Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaycob

Ryzen 5 1600x - jakie temeperatury?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od wczoraj jestem posiadaczem tego CPU. Kupiłem wraz z chłodzeniem SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 i nałożyłem pastę (na krzyż) dołączoną do tego.

 

Całość jest w obudowie SilentiumPC Regnum RG4 i ma włączone wszystkie wentylatory - tylni i 2 dolne wypychają powietrze. Wentylator CPU wieje na "żeberka".

 

W spoczynku mam:

 

https://ibb.co/b64YLVD

 

W stressie po 10 min:

https://ibb.co/0GDfF8b

 

Bios pokazuje ~70*C

 

Procesor na stockowych ustawieniach. Nie jestem ekspertem, ale raczej temp są za wysokie. Z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp masz ok, w occt max 68st. W grach będziesz miał pewnie ok. 60st. Graj i się nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp ok ten procek to konkretna grzałka. Zmniejsz napięcie bo płyta pewnie ustawiła bardzo wysokie. Ja przy 3.9 1.39v mam 66 stopni na AIO !!w grach mam 55 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylni i 2 dolne wypychają powietrze

 

Te 2 dolne z przodu powinny tłoczyć/wciągać świeże/chłodne powietrze z zewnątrz do obudowy, a tylny wypychać gorące powietrze na zewnątrz.

 

Poza tym temperatury są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp masz ok, w occt max 68st. W grach będziesz miał pewnie ok. 60st. Graj i się nie martw.

No właśnie a GPU także grzejnik (rx580 8 GB) i temp mogą podskoczyć.

 

temp ok ten procek to konkretna grzałka. Zmniejsz napięcie bo płyta pewnie ustawiła bardzo wysokie. Ja przy 3.9 1.39v mam 66 stopni na AIO !!w grach mam 55 stopni

W spoczynku mam ustawiony V na auto i teraz jest ~1.4V.

 

Te 2 dolne z przodu powinny tłoczyć/wciągać świeże/chłodne powietrze z zewnątrz do obudowy, a tylny wypychać gorące powietrze na zewnątrz.

Dzięki. Spróbuje tak zrobić. Ciekawe jak będzie.

 

A ta wartość w HWINO - tctrl 88*C to co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tCTRL to jest ten offset +20 C który dodali jako bezpiecznik do pierwszych Ryzenów ale później wypuścili poprawkę i od tej pory raportowane w programach są realne temperatury czyli tDIE. Zauważ że różnica wynosi zawsze dokładnie 20 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 i w BF1 mam 60 stopni na 1050TI mam więcej bo 69 stopni. Więcej niż 62 stopnie nie wyciągam na 1600X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory dolne tłoczące powietrze do środka to minus ~5*C po 25 min OCCT. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagi jak wyżej, masz temp. ok + nie korzystaj z Monitora, tylko z HWINFO

+ BTW masz nie ustawione taktowanie (nie włączone XMP) z tego co widzę ;), masz stockowe 2133mhz(1064mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Faktycznie pamięci ustawione były na mniejsze taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...