewodowego, brak wodoszczelności i brak możliwości rozbudowy o kartę sd, innych wad nie widzę. Największymi plusami są ekran, wydajność i dźwięk na słuchawkach. Miłym zaskoczeniem jest aparat, bo nie spodziewałem się takiej jakości po Xiaomi.

Telefon polecam, jest genialny, droższego nie warto kupować, bo i tak zaraz straci 50% wartości, a Mi8 to porzadny flagowiec, byłby kompletny, gdyby był wodoszczelny i obsługiwał ładowanie bezprzewodowe. Tak czy siak zamiast wydawać 3000zł na telefon lepiej wydać tę kasę na coś innego, ja sobie kupiłem kamerkę termiczną Cat'a do telefonu i teraz wiem, gdzie mi ciepło ucieka w domu, wolę Mi8 i kamerkę termiczną, niż goły S9, od którego w codziennym użytkowaniu Mi8 pewnie nie odstaje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobrą propozycje- szybki i elegancki - Mój link z dużą baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Nie wiem czy w tej cenie w ogóle brałbym pod uwagę xiaomi.

 

Chyba LGV30 jest lepszym telefonem. Wprawdzie starszy proc bo 835 ale z wyglądu ładniejszy (symetryczny), lepszy dźwięk, wejście słuchawkowe, karty pamięci, lżejsza nakładka, aparat to nie wiem ale do czołówki mu sporo brakuje. To nie S8/9.

 

Mi8 wg mnie ma sporo wad. To dziwnie zrobione wcięcie, bateria tylko 3400 czyli jak u reszty, brak wejścia słuchawkowego, brak możliwości rozbudowy o karty pamięci.

 

Oba telefony są szerokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos z tych dwóch również na Mi8 , to całkiem porządny i niedoceniony telefon.

 

Mate Pro 10 do 2000zł również jest świetny ale nie wiem czy są jeszcze dostępne.

 

Ciekawy jest również Huawei P20 , szybki , dobra bateria , dobre aparaty , ekran IPS ale dobrej jakości.

 

Ja bym to widział tak : Mate Pro 10 > Mi 8 > P20 = LG V30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mi mix 2s, chyba ze np. one plus 6 lub 6t nie wchodzi w gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie napisałeś na czym Ci zależy najbardziej, więc ja w tej kwocie wybrałbym między OnePlus 6 lub LG V30. Ten pierwszy jest mega-szybki, ma dobre wsparcie producenta i jest w miarę kompletny, drugi z kolei wygląda niesamowicie, najlepiej gra muzykę ze wszystkich powyżej opisanych i chyba też najlepiej trzyma na baterii (ciut słabiej niż Mate 10, ale to też zależy od zastosowań).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie za niesprecyzowanie. Znalazłem nowego Mi Mix 2s za 1500zł.

Nakładka Huawei mi się nie podoba, te czcionki, ikonki, jakoś mnie odpycha, poza tym kogo nie spotkam to ma Huaweia...

LG V30 kupiłem rok temu matce, tyle się nim już bawiłem, że spoko jest, ale chciałbym coś innego :)

 

Byłem w sklepie i powiem szczerze, ze porównywałem obok siebie Mi Mix 2S i Galaxy A9 (IPS vs Amoled) i w kolorach żadnej różnicy, kąty widzenia pratykcznie też idealne w IPS.

 

OnePlus 6/6T to jednak 2200-2600zł. Za 1500 Mi Mix 2S chyba miodzio.

 

Mi8 odrzuciłem całkowicie - nocz największy jaki widziałem - fatalnie to się rzuca w oczy.

 

Co myślicie o Google Pixel 2XL? Niby snap 835, ale czysty android...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Google Pixel 2XL? Niby snap 835, ale czysty android...

Wybór dobry, ale ciężko Ci będzie kupić go do 2k pln w bardzo dobrym stanie lub nowym, bo ten telefon nie był u nas oficjalnie dystrybuowany, więc są tylko sprowadzane nieoficjalnie (nowe i drogie) lub z drugiej ręki (tańsze, ale w różnym stanie). O bebechy się nie martw - dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1500zł Mi Mix 2S nie ma raczej sobie równych , jak Ci się podoba to chyba najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 2200zł Gogle pixel 2xl

1500zł za snapa 845, wygląd inny niż wszystkie, fajny. Zamówiłem Mi Mix 2s #xiaomilepsze :thumbup::lol2:

Mam nadzieje że bateria i szybkość pracy nie zawiedzie - na czym mi zależy najbadizej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 2200zł Gogle pixel 2xl

1500zł za snapa 845, wygląd inny niż wszystkie, fajny. Zamówiłem Mi Mix 2s #xiaomilepsze :thumbup::lol2:

Mam nadzieje że bateria i szybkość pracy nie zawiedzie - na czym mi zależy najbadizej

no to nie będziesz zadowolony, bo Mi Mix 2s baterię ma dość słabą - w GSMArena tylko 59h, więc może mieć problem z jednym, intensywnym dniem pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 2200zł Gogle pixel 2xl

1500zł za snapa 845, wygląd inny niż wszystkie, fajny. Zamówiłem Mi Mix 2s #xiaomilepsze  :thumbup::lol2:  

Mam nadzieje że bateria i szybkość pracy nie zawiedzie - na czym mi zależy najbadizej

 

Nie martwił bym sie o to ,bebechy są z najwyższej półki. Co najwyżej bateria raczej nie da rady 2 dni tylko obstawiam średnio 1,5 ;) Dobry wybór za ta cenę.

 

 

EDIT : SOT 5-8h to nie jest taki zły wynik https://forum.xda-de...n-time-t3769500 , przy normalnym użytkowaniu tak jak pisałem spokojnie dzień , połtora da rade. 

 

Ja mam w Huawei P20 baterie 3500mAh i ładuje go praktycznie co 2 dni , a telefon działa na 2 kartach sim i jet dość często używany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi mix 2s za 1500zł to genialny telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w reckach mówią że Mi Mix 2s > mi8 bateria i SOT wychodzi 6-7h lub ostre katowanie telefonu 5.5h, gdzie mój S8 ostatnio ledwo dobijał do 2,5h SOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko recki są na MIUI9 i androidzie 8.0 (czy tam 8.1), na MIUI 10 (i androidzie pie) podobno jest gorzej w aspekcie baterii. Nie mniej i tak na jeden dzień powinna wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1770zl z kodem ME18L06 masz w mediaexpert zenfone 5z

 

Edit

Teraz doczytałem, że fon zamówiony. Niech służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co bateria 36h pracy 5.5h sot, także 3 galaxy S8 bym rozładował w tym czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że tak będzie :) to super wynik . A jak generalnie telefon się sprawuje ? Co sadzisz o aparacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2k dostaniesz note 8 i wydaje mi się, że nic lepszego nie będzie ;)

 

Jak nie chcesz samusunga to mix 2s również jest fajny ale to nie ta półka co note.

 

OK doczytałem, że kupiłeś ;)

Jak to się mówi oby długo służył i byś był zadowolony :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zgłębiałem temat, a też mam uczulenie na notcha i moim zdaniem chcąc wydać 2000 zł nie ma miejsca na kompromisy. W tej cenie można kupić praktycznie dowolnego ubiegłorocznego flagowca. Nowy snap 845 kompletnie nic nie wnosi i nie ma sensu kupować telefonu budżetowej marki tylko po to aby otrzymać topowy procesor kosztem licznych kompromisów, bo smartfon to naprawdę złożone urządzenie, a wychodzące drobnostki jak ścierająca się warstwa oleofobowa, fatalne mikrofony i zbudowane mikrofony całkowicie zraziły mnie do mixa 2. Musząc używać telefonu jako jedynego na codzień lepiej używało mi się Samsunga A8 niż tego chińskiego wynalazku. Wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zgłębiałem temat, a też mam uczulenie na notcha i moim zdaniem chcąc wydać 2000 zł nie ma miejsca na kompromisy. W tej cenie można kupić praktycznie dowolnego ubiegłorocznego flagowca. Nowy snap 845 kompletnie nic nie wnosi i nie ma sensu kupować telefonu budżetowej marki tylko po to aby otrzymać topowy procesor kosztem licznych kompromisów, bo smartfon to naprawdę złożone urządzenie, a wychodzące drobnostki jak ścierająca się warstwa oleofobowa, fatalne mikrofony i zbudowane mikrofony całkowicie zraziły mnie do mixa 2. Musząc używać telefonu jako jedynego na codzień lepiej używało mi się Samsunga A8 niż tego chińskiego wynalazku. Wybór należy do ciebie.

 

:beerchug:

 

no ale na forum polecili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie na forum polecili, tylko wybrałem telefon drogą własnych kompromisów, gdzie nagle musiałem wydać pieniądze przed świętami.

Posiadałem flagowce prawie wszystkich wiodących producentów i każdy miał coś za uszami.

 

Co do Mi Mixa 2S:

 

Aparat robi bardzo dobre zdjęcia portretowe za dnia - pięknie odcina krawędzie, HDR działa kosmicznie dobrze wyciągając detale na wyższy poziom

* w nocy fotki są jedynie wystarczające, poziom mojego poprzednika Galaxy S8 - do Huawei p20 Pro / Mate 20 pro daleko. (bezpośrednie porównanie)

* w domowych wieczornych warunkach fotki wychodzą praktycznie tak samo jak na w/w urządzeniach (s8 P20 pro)

* aparat do selfie jest niestety przeciętny i nie uderza we flagową jakość - w sumie to jest tak, jak można się spodziewać w telefonie za 1500zł.

* przy słabym świetle ruchome obiekty (dziecko, pies) trzeba cykać potrójnie, bo szansa na jedno perfekcyjnie ostre zdjęcie jest słaba. No ale, to i obecnie posiadany S8 iPhone 8 też potrafi zachować się tak samo.

* kolory, HDR, szczegółowość na plus.

 

Ogólna moja ocena aparatu (posiadacza również flagowców top of the top) pod kątem wyposażenia, bajerów i jakości : 7/10 Poziom Galaxy s8\LG V30

 

Wydajność:

Ktoś napisał "po co snap 845?". No jednak po coś nowsze procesory są szybsze od starszych. Telefon nie działa dobrze, ON ZAPIER.... Galaxy S8 iphone 8 wącha na starcie kurz spod kół Mi Mixa. Fajnie trzyma aplikacje w Ramie, aplikacje się uruchamiają praktycznie od razu. I to nie ze względu na porównanie 1,5 roczy s8 vs nowy Mi Mix - nigdy nie miałem takiego wrażenia lekkości i szybkości przy żadnym flagowcu wyjętym z pudełka.

Dla mnie 10/10 - żadnego najdrobniejszego zgrzytu do tej pory.

 

Bateria:

SOT przy półtora dnia użytkowania (co tyle ładuje) między 5-6h się trzyma. W tym momencie wybija 45 godzina użytkowania 3,5h SOT - mniej bawienia, więcej czuwania, ale jest to mój pierwszy telefon, który faktycznie wytrzyma 2 dni umiarkowanego użytkowania.

 

Co tu dużo mówić: Po Galaxy s6, LG G5, Galaxy S8 ta bateria to dla mnie rarytas. 9/10 - bo wiem, że są telefony, co wytrzymają jeszcze więcej.

 

Dźwięk:

Głośniki stereo na plus, jednak ten górny bardzo subtelny, choć daje różnicę. Nie słucham muzyki na słuchawkach, ani nie oglądam filmów na telefonie, więc to dla mnie drugorzędna sprawa.

Dzwonki i powiadomienia są donośne i to wystarczy. Co zaobserwowałem? Głośnik przy rozmowie telefonicznej jest mega głośny i musiałem go przyciszać z niektórymi rozmówcami. Głośniki zewnętrzne podczas odtwarzania piosenek dla dziecka prezentują dość płytką barwę, mi to nie przeszkadza, ale należy wspomnieć, że więcej basu by się przydało. Ciężko mi ocenić ogólnie dźwięk, bo głównie telefon mam wyciszony i nie słucham muzyki, ani nie oglądam filmów. Jednak w porównaniu do iphona i S8 aktualnie posiadanych głębia dźwieku jest słabsza.

 

Ekran:

Wiadomo - IPS to IPS po przesiadce z Amoleda w nocy trochę bije po oczach czerń, ale za dnia jasność, kolory, kąty widzenia przy wyświetlaniu kolorowych treści nie widzę znacznej różnicy. Ekran bardzo przyjemny 8/10

 

Telefon poważniejszych wad nie ma, a za cenę 1500zł chyba nic lepszego kupić nie można. Jest to telefon dla osób świadomych, które wiedzą na czym im zależy. Nie będzie z niego zadowolony Lanser, który dotychczas ustawiał się w kolejce o 4 rano pod APPstore, żeby wydac 5k PLN na nowego iphona. Natomiast ja cenie sobie prędkość działania, baterię i aparat do spontanicznego cykania fotek - pod tym kątem dla mnie telefon idealny. Do tego brak nocza i piękne plecki wywierają ciśnienie na moje zmysły.

 

Kiedy kupiłem S8 niedługo po premierze wywierał większe wrażenie na osobach trzecich, ale od początku miałem problem z wilgocią w porcie USB, oraz po jakimś czasie musiałem "pukać" w telefon żeby zadziałał autofocus w aparacie. Do tego zawiodłem się na baterii bardzo mocno i w efekcie miałem telefon za 3k pln, który pozostawiał niesmak wydanej kwoty.

Przy obecnym stanie i wydanych 1500PLN nawet w/w drobne wady wydają się zaletą przy tej kwocie.

 

Zobaczymy jak będzie za kilka miesięcy, albo zostanę z Mi Mixem, albo uderzę znów w przeświadczenie - drożej, jednak lepiej i S10 zawita w mojej kieszeniu. Póki co biorąc Mi Mixa w rękę każdorazowo czerpię z tego przyjemność. No i MIUI 10 jest przepiękny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...