Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AreK(TM)

MSI B450I Gaming Plus AC i Gigabyte B450i Aorus Pro WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się między tymi dwiema mobo w połączeniu z 2400g.

W przyszłości będzie tu siedział Ryzen 3600g lub R5 czy nawet R7.

Obecnie mam ten procesor podkrecony na 3.9Ghz + 1500Mhz na Asusie B350-F, ale przechodzę na format ITX.

Zależy mi na możliwościach OC. Szukam płyty do 500pln.

Czy w MSI nadal nie ma możliwości OC APU? Czy Gigabyte takową posiada?

Duża jest różnica pomiędzy ALC 887 i 1220? Czy ten sekcja tego Gigabyte wystarczy do OC Ryzena 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się między tymi dwiema mobo w połączeniu z 2400g.

W przyszłości będzie tu siedział Ryzen 3600g lub R5 czy nawet R7.

Obecnie mam ten procesor podkrecony na 3.9Ghz + 1500Mhz na Asusie B350-F, ale przechodzę na format ITX.

Zależy mi na możliwościach OC. Szukam płyty do 500pln.

Czy w MSI nadal nie ma możliwości OC APU? Czy Gigabyte takową posiada?

Duża jest różnica pomiędzy ALC 887 i 1220? Czy ten sekcja tego Gigabyte wystarczy do OC Ryzena 7?

Podobno na płytach MSI już przywrócili możliwość OC iGPU, tak przynajmniej ktoś pisał w podobnym wątku, ale może ktoś jeszcze to potwierdzi.

Odnośnie płyt i OC, MSI- 6 faz dla vcore i 2 gołe dla SOC(średnia opcja do OC iGPU), dużo lepsza pod OC samego procesora, większość płyt w przedziale do 600zł ma max 4+2 fazy VRM, natomiast Gigabyte ma lepszy VRM (mosfety) od innych swoich płyt, 4+2 wciąż, ale ma radiator na VRM dla SOC odpowiedzialnego za zasilanie iGPU.

Odnośnie integry, jest to tylko podrasowana itegra, jak zależy Ci na lepszym dźwięku, to i tak raczej coś zewnętrznego bym kupił.

Biorąc pod uwagę wymianę w przyszłości na coś bez iGPU, brałbym tę MSI ( i tak najwięcej Vega zyskuje na podkręconym RAMie ;), sam Ryzen też )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzieki za pomoc

kupilem obydwie plyty, MSI zostaje, lepsze chlodzenie na VRM i lepsza chlodniejsza sekcja, jakosc dzwieku troche gorsza niz na alc 1220, ale dla zwyklego zjadacza chleba wystarczy, mam mozliwosc OC integry (posiadam przedostatni bios), czy na najnowszym biosie bedzie to nie wiem, jak nie znajde potwierdzenia nigdzie, ze faktycznie jest to raczej nie bede aktualizowac dopoki zostane na ryzenie 2400g, mimo podkreconego APU i braku chlodzenia ns SOC, sekcja ta jest chlodna, uzywam chlodzenia SPC Grandis, moze to tez jego zasluga

na asusie b350-f 2400g krecil sie stabilnie na 3.9Ghz przy napieciu 1.3925V, na MSI wystarczy 1.375V, pamiec (g.skill flareX) leciala max 3200Mhz, na MSI i Gigabyte dziala stabilnie na 3466Mhz na tym procku, jezeli jest tu ktos kto posiada plyte MSI z najnowszym biosem i ma opcje OC APU prosze o info :) pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...