Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SAJLENT

Wygięte piny w sockecie? MSI Z370 SLI Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą odebrałem płytę główną, na pierwszy rzut oka wszystko ok. Patrzę na socket i pod światło coś nie daje mi spokoju... Czy to są wygięte piny?

 

Zaznaczyłem trzema kropkami. Tylko one pod światło odstają wizualnie od reszty. Proline mnie zrobił w bambuko i wysłali mi serwisowaną płytę jako nową? W miejscu gdzie jest przyklejona taśma trzymająca folię było widoczne malutkie rozerwanie. Tak jakby plomba była rozrywana :/

 

Nawet nie mam możliwości sprawdzenia czy pc by mi wstał bo procesor będę miał dopiero w przyszłym tygodniu.

 

To jest moja paranoja czy coś może być na rzeczy?

 

Liczę na Waszą pomoc.

 

https://imgur.com/a/XwWb1ny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wszystko wygląda spoko, jak wsadzisz procka i nie wstanie to wiesz gdzie szukać przyczyny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny wyglądają na odpowiednio ułożone, jedynie mają inny kolor.

To wina badziewnej jakości socketu.

Nie ma jak to LOTES.

 

Tylko nawet tego nie dotykaj, bo będzie koniec socketa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziewnej jakości socketu? Czyli MSI taki szrot daje czy wszystkie płyty z370/lga1151 mają ten socket lotes? Bo z tego co widzę to na tym plastiku czarnym jest Foxconn.

 

No właśnie tak jakby te trzy miały inny kolor. Bardzo mnie to zdziwiło bo nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

 

Nic nie majstrowałem, nawet mi to przez myśl to nie przeszło.

 

No cóż, poczekam na cpu i wtedy się dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie, jeśli zamontuje cpu i wtedy mi pc nie wstanie to przecież mi to odrzucą i powiedzą, że to ja uszkodziłem piny w sockecie...

 

Zrobiłem więcej zdjęć pod innym kątem. Proszę niech ktoś kto się zna oceni. Ten jeden pin, zaznaczony strzałką czerwoną, nie daje mi spokoju. Jest ewidentnie przesunięty delikatnie w prawo.

 

W międzyczasie wysłałem zgłoszenie ze zdjęciami i opisem do mojego zamówienia w proline. Zobaczymy co napiszą.

 

https://imgur.com/a/GUIKkn9

 

JfAvQW9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziewnej jakości socketu? Czyli MSI taki szrot daje czy wszystkie płyty z370/lga1151 mają ten socket lotes?

To zależy od poddostawcy. MSI korzysta z obu i Foxconn`a jak i z Lotes. Sockety Lotes widocznie droższe w zakupie bo częściej się go widuje w droższych modelach płyt gł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygięte piny. Nie inny kolor a inaczej odbijają światło :P

 

Zwrot 14 dniowy i inna płyta do zakupu.

 

Miałem identyczny problem chyba w identycznym miejscu na MSI PRO CARBON Z370. Płyta odesłana na zwrot, kase oddali. Nic nawet nie pisałem czemu zwracam.

 

Też miałem 3 piny fabrycznie wyorane.

 

Zamontujesz CPU, zdejmiesz i zaraz się okaże że pokrzywią się na amen bo były wadliwe. Szkoda kasy, szkoda nerwów, szkoda ryzykować. Pakuj i odsyłaj.

 

 

Dostawca gniazda jest nieważny. U każdego może trafić się uwalony socket. To jest ponad 1500 małych zadziorków, które można bardzo łatwo uszkodzić ;]

 

 

Tak jak mówię, miałem identyczną sytuację w Pro Carbon. Nie chce mi się szukać zdjęcia :) 3 piny w tym dwa wewnątrz, fizycznie nie możliwe do uszkodzenia przypadkiem przez Ciebie. Muszą mieć jakiś problem z procesem produkcyjnym albo w Foxconn albo w MSI, że uszkadzają dokładnie tak samo gniazdo.. Co ciekawe pobieżnie obejrzałem płytę w sklepie przy odbiorze i dopiero w domu pod innym kątem zauważyłem problem. Tak właśnie wylądowałem z Extreme4 a szkoda, miałem wcześnie SLI PLUS i wolałem ją od Asrocka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. Są docisniete do dołu i inaczej odbijają światło. Dlatego mi się to od razu rzuciło w oczy bo były w innym "odcieniu".

 

Zobaczymy jaka będzie reakcja proline. Wszystko im opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wraca do proline, już zamówili kuriera.

 

temat uważam za zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...