Skocz do zawartości
Davvvi

Płyta głowna pod Ryzena 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tą płytę jest ok tylko nie chce obniżać taktów cpu reszta bardzo ok( ktoś tu pisał że u niego obniża zegary). Co do zasilania to wszystkie b450 mają 4 fazową. Dopiero x470 mają więcej. Wybrałem tą płytę bo mi się podobała z wyglądu :lol2: i to już mój 3 gigabity i nigdy się na tej firmie nie zawiodłem. Jedynie trochę żałuje że nie kupiłem wersji pro bo ma jeszcze podświetlenie zasilania a elite ma tylko na dole :D :D :D . Już myślałem żeby ją oddać i wymienić ale nie chce mi się już w kompie grzebać lepsze audio mnie nie przekonywało do pro bo mam xonara xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie tą? Nie chciałem jej ze względu na 3 gniazda audio ale ten komp i tak używać będzie stero.

ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie tą? Nie chciałem jej ze względu na 3 gniazda audio ale ten komp i tak używać będzie stero.

ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4

Sekcja zasilania 3+3, + ASRock ma kiepski BIOS.

Aktualnie najlepsze płyty i VRM(4+2, które się nie grzeje) na b450 ma MSI, począwszy od B450A-PRO bym Ci polecił, uciągnie spokojnie nawet 2700x.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech bierze X470 Taichi. 16 faz. :E

A BIOS jest w porządku. Jasny i czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Supports AMD AM4 Socket Ryzen Series CPUs (Summit Ridge, Raven Ridge and Pinnacle Ridge)

- IR Digital PWM

- 16 Power Phase design

- Supports 300W EX OC

- Supports ASRock Hyper BCLK Engine II

- Supports 105W Water Cooling (Pinnacle Ridge); Supports 95W Water Cooling (Summit Ridge); Supports 65W Water Cooling (Raven Ridge)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech bierze X470 Taichi. 16 faz. :E

A BIOS jest w porządku. Jasny i czytelny.

Kto bogatemu zabroni, natomiast BIOS ma pełno różnych bugów, co nowa wersja to inne. Często utrudniające skrajnie OC.

Przy czym Taichi ma 6 faz vcore(6+2) i 6 dublerami, które czynią je prawie prawdziwymi 12 fazami dla core.

Jest sens dopłacać do MSI B450 GAMING PLUS?

Względem A-PRO, może ze względów estetycznych najwyżej.

Poza tym myślę, że jeśli nie zależy Ci na podbijaniu rekordów OC i na wyciśnięciu maximów z porcesora, to raczej niekoniecznie musisz się zaopatrywać w płytę z 6 fazami(w sensie, nie jest to jakiś priorytet, zwłaszcza że Ryzeny 2 gen. mają trochę mniejsze potrzeby względem VRM), ale wiadomo im więcej faz tym lepiej.

 

- IR Digital PWM

- 16 Power Phase design

 

Płyta ma "14 faz", jak liczyć te zdublowane, 16 faz to ma chyba licząc jeszcze fazy dla RAMu, dobrze że nie liczą. (Dławików ma 16 pod radiatorem, ponieważ jest zdublowana ilość elementów na fazę zasilania) sekcji dla USB innych pierdół :E

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podkręcać zbytnio nie będę. Procek który mam obecnie jest w miare ok ale czas na zmiany. Ryzen jest wydajniejszy i mam nadzieje ,że gtx 1070 nie będzie się przy nim nudził bez podkręcania procka. . Raczej padło na MSI b450 gaming Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odyssey użycie procesora średnio 50% karta 98% także do tego proca możesz brać 1080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie sprzęt zamówiony. Mam tylko nadzieje ,że boxowe chłodzenie jest w miare ciche bo nie mam już kasy na inne. W niedalekiej przyszłości zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Supports AMD AM4 Socket Ryzen Series CPUs (Summit Ridge, Raven Ridge and Pinnacle Ridge)

- IR Digital PWM

- 16 Power Phase design

- Supports 300W EX OC

- Supports ASRock Hyper BCLK Engine II

- Supports 105W Water Cooling (Pinnacle Ridge); Supports 95W Water Cooling (Summit Ridge); Supports 65W Water Cooling (Raven Ridge)

Ma 6 na doublerach i 2 fazy na doublerach dla SOC, ale żeby to zagotować to trzeba polać benzyną i podpalić. Żadna inna płyta nie ma tak rozbudowanego zasilania. Jak chcesz brać to polecam się zaczaić na X370 taichi wychodzą od razu z biosem 4.6 kompatybilnym z zenem+. Różni się od X470 brakiem chłodzenia na dysk pod m2 i kolorem. Bios ten sam. Ja swoją wyrwałem za 680 zeta przeflashowałem beta biosem P4.81 i śmiga. Płyta pancerna i bardzo stabilna z naprawdę dobrym audio. Ja na szczęście nie musiałem czekać jak inni przez rok na w miarę działający bios, bo pewnie hejtowałbym straszliwie :E Ewentualnie można kupić zawsze X470 gaming plus lub B450 Carbon pro AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi b450a pro wystarczy, aż nadto. U mnie przy 2600 max temp sekcji zasilania 75 stopni. Płyta kosztowała 385zl....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zanówiony mimo wszystko Msi B450 Gaming Plus, do tego Ryzen 2600 i Ram 2x8GB Adata 3000mhz. Plus gtx 1070. I to by było na tyle . Trochę nie na temat ale do jednego pytania nie będę nowego tematu zakładał. Warto inwestować w dysk m2 mając SSD Sata6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie do końca rozumiem pytanie, chodzi Ci o to, że masz 6 portów sata i czy warto wtedy brać dysk m.2? Jeśli o to, IMO M.2 to fajna opcja, zwłaszcza przy mniejszej obudowie -> mniejszy bałagan w obudowie z kablologią i mniej zajętego miejsca. Natomiast samo kupowanie dysku M.2 na interfejsie SATA, to to samo co kupienie dysku 2,5 na SATA, jeśli już posiadasz taki dysk. A przewagę dysków na interfejsie nvme widać dopiero w zastosowaniach profesjonalnych, nie domowych.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Chodziło mi o to czy jest sens kupić dysk m2 mając już dysk ssd. Wkradła mi się literówka która wprowadziła w błąd ,sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Chodziło mi o to czy jest sens kupić dysk m2 mając już dysk ssd. Wkradła mi się literówka która wprowadziła w błąd ,sorki.

Jak chcesz rozszerzyć sobie pojemność dyskową + ułatwić sobie życie to tak, oczywiście dysk HDD w tej samej cenie będzie miał większą pojemność. Wszystko zależy od tego jakie masz oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bardziej zależało mi na tym czy różnica między dyskami w pracy systemu będzie odczuwalna. Nic więcej. Mam HDD 2T i taki mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bardziej zależało mi na tym czy różnica między dyskami w pracy systemu będzie odczuwalna. Nic więcej. Mam HDD 2T i taki mi wystarczy.

Różnica pomiędzy np. Crucialem mx500 na m.2, a na SATA jest żadna, tylko w podłączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc widzę, że zbytnio nie ma sensu przesiadki z SSD na m2. Także pozostaje mi czekać na graty. Koło środy będą. Dzięki za pomoc w doborze płyty. Nie wiem czy zakładać nowy wątek jakie chłodzenie do tego procka polecacie? Szkoda ,że mój Zalman jest już nie kompatybilny z am4 bo bym już miał gotowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz się pakował w M2 to nie zapomnij o zamontowaniu radiatora, bo te dyski spokojnie osiągają 80-100C. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc widzę, że zbytnio nie ma sensu przesiadki z SSD na m2. Także pozostaje mi czekać na graty. Koło środy będą. Dzięki za pomoc w doborze płyty. Nie wiem czy zakładać nowy wątek jakie chłodzenie do tego procka polecacie? Szkoda ,że mój Zalman jest już nie kompatybilny z am4 bo bym już miał gotowca.

Możesz rozważyć Spartana, będzie przede wszystkim ciszej, chłodniej (wyższy boost) + umożliwi ewentualnie jakieś OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan z x-komu polecał mi SilentiumPC fera 3. Warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...