Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BitGamer

Nowy zasilacz i7 8700 + GTX 1070

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka otóż mój wiekowi zasilacz który ma już jakieś 7 lat działa sprawnie trzyma napięcie ale łożysko w wentylatorze doprowadza mnie do szału ... Dlatego czas kupić nowy zasilacz co polecacie ? otóż nabyłem gtx 1070 który mam nadzieje posłuży mi jeszcze jakies 2-3 lata na pewno a potem sie zobaczy więc chciałbym zasilacz na teraz + minimalna furtka na przyszłość gdyby mi się coś odwidziało hmm może coś modularnego bo z tymi kablami dojść do ładu w mojej Z3 to istna tragedia ale nie ma rzeczy niemożliwych czekam na propozycje a cena hmm nie nie mam pojęcia co tam jest teraz na topie w dobrej cenie i oczywiście markowego reszta sprzętu w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet?

 

Od razu napiszę, że nie ma czegoś takiego jak dobry i tani zasilacz. Jest albo dobry, albo tani :P. Jeśli ma być dobry, to wspomniany Seasonic Focus Gold, jak ma być tanio to Vero L2 500W, ewentualnie trochę drożej BeQuiet System Power 9 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet hmm nie wiem z 250 zł max ? Chce tylko żeby był cichy i cewki nie piszczały a jak będzie modularny to już wgl bede zadowolony no i żeby np za 2-3lata będę wymieniał kartę graficzną to dał rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 260 zł masz Seasonic Focus Gold 450W - z taką mocą spokojnie ogarniesz i7 oraz GTX 1080 / RTX 2070. Ewentualnie System Power 9 500W, ale to sporo gorszy zasilacz od Seasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zasilacze od SilentiumPC lipa ?

SCIERWO :E

 

powiem ci jesli ten twoj seasonic dobrze hula to zmieniłbym sam wentylator ;)

 

 

tani i dobry psu kupisz ale uzywke spokojnie w tej cenie kupisz gold 650-750W corsair/seasonic full modu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ten mój seasonic działa bardzo elegancko jedynie terkocze wentylator raz głośniej raz ciszej to zależy jaki ma dzień a jakiś pisków i trzasków nie słyszę z obudowy więc raczej żadnych złych objawów nie ma rozkręcałem go w Maju jak kupowałem nowy zestaw czy sie nadaje i kondensatory były całe nie było wybrzuszeń ani nic wylane wiec po za wentylatorem wydaje mi się że on jest nadal w dobrej formie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie zmieniał

ale jesli juz to selnij tego za 100-120 i kup seasonica gold za 220 uzywanego ;)

 

doplacasz 100 a masz gold dobrej firmy full modu jeszcze pewnie bedzie miał tryb semi pasyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie załapałeś o co chodzi? :E wujek dobra rada dobrze podpowiada, podpowiedź masz w jego forumowym podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśle to jeszcze może masz racje sama wymiana wentylatora załatwi sprawę albo sprzedaż starego plus dołożenie kasy i kupno tej używki tak jak mówisz porozglądam się jeszcze po aukcjach może coś ciekawego będzie :D a Jeśli cewki piszczą to bardzo je słychać ? apropo jest jakiś czas po którym trzeba wymienić zasilacz czy póki wentylator nie daje mocno w dupe i nie słychać żadnych dziwnych odgłosów słyszalnych z kilku metrów to jest ok ? są jeszcze jakieś objawy padniętego zasilacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie załapałeś o co chodzi? :E wujek dobra rada dobrze podpowiada, podpowiedź masz w jego forumowym podpisie

 

to ze mam to inna kwestia ale powiedz mi czy zle mowie

 

skoro dziala to bym nie ruszał

 

 

zalezy tez ile komp chodzi pod loadem, jak dlugo to gold/plat sie oplaci na dluzsza mete / vs bronze oszedzic moze te 15-20W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ten zasilacz ma 7-8 lat i przepracowane około 30k godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze mam to inna kwestia ale powiedz mi czy zle mowie

 

skoro dziala to bym nie ruszał

 

 

zalezy tez ile komp chodzi pod loadem, jak dlugo to gold/plat sie oplaci na dluzsza mete / vs bronze oszedzic moze te 15-20W

nie widzę sensu w kupowaniu golda za 250 bez gwarancji, skoro za 350 jest nowy focus z 10 lat gwarancji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak OP koniecznie chce zmienić to tu jest Focus FM 450W - Mój link - dopytać tylko o GW i brać

 

Ale jak ka$y brak to lepiej zmienić wentylator i heja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro 350 gold to czemu nie doplacic 100 wiecej do platnium a skoro 450zl 650W plat to czemu nie doplacic 50 do 750W

i z 200 budzetu robi sie 500

 

doplacac do wszystkiego po 100zł i sie z kompa za 2k robi 3k z gwarami ktorych niewykorzystasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie do swoich racji nie musisz przekonywać... to nie ja staram się coś sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez mowie ze nie ma sensu zmieniac tego zasilacza skoro wszystko mu dziala

 

 

220 bez gw uzywany lepszy niz nowy za 350 - WG MNIE i sporo osob kupuje ode mnie wiec ceny dobre, a jak komus zalezy na gw to nie kupi i trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Te liczby są teraz inne. II próg jest od 120k, a stawki procentowe też się zmieniły, ale nie wiem na jakie, bo wypisałem się z tego systemu.
    • Biogaz raczej się nie zepnie tutaj. Weźmy przykład z Warszawy: Warszawa ma 2 elektrociepłownie (+ 2 ciepłownie odpalane tylko w zimę przy mrozach jak 2 głównie nie wyrabiają). Oczywiście prąd też Warszawa dobiera z ogólnopolskiej sieci, bo tego z EC by nie starczyło. Żerań i Siekierki mają łącznie 4 GW mocy cieplnej i 1,4 GW elektrycznej. Na Żeraniu jest nowy blok gazowy ok 325 MW mocy cieplnej i prawie 500 MW elektrycznej, czyli 8,1% ciepła i 36% prądu. Znalazłem artykuł, że ma spalać 500 do 620 mln m3 gazu ziemnego rocznie. Według tabelki z wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Biogaz najlepszą wydajność daje kukurydza powiedzmy, że do 10 tyś m3 z hektara. Doliczmy jeszcze, że biogaz to max 75% metanu, więc załóżmy, że zamiast 500 gazu ziemnego trzeba by dać 670 mln m3 biogazu, czyli produkcję. Czyli przy samych optymalnych założeniach co do plonów i wydajności na jeden blok gazowy trzeba poświęcić 670 km2 (67 tyś ha) upraw na dobrych ziemiach na których wyroście kukurydza. Cała Warszawa ma administracyjnie 517 km2
    • https://twitter.com/visegrad24/status/1773412436940374315?t=q26K_I2J9wDl3I5LRHiSrQ&s=19  
    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. Oczywiście obniżając napięcie dużego OC nie uzyskamy ale wymierne korzyści są na innych polach. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...