Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DevilQpaczi

buczenie w słuchawkach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj kupiłem nowe słuchawki - brainwavz m1 - ogólnie no miodnie grają i mają akurat to czego szukałem, ale no jest taki myk jeden. Mam laptopa msi gv72 8re a na nim zintegrowaną dźwiękową, ogólnie zła nie jest i fajnie z nią grają te słuchawki, ale jest taki problem, że jak są one podłączone i AC to słychać ciche buczeniea gdy AC odepnę to cisza. Czytałem trochę, że one są wrażliwe na natężenie prądu ~50hz podobno. Da się to jakoś rozwiązać? Czy tylko wchodzi grę zewnętrzny DAC? Sprawdzałem i jak wtyku nawet nie wsadzę a lekko dotknę złączą czubkiem wtyku to to buczenie jest. Ktoś, coś umie na to zaradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tylko zewnętrzna karta dźwiękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to być spowodowane tym, że w mieszkaniu mam gniazdka bez uziemienia?

 

Edit. Sprawdzałem też na tele i jak on jest podpięty do ładowarki to też buczy a jak nie to nie - dziwne. A może to wina słuchawek i lepiej wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina słuchawek z tego co piszesz to raczej pętla masy odpada tylko problemem jest zbyt duży poziom tętnień z zasilacza. Gdybyś miał pojęcie o elektronice mógłbyś zrobić i wpiąć dodatkowy filtr dolnoprzepustowy np. typu PI - dwa kondensatory i cewka.

 

W twoim przypadku to pewnie zostaje tylko ewentualna wymiana zasilacza na lepszy, który będzie się charakteryzował mniejszym poziomem tętnień. Na pewno kupno sporo mocniejszego zwiększy prawdopodobieństwo, że problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytam i czytam o tym to wina ani zasilacza ani w słuchawek itp, wychodzi na winę braku gniazdek bez uziemienia. Bo to laptop też to tutaj to co dali w zestawie to w sumie jest pod niego i ma być dobre, bo na tele i na lapku jest tak samo, więc coś z prądem musi być jednak a nawet na pewno. Zauważyłem, że problem też znika jak w lapku palcem dotknę drugiego metalowego gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał pętle masy to wywalenie zerowania lub uziemienia by zlikwidowało problem wink.gif Pętla masy też powoduje stały przydźwięk sieciowy.

 

Jak u siebie uziemię to właśnie ma stały przydźwięk w słuchawkach i to w stacjonarnym w kompie wink.gif

 

Poczytaj jak można zlikwidować pętle masy wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pętla masy nie występuje tylko wtedy gdy urządzenie jest podpięte do masy? A lapek tylko poprzez zasilacz do gniazdka w ścianie jest podpięty, które nie ma bolca. Coś nie kminię tego :hmm:

Jeszcze raz napiszę,sprawa wygląda tak czy to laptop czy to telefon jak podepnę do gniazdka to słychać buczenie, jak odepnę to cisza. Dodam,że mieszkam w bloku. Jeżeli dotknę coś metalowego w lapku to też cisza, jak dotknę coś metalowego w telefonie to też cisza. Zgłupiałem już, ale ewidentnie wina jakoś w prądzie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pętla masy może powstać jak zasilacz i w tym całe urządzenie podlega zerowaniu lub uziemieniu.

 

Robiąc zerowanie lub uziemienie nie możesz się pozbyć pętli masy, a co najwyżej może ona powstać. To co o czym piszesz to mowa o torze sygnałowym w momencie kiedy przesyłasz dźwięk np.z lapka do wzmacniacza można zastosować filtr, który zapobiega powstawania pętli masy. Generalnie im więcej urządzeń jest spiętych razem tym większe prawdopodobieństwo powstania pętli masy.

 

Ps. wszystkie wejścia sygnału włącznie z mikrofonowym masz wyciszone?

 

Mógłbyś spróbować zastosować filtr sieciowy wink.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mikrofon i inne rzeczy wyciszone, tylko dźwięk ten główny włączony. Czyli tak jak by pętla masy się robi na lapku? - późno już i kminie no... Bo przewód od zasilacza jest z masą i tak jak by to krąży i nie ma uciec a jak dotykam coś metalowego w lapku to pętlę zamykam? Tak na chłopki rozum dobrze zrozumiałem? A filtra sieciowego no nie mam jak założyć, bo się na tym nie znam kompletnie i na dodatek ten zasilacz od lapa raczej jest nierozbieralny :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość to zrób test w innym budynku. Podepnij tam lapka i zobacz czy nadal będziesz miał zakłócenia.

 

Z tego co piszesz to nie podchodzi pod pętlę masy.

 

Ps. zrób mały myk i włóż wtyczkę na dwa różne sposoby i zobacz w którymś z przypadków zakłócenia nie znikają lub nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budynku innym sprawdzę jak na święta przyjadę do domu rodzinnego dopiero.

Sprawdzałem czy wtyczkę w dwóch pozycjach i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMSL IDEA ( 32 bit / 768 kHz + Hi-Res Audio DSD512 )- wciągaj śmiało i olej integrę.. :P

 

Ewentualnie po taniości: AudioQuest DragonFly Black v1.5 lub S.M.S.L M2 ( oba 24 bit / 96 kHz)

 

Chociaż ja polecam IDEA bo jest kozak.

Ja mam w planie zakup tego małego koksa. Pewnie raz kupione posłuży latami w laptopie, telefonie czy stacjonarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę średnio dawać za DAC`a 450 zł do słuchawek za 150 zł :kwasny: Ale problem rozwiązałem w tym samym mieszkaniu mam gniazdka z uziemieniem i bez. Jak podłączę z uziemieniem już nie ma buczenia, ale tylko gniazdka w kuchni są uziemione i działają dobrze, bo niektóre z uziemieniem to chyba tylko bolec mają dla picu i nic więcej. Muszę właścicielki co wynajmuje spytać się czy mogę gniazdka przerobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz weź ładowarkę do tel i podłącz do tego samego gniazdka w kuchni jak nie będzie zakłóceń to nie kwestia uziemienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprawdzałem i laptopa i telefon pod tym gniazdkiem gdy są podłączone cisza, zero zakłóceń gdy podepnę pod inne gniazdko bez uziemienia to buczy i jak pod niektóre gniazdka niby z bolcem to też, ale kilka gniazdek w domu sprawdzałem i z niektórymi jest dobrze a z niektórymi źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na telefonie cisza to nie uziemienie, zasilacz od telefonu nie ma kołka wink.gif

 

Powody zakłóceń mogą być różne np. istnienie składowej stałej, wprowadzanie zakłóceń przez inne urządzenia podłączone do sieci.

 

Dlatego potrzebny jest bloker składowej stałej - swoje kosztuje lub odpowiedni filtr sieciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no w sumie, bo tele bez bolca i w tym gniazdku cisza na lapku z bolcem też cisza, to filtr, ale to trzeba gdzieś przelutować czy jak?

 

Edit. Znów biegałem z telefonem i lapkiem po mieszkaniu, dziewczyna wyzywa co ja robię, i w każdym gniazdku słychać buczenie, sprawdzałem to o 3 w nocy wczoraj i może dlatego mi się wydawało, że jest ok :lol2: Czy uziemienie czy nie to tak samo jest, wiec chyba tylko bloker pomoże, ale znów 250 zł :kwasny:

Chyba że by jakiś DAC pomógł, wole na to wydać 250-300 niż na taki bloker z drugiej strony albo może jakaś listwa, która ma ten filtr już, tylko czy ten filtr coś da jak będzie podpięta pod gniazdko bez uziemienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o tym, że wcale nie musiało Ci się zdawać? Przestało działać jakieś urządzenie w twoim pobliżu i zakłócenia mogły zniknąć.

 

Urządzenia pozbawione filtrów sieciowych potrafią robić niezły syf w sieci.

 

To może jeszcze raz sprawdź w nocy czy coś się zmieniło szczerbaty.gif

 

Test uziemienia możesz zrobić poprzez podłączenie dziurki na kołek(wtyczka od zasilacza lapka) do kaloryfera jak zakłócenia znikną to uziemienie pomoże, ale wątpię w to. Tylko podłącz w gniazdko gdzie nie ma kołka wink.gif

 

Filtr sieciowy - Link

 

Ten na samym dole z gniazdkami koszt ok 50zł czy pomoże w Twoim przypadku tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co powoduje te zakłócenia,wcale nie muszą pochodzić z instalacji w twoim mieszkaniu/domu.

To może być nawet u sąsiada,problem jest taki,że przerabiałem kilka listw przeciwzakłóceniowych,większość g... dawała,nawet te droższe.

Zawsze można sprawdzić i oddać gdyby nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no w sumie, bo tele bez bolca i w tym gniazdku cisza na lapku z bolcem też cisza, to filtr, ale to trzeba gdzieś przelutować czy jak?

 

Edit. Znów biegałem z telefonem i lapkiem po mieszkaniu, dziewczyna wyzywa co ja robię, i w każdym gniazdku słychać buczenie, sprawdzałem to o 3 w nocy wczoraj i może dlatego mi się wydawało, że jest ok :lol2: Czy uziemienie czy nie to tak samo jest, wiec chyba tylko bloker pomoże, ale znów 250 zł :kwasny:

Chyba że by jakiś DAC pomógł, wole na to wydać 250-300 niż na taki bloker z drugiej strony albo może jakaś listwa, która ma ten filtr już, tylko czy ten filtr coś da jak będzie podpięta pod gniazdko bez uziemienia?

 

Ustal w końcu jak wygląda kwestia na laptopie, bo już nie wiem czy buczy tylko w pokojach czy też w kuchni, telefon na razie olej, jeżeli tylko w pokojach buczy to możesz odłączyć fazę zasilającą te pomieszczenia i sprawdzić jak wygląda podłączenie w instalacjach w których nie ma przewodu ochronnego należy bolec PE podłączyć do przewodu neutralnego w ten sposób uzyskasz schemat instalacji TN-C, oczywiście pod warunkiem że czujesz się na siłach i masz minimum pojęcia. ;)

 

W przypadku gdy buczy niezależnie od gniazdka a jego występowanie jest uwarunkowane konkretną godziną to zostaje wstawić filtr zakłóceniowy w tor zasilania urządzeń które chcesz odizolować, bo zakłócenia najpewniej pochodzą od jakiegoś innego urządzenia które może się znajdować u sąsiada.

 

Sam walczyłem z podobnym problemem tyle że u mnie to była pętla do masy kino domowe było uziemione od 2 stron pierwsza to komputer podłączony pod instalację z zerowaniem TN-C/TN-C-S druga strona to dekoder który jest podłączony pod instalację koncentryczną od internetu/tv oczywiście charakterystyczne brumienie w rytm pulsacji sieci która w Europie wynosi 50 Hz. Ostatecznie wstawiłem separację galwaniczną do instalacji koncentrycznej i problem zniknął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczy niezależnie w które gniazdko wsadzę wtyczkę (każde w mieszkaniu) czy to z bolcem czy bez. Elektryk ze mnie nie jest, wolę się nie dotykać, ewentualnie wolałbym jakieś gniazdko z tym filtrem sobie załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryk ze mnie nie jest, wolę się nie dotykać,

 

I nie dotykaj,to kompletnie nic nie da.

Wszystko widać masz na jednej fazie,na której coś sieje,prawdopodobnie jakiś sprzęt agd u ciebie lub sąsiada.

Zrobić podejście do kilku filtrów,może nawet pierwszy pomoże.

 

należy bolec PE podłączyć do przewodu neutralnego w ten sposób uzyskasz schemat instalacji TN-C, oczywiście pod warunkiem że czujesz się na siłach i masz minimum pojęcia. ;)

 

Nie pisz głupot,raz,że przy tym mieszaniu zrobi sobie lub komuś krzywdę.

Dwa,nic to nie pomoże przy zakłóceniach,zaraz za bezpiecznikami,w zabezpieczeniu głównym,a już na 100% w złączu energetyki,n i pe są razem na jednej szynie,to nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w poniedziałek po pracy zadzwonię do tego filtercon`a i spytam się o cenę tego filtra. A jeszcze pytanie końcówka D czy S, jedna filtruje niższe jedna wyższe częstotliwości, ale do laptopa chyba D będzie odpowiednia, ale znów S do audi niby, ale bardziej o audio chodzi pewnie jakieś kolumny, amp itp zestawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki filtr to nie rocket science,to ferryt,jakaś pojemność i to wszystko,tani na zwykłej listwie może działać lepiej,niż jakieś audiovoodoo.

A jeżeli to będzie faktycznie zasilacz,to i tak nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot,raz,że przy tym mieszaniu zrobi sobie lub komuś krzywdę.

Dwa,nic to nie pomoże przy zakłóceniach,zaraz za bezpiecznikami,w zabezpieczeniu głównym,a już na 100% w złączu energetyki,n i pe są razem na jednej szynie,to nic nie da.

 

Nie wiem o czym Ty bredzisz, zerowanie w przypadku gniazdka z bolcem jest aktualnie wymagane, oczywiście pod warunkiem że przekrój przewodów spełnia minimalne wymagania.

Bzdura, zerowanie instalacji budynku na poziomie skrzynki ADM/Rozłącznika głównego nie sprawi że niepodłączony kołek PE w gniazdku zacznie spełniać swoje zadanie, urządzenie końcowe z uziemieniem jest zasilanie w schemacie TN-S, bez mostka na instalacji dwużyłowej przewód PE robi za ozdobę. ;)

 

Już co najmniej stronę wcześniej wiadomo że problemem nie jest pętla do masy tylko zakłócenia rozwiązanie są podane na tacy bez filtrowania nic się nie zmieni nie ma sensu tego ciągnąć dalej, kwestie uziemienia to czysto luźna sugestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...