Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtek1976

bateria laptopa dell 6430

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich-mam takie pytanie,czy dam radę wymienić ogniwa w bateri laptopa dell 6430 w warunkach domowych.regenerowałem już kilka bateri od wkrętarek i działają wiem że sprawa z baterią laptopa jest bardziej skomplikowana.bateria jeszcze żyje ale jest już słabiutka,czy jak wymienię ogniwa na nowe będzie działać.czytałem to i owo .ma może ktoś z was własne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu chciałem sprawdzić jak to wygląda. Miałem zużytą baterię od Della D620. Na początek kwestia rozebrania, nie jest tak łatwo, ciężko będzie to złożyć prawie tak jak wygląda to fabrycznie. Może są jakieś modele, gdzie się rozbiera lepiej, ale akurat w tej nie było tak łatwo, czyli były lekkie zniszczenia. Teraz środek, było tam 5 ogniw 18650. Dwa padły, trzy były jeszcze względnie dobre. Więc trzeba by było dobrać jakieś podobne i podłączyć. No i na koniec elektronika. Podobno trzeba uważać przy odłączaniu i podłączaniu elektroniki, żeby przepięciem nie ubić chipów sterujących. Dalej nie drążyłem, wykorzystałem 3 ogniwa reszta do elektro śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też rozebrałem taką baterię.dobre były tylko 2 ogniwa lecz tego już nie składałem bo nie mam takiego lapka żeby to sprawdzić.ogniwa włożyłem do latarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...