Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lycone

[3500zl] Acer Aspire 5 vs Huawei

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa do pracy przy Excel, GPS, Maila, Mapy Google, czyli nic wymagającego. Do tego będzie mi służył na co dzień podczas wyjazdów (raz, dwa razy w roku).

 

Oczekuję szybkiego procesora, dobrej matowej matrycy, 8GB Ram, możliwość zamontowania dwóch dysków twardych i tyle. Karta graficzna głównie do puszcenia jakiegoś filmu. Chciałem wziąć MX130, ale okazało się, że to nie Pascal, a poprzednia generacja w 28nm, dlatego wybrałem coś na MX150.

 

Wybrałem Acer Aspire 5 w takiej konfiguracji: https://www.x-kom.pl/p/458253-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-8265u-8gb-1000-win10-fhd-mx150.html

Ewentualnie w prawie takiej samej konfiguracji jest ten Huawei: H

 

Chyba, że dołożyć trochę grosza i kupić Acer Aspire 7, tylko czy poza kartą graficzną, która jest mi zbędna odczuję jakąkolwiek różnice pomiędzy tymi powyżej? LINK DO Aspire 7: Apire 7

 

Za pierwszym Acerem przemawia szybszy procesor i fakt, że mam kilka Acerów w domu i wszystkie są bardzo ok. Jednak są to same 17,3" i boję się, że jakoś matrycy 15,6" będzie gorsza, czy raczej to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli już chcesz dołożyć to już lepiej do Acer Aspire 7 jest sporo wydajniejszy, tylko warto wybrać model od razu z dyskiem SSD.

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/120+1000/Win10 GTX1050 FHD 3499 zł

Tym bardziej że jest w naprawdę dobrej cenie. Matryca FULL HD matowa IPS, aluminiowa obudowa, pełny i5H, podświetlana klawiatura, niezłe głośniki, dwa dyski wewnątrz laptopa.

 

Ewentualnie jeżeli tańszy model, bardziej mobilny:

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/128+1000/Win10 MX150 3299 zł

Konfiguracja Huawei z dwoma dyskami HDD na dane, SSD system i programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym kupić coś bez dysku SSD i ten dokupić samemu, a HDD całkiem wyciągnąć. Tylko jak wygląda sprawa z systemem? Zatrzymałem się na Windows 7 i nie wiem czy dostaje się system na płycie/pendrive czy odrazu na dysku. W drugim przypadku w jaki sposób zainstalować system na nowym dysku twardym? Jakiś obraz systemu do pobrania i wystarczy wpisać klucz czy raczej coś bardziej zawiłego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowymi modelami sa problemy z sterownikami z Windows 7. W tym przypadku co podałem dysk SSD jest na system i najważniejsze programy, reszta na HDD. Nie ma spadków prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windowsa 10 pobierasz ze strony microsoftu i instalujesz z pendrive'a.Jeżeli i tak masz zamiar "wyrzucić" HDD, to może lepiej wziąć wersję tylko z SSD i wolnym złączem m.2: Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/256SSD/Win10 FHD MX150 za 3399zł ?

Ewentualnie bez systemu masz: MSI GF63 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050 za 3399zł

Ma wydajne podzespoły, a przy tym jest stosunkowo lekki. Został wyposażony w matową matrycę FHD IPS oraz obsługuje dyski SSD na interfejsie PCIe. Zaletą są też całkiem niezłe czasy pracy na akumulatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny wybór: Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/1000/Win10 FHD MX150 vs Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD

 

 

Ten drugi jest wydajniejszy, ma lepsze głośniki, ale boję się o temperatury i hałas. Ten pierwszy ma o wiele bardziej energooszczędny procesor. Różnice w cenie to jedyne 100 zł więcej za Apire 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny wybór: Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/1000/Win10 FHD MX150 vs Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD

 

 

Ten drugi jest wydajniejszy, ma lepsze głośniki, ale boję się o temperatury i hałas. Ten pierwszy ma o wiele bardziej energooszczędny procesor. Różnice w cenie to jedyne 100 zł więcej za Apire 7.

Przy takiej różnicy to lepiej wziąć siódemkę: Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD za 3399zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zakończyć temat podam co kupiłem. Padło na Acer Aspire 5 z matową matrycą, i5-8265U, MX150, 8GB RAM, 128GB SSD i 1000GB HDD. Całość za 2999 zł w promocji z oficjalnego sklepu Acer.

 

Jestem bardzo zadowolony po tygodniu użytkowania, ale mam jedno pytanie o SSD. Myślałem o tym, aby sprzedać oba dyski, które mam obecnie i wsadzić jeden SSD. Np. MX500 500GB za 259 zł. Tylko jak wtedy zainstalować system? Pobiorę go ze strony Microsoft, a co z kluczem czy jakąś aktywacją? Laptopa kupiłem z systemem Windows 10, który sam się zainstalował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zakończyć temat podam co kupiłem. Padło na Acer Aspire 5 z matową matrycą, i5-8265U, MX150, 8GB RAM, 128GB SSD i 1000GB HDD. Całość za 2999 zł w promocji z oficjalnego sklepu Acer.

 

Jestem bardzo zadowolony po tygodniu użytkowania, ale mam jedno pytanie o SSD. Myślałem o tym, aby sprzedać oba dyski, które mam obecnie i wsadzić jeden SSD. Np. MX500 500GB za 259 zł. Tylko jak wtedy zainstalować system? Pobiorę go ze strony Microsoft, a co z kluczem czy jakąś aktywacją? Laptopa kupiłem z systemem Windows 10, który sam się zainstalował.

 

Klucz jest przypisany do płyty głównej więc po pierwszym uruchomieniu aktywuje się sam. Nie wprowadzaj żadnego klucza podczas instalacji win10.

 

Dyski zachowaj, bo w razie gwarancji acer nie dość że może odmówić naprawy z innym dyskiem, to jeszcze jak już weźmie na serwis to włoży Ci oryginalne dyski po naprawie a Twój może zaginąć w eterze. Warto zawsze mieć oryginalne graty z podmiany przynajmniej do końca gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Ciekawa sprawa z tymi dyskami. Chyba zostanę z obecnym zestawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny wybór: Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/1000/Win10 FHD MX150 vs Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD

 

 

Ten drugi jest wydajniejszy, ma lepsze głośniki, ale boję się o temperatury i hałas. Ten pierwszy ma o wiele bardziej energooszczędny procesor. Różnice w cenie to jedyne 100 zł więcej za Apire 7.

 

Jeżeli chodzi o wydajność to model 7 jest zdecydowanie wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był też sporo droższy, a wydajności i tak bym nie wykorzystał. Do gier mam dwie konsole i duży TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...