Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Buster95

Jaki kabel sieciowy kupićv

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Tak jak w temacie - mój aktualny kabel sieciowy ma już ładne 10 lat :E ostatnio zauważyłem problemy z łączem podczas streamowania (ENEA Poznań). Niby z internetem wszystko jest okej, wiec pomyślałem, że to może być wina starego poniszczonego kabla.

 

Totalnie się nie znam na temacie, dlatego proszę o pomoc skąd i jaki kabel najlepiej kupić? Czy zwykły z Allegro za 5 zł spełni zadanie? (Im taniej tym lepiej :D) np. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7133507906

 

Pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz powiedzieć, co to za kabel.

 

Nie widzę powodu, dla którego kabel, który ma 10 lat miałby sprawiać problemy z działaniem internetu. Chyba, że po prostu nie łączy dobrze i przerywa, ale wtedy powinieneś widzieć rozłączanie połączenia w Windowsie.

 

Zacznij kopiować jakiś większy plik między dwoma komputerami i zobacz, z jaką prędkością będzie szła transmisja. Jeśli ze 100 Mb/s, to z kablem jest wszystko OK.

 

Chyba, że masz łącze szybsze, niż 100 Mb/s, jesteś pewien, że twój router obsługuje gigabit, i karta sieciowa w komputerze też, a plik się przesyła tylko ze 100 Mb/s. Tylko wtedy wymiana kabla będzie mieć sens.

 

Rozumiem cały czas, że chodzi o kabel do Ethernetu, a nie telefoniczny do ADSL-a... Powinieneś to sprecyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to kabel, ponieważ kiedyś miałem kota w mieszkaniu i lubił go gryźć :D plus końcówka, która wchodzi do PC jest ułamana i luźna.

 

Niestety mam jeden komputer w mieszkaniu, także testy odpadają

 

Wydaje mi się, że chodzi o kabel ethernet (ten który idzie z modemu do PC:)

 

A byli u mnie monterzy z ENEA i niby wszystko jest okej, coś tu resetują ale problem i tak wraca

 

*a moje łącze to 80/10

 

Głównie chodzi o streamowanie na Twitchu, podczas zwykłego użytkowania internetu nie odczuwam za dużych problemów, ale tez się takie zdarzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80/10, a ile ci wyciąga na speedteście?

 

Chcesz wymienić, to wymień, nawet taki za 5 zł powinien dać radę. Choć ten egzemplarz to aż straszy chińszczyzną. Brałbym coś, co chociaż nie wygląda na takie wprost z chińskiej fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak 60/7 wychodzi właśnie, a poleciłbyś może jakaś firmę? No na tym z Allegro to jak byk napisane na kablu MADE IN CHINA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz do jakiegos mediamarkt czy innego sklepu i kup kabel o odpowiedniej dlugosci i bedzie git, nie ma co sie spuszczac nad czyms takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...