Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elolve

wymiana sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chce trochę ulepszyć mój obecny komputer. Mam go już ok 4 lat i na razie dołożyłem tylko pamięć ram do 16gb i powoli widzę, że czasami nie domaga.

Aktualna konfiguracja:

procesor: Intel Core i5-4440, 3.1GHz
grafika: Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB DDR5 PCI-E 256BIT
płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H
zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W
ram: 4x GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9

Przy programach typu blender, artcam, nawet gimp niektóre operacje bardzo powoli idą, na niektórych komputer się wiesza. Z gier to gram tylko w battelfild i najnowsza część "V" przy 64 graczach chodzi bardzo słabo.

Chciałbym ogólnie komputer do grafiki 3d i BF'a V.

Myślałem nad wyminą procesora na:

i7 4790 albo i7 4770 - używany

pamięć RAM na szybszą np taką:

HyperX 2x8GB DDR3 1600MHz CL10 - też używane, płyta główna niestety pozwala tylko na 1600MHz

i może za jakiś czas grafikę na np:

radeon r480 8gb? - tutaj chyba bym chciał nową na raty 0%, ale to na samym końcu 

W takiej kolejność właśnie. Nie chciałbym zmieniać płyty głównej.

Proszę o porady czy w ogóle warto inwestować w taki komputer, czy warto zmieniać te komponenty, czy zmieniać na te które podałem czy może coś zupełnie innego

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Chce trochę ulepszyć mój obecny komputer. Mam go już ok 4 lat i na razie dołożyłem tylko pamięć ram do 16gb i powoli widzę, że czasami nie domaga.

Aktualna konfiguracja:

procesor: Intel Core i5-4440, 3.1GHz
grafika: Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB DDR5 PCI-E 256BIT
płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H
zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W
ram: 4x GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9

Przy programach typu blender, artcam, nawet gimp niektóre operacje bardzo powoli idą, na niektórych komputer się wiesza. Z gier to gram tylko w battelfild i najnowsza część "V" przy 64 graczach chodzi bardzo słabo.

Chciałbym ogólnie komputer do grafiki 3d i BF'a V.

Myślałem nad wyminą procesora na:

i7 4790 albo i7 4770 - używany

pamięć RAM na szybszą np taką:

HyperX 2x8GB DDR3 1600MHz CL10 - też używane, płyta główna niestety pozwala tylko na 1600MHz

i może za jakiś czas grafikę na np:

radeon r480 8gb? - tutaj chyba bym chciał nową na raty 0%, ale to na samym końcu 

W takiej kolejność właśnie. Nie chciałbym zmieniać płyty głównej.

Proszę o porady czy w ogóle warto inwestować w taki komputer, czy warto zmieniać te komponenty, czy zmieniać na te które podałem czy może coś zupełnie innego

dzięki za pomoc

 

 

Ile masz kasy na modyfikacje? Bo tak wydaję mi się, że lepiej sprzedać obecnego plus to co masz i skleić coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wymiany całego komputera chce uniknąć. Na początek chciałbym kupić używany i7 4790 albo i7 4770, obecny sprzedać. Potem pamięć RAM to samo i na końcu, ale to w późniejszym czasie grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wymiany całego komputera chce uniknąć. Na początek chciałbym kupić używany i7 4790 albo i7 4770, obecny sprzedać. Potem pamięć RAM to samo i na końcu, ale to w późniejszym czasie grafika.

I siedzieć dalej na starej platformie? która uniemożliwi Ci dalszą rozbudowę? Lepiej sprzedać, póki jeszcze ma to jakąś wartość i ktoś chce to kupić, ale zrobisz jak zechcesz, zmieniając sprzęt na podzespoły, o których mówiłeś, odczujesz wzrost wydajności i to spory, co do pamięci? próbowałeś je puścić na 1600Mhz? może zakup nowych nie będzie potrzebny. Dorzuć jeszcze do tego SSD

 

 

i7 4790 najtańszy jaki znalazłem na alledrogo to ponad 7 stów, w tej cenie masz nowy 12 wątkowy procesor od AMD, do tego płyta 4 stówy, + jakiś ram DDR4 3000Mhz+ +,- 600 zł. Z czasem grafikę, i masz porządny sprzęt z możliwością rozbudowy w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak przekonam się do zmiany platformy. Przemyślałem sobie to i wolę dozbierać przez 2-3 miesiące to co mi brakuje i kupić na dłużej.

Poszukałem i poczytałem i myślę nad czymś takim:

MSI B450M BAZOOKA

AMD Ryzen 7 2700

Pamięć RAM np: Kingston HyperX 8GB DDR4 3000 CL15 - na początek jedna kość z czasem dokupię drugą

Grafika na razie zostaje ta co jest

 

I teraz pytanie czy zasilacz "Thermaltake Smart SE 530W" może zostać do takiego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...