Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grayswandir

Odkurzacz przy elastycznym budżecie

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję dobrego odkurzacza do mieszkania (84m^2). Co do budżetu to jestem w sumie elastyczny, tzn. chciałbym wydać 500zł, ale gotowy jestem też na wydatek w graniach 1000/1200/1500. Powierzchnia w tej chwili bez dywanów, być może coś się jeszcze pojawi, ale nie będzie tego dużo. Ważna sprawa to szczotka, która nie będzie rysowała podłogi (olejowane drewno egzotyczne/płytki) Raczej skłaniam się do odejścia od odkurzacza workowego (choć nie wykluczam). Chciałbym coś, co pozwoli mi łatwo utrzymać porządek. Skłaniam się w kierunku odkurzaczy bezprzewodowych albo czegoś hybrydowego (bateria + kabel) o sporej mocy, żeby szybko móc go wyciągnąć i ogarnąć całą powierzchnię na raz. Przydatna byłaby możliwość konwersji do odkurzacza ręcznego (mam kota, więc łatwiej byłoby zbierać sierść), aczkolwiek zawszę mogę dokupić osobny jeżeli nic ciekawego nie ma takiej opcji.

 

Myślałem również nad odkurzaczem autonomicznym, np. Mi Robot S50, ale tutaj nie jestem przekonany co do skuteczności (naprawdę zależy mi na tym żeby nic nie zostawało na podłodze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te automatyczne są naprawdę skuteczne. Miałem, pozbylen się że zwzgledu na małą powierzchnię podłóg bez dywanów.

Co do odkurzacza, to wtorkowy sprawdzi się lepiej niż bezworkowy. A właśnie kupiłem wtorkowy mając Electrolux bezworkowy.

Polecam właśnie Electrolux z serii silent, z klasą odkurzania podłóg A.

 

Edit

Ew taki jak ja kupiłem.

https://m.euro.com.pl/odkurzacze/electrolux-euo93db.bhtml?from=ceneo&p=699.00&cr=0&t=20181207-0931

Szczotka na kółeczkach, wysuwane włosie i nie ma styku El twardych z podłogą. Worki 5l, także szybko się nie zapelnią i będzie trzymać ciąg. Worki dostępne wszędzie praktycznie od ręki.

Bezworkowy fajny, ale głośny i trzeba czyścić filtry, umyć je można że 2 razy później sie strzepią i trzeba kupić nowy.

I raz jeszcze - głośność.

Ten mój najcichszy nie jest, ale szczotka i dźwięk zasysanego powietrza zaglusza pracę odkurzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz w takim razie, że workowy + automatyczny byłoby najlepszym combo? Możesz powiedzieć który miałeś? Ja się zastanawiałem na Xiaomi S50 z tym że nie jestem pewny, jak da sobie radę np. ze stołem i 8 krzesłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem robojet duel, czyscil z kurzu dokładnie. Kolega ma następcę i bardzo zadowolony. Ale to sprzęty sprzed kilku lat. Aktualnie są zapewne lepsze

Możesz reż pomyśleć o odkurzaczu pionowym myjący typu PowerPro Aqua albo AquaTrio Pro. Aku najlepiej min. 24V

 

Edit

Niekoniecznie tego producenta co podałem, po prostu te miałem w głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie również stosuje combo czyli odkurzacz workowy plus automatyczny.

Osobiście mam Electrolux SilentPerformer ZSPALLFLR plus Roomba 896.

Jeszcze nie zdarzyło mi się narzekać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Philipsa ProAqua 3w1 z myciem podług własnie. Powiem tak, zbędny bajer. Zostawia smugi i nie wszędzie dochodzi. Teraz na Święta BN kupiliśmy teściowej Boscha BCH3K255 zobaczymy jak się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...