Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Under555

Xbox/PS4 vs Nvidia shield TV 2017 - co i dlaczego lepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

CZeść, tak sie zastanawiam na luźno... bo chcę kupić Nvidia Shield TV 2017 do TV w dwóch celach

 

1. Streamingi w 4k z HDR - Netflix,Showmax,Youtube, Hbo go

 

 

 

2.. HEVC czyli filmy na dysku/pendrive w 4k HDR10 Btitów ważące po 50-80GB jeden i na shield sie da za pomocą KODI ponoć.

 

 

 

TV 4k 50/55cali HDR 60Hz

 

 

 

No ale w cenie Shielda można na spokojnie kupić Xbox One S albo PS4 (a nawet można do np. ps4 pro dołożyć ciut)

 

 

 

i w teorii powinniśmy mieć to samo co na shield czyli kodi + streamingi ale oprócz tego po prostu konsolę do grania w Spidermana czy RDR2.

 

 

 

 

 

Jak jest w praktyce? gdzie haczyk?

 

 

 

Zarówno do shielda jak i konsoli chciałbym dokupić klawiaturę i myszkę i tak do obsługi tego wiec troche na jedno wychodzi.

 

 

 

Mam też mocnego PC i tutaj plus taki,żę na Shieldzie mógłbym sobie grać w gry z kompa na TV ale praktyce nie wiem jakby to było.

 

 

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage, ze na xboxie nie ma dedykowanej aplikacji dla hbo i showmaxa. HBo jest na pewno na ps4, nie wiem, jak z showmaxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS4 nie ma Kodi. Są inne rozwiązania, ale nie wiem, czy obsługują HDR i 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w TV będą i tyle

 

Czyli jest tak,że ps4 ma apki do streamingów ale nie ma kodi(filmów hevc) a xbox na odwrót?

idealnie :)

nic tylko wydać 3k na ps4 pro i xbox one x :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są główne różnice miedzy ps4 a xbox one s

a miedzy ps4 pro a xbox one x?

 

wg. mnie różnice miedzy one s a ps4 zwykłym polegają tylko na grach (tych tylko na konkretną platformę)

 

natomiast miedzy ps4 pro a one x już ciężka sprawa bo wg. mnie one x to idealna konsola

cicha(na pewno cichsza niż ps4 odrzutowiec pro)

wygodniejszy pad(kwestia gustu, można się przywyczaic)

blu ray

 

Natomiast chyba lipa trochę z grami na xboxa

 

 

Mam z dawnych lat RDR1 to można by na xbox odpalić

RDR2 też na xbox odpalę (ale na ps4 też)

mam na xboxa gta v, IV,IV Ballad of Tony

 

no i killer... forza horizon... mam ultimate z wykupionymi dodatkami wszystkim horizon 2, 3, 4 (dwie ostatnie bo grałem na PC)

 

Wybór niby oczywisty aczkolwiek jak sobie popatrzyłem to jest ze 3 gry ex na ps4 ,które aż chciałoby się ograć :)

 

Xbox ma sensowne exy jakieś? kiedyś RDR chyba był ale teraz już nie... no i forza horizon

Szkoda,że nie ma dobrych samochodówek na ps4 gdzie się jeździ ale nie po torze.

 

 

Ale mnie ten filmik rozbawił :D

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, małe sprostowanie. Najnowsza rewizja PS4 PRO (CUH7216b) jest super cicha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale mnie ten filmik rozbawił :D

Mój link

w odwrotna strone moglby byc z Gran turismo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox ma sensowne exy jakieś? kiedyś RDR chyba był ale teraz już nie... no i forza horizon

Szkoda,że nie ma dobrych samochodówek na ps4 gdzie się jeździ ale nie po torze.

 

 

Ale mnie ten filmik rozbawił :D

Mój link

No, ubaw po same pachy :E

 

Odpowiednika Forzy Horizon na wyłączność dla PS4 w sumie nie ma. Jak chcesz ścigałkę z otwartym światem, to pozostają tylko multiplatformy (stary ale jary Burnout Paradise Remastered czy seria The Crew). DriveClub jest spoko, ale to wciąż "zamknięte" ściganie.

 

Jak masz w miarę mocnego kompa, który uciągnie nowe gry w przyzwoitej jakości, to bym skłaniał się raczej ku konsoli Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmieszy mnie to bo jako byłemu fanboyowi xboxów niewiele argumentów za xboxem mi zostało :)

 

Gran turismo bez porównania bo nie lubię się ścigać po torach/czymś zamkniętmy.

 

Burnouta lubię jako arcade grę czy jakoś tak się to nazywa natomiast to, za co kocham forze h. to to,że to moim zdaniem fajne symulacja bycia Dominikiem Torreto :D model jazdy jest bardziej pro niż jakiś Crew(dlatego tej gry nie lubie)

 

Może faktycznie nowe ps4.

 

Tam BR nie ma i nie beddzie tak? jakiś zenwętrzne czy coś?

odpalanie płyt z filmami 4k blu ray by się przydało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola odtworzy treści na zwykłych płytach BD, krążków Ultra HD Blu-ray z filmami (4K) już niestety nie. Xbox One S w takim wypadku to jeden z najtańszych odtwarzaczy tego typu na rynku. Sam sobie odpowiedz czego potrzebujesz od sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba stanie na tym,że budżetowo kupię One S na ten moment bo mam GTA ,RDR1, Horizon forza x3 to sobie pogram a bardzo mnie kusi kwestia kupna po 10zł dostępu do konta do np. RDR2... niby spoko biorą pod uwagę,że online grać nie będę i tam możnaby tanio kupić konsole i kilka gierek ograć za dosłownie 10zł każda.

 

Natomiast z konsol PRO to chyba PS4 Pro jest lepsze ze względu na exy.

 

To prawda,że na ps4 te konta współdzielone nie działają?

 

A to prawda,ze na ps4 można kupować na płytach używane gry i to działa a na xboxach nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...