Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zortven

[5000, ew 8000] Lightroom, Photoshop, gry

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Poszukuję sprzętu mobilnego do obróbki zdjęć oraz grania. Budżety są dwa ze względu na to, że z części gier jestem w stanie zrezygnować dla np mniejszej wagi, kosztem wydajności, ale wtedy chce dokupić Nintendo Switch.

 

Ogółem

Do obróbki RAWy z D750, 6D, A6300 w przyszłości może z D810 i A7RII. Pliki PSD do 2-3GB, ale cięższe rzeczy raczej bym robił na stacjonarce. Do tego gry takie jak WoW, WoT, WoWs, może Wiedźmin 3 czy inne nowsze gry RPG i wyścigowe. Na pewno bez gier FPS.

Laptop będzie używany praktycznie jedynie poza domem, w miejscach takich jak szkoła, kawiarnia czy pociąg. Chciałbym by nie była to zbytnio krowa, a jeśli musiałaby być to z dobrą baterią by nie zawsze mieć przy sobie zasilacz.

 

Dotykowy ekran fajny, ale nie jest konieczny. Chciałbym by w miarę możliwości laptop nie miał czerwonego podświetlenia, akcenty jakoś przeżyję.

 

Myślałem o Razerze Blade, MSI GS65, Asusie Helios 300 i MSI GE63. Od biedy FX705GM, ale 17" to raczej zbyt dużo. Idealnie by było w zakresie 14-15,6"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI P65 i7-8750H/16GB/256/Win10 GTX1050Ti 7599 zł

Nowy model z serii MSI Creator. Matryca FULL HD IPS niezłej jakości, aluminiowa obudowa przy tym ciekawy design, lekki mobilny 1,82 kg, wydajna konfiguracja, przyzwoita karta graficzna.

 

Ewentualnie taniej

ASUS Vivobook Pro 15 N580GD i7-8750/16GB/480SSD+1TB/W10 5 449 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor pełny i7H, grafika GTX1050 do w/w gier wystarczy, podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa, niska waga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a coś ze stajni Acera? Mam możliwość dosyć dużej zniżki i po prostu byłby to dla mnie opłacalny zakup bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i7-8750H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD - 4649zł

Matryca IPS FullHD 15,6", dobre wykonanie (aluminiowa obudowa i wnętrze), białe podświetlenie klawiatury. Grafika GTX 1050Ti wystarczy do grania w średnio wymagające gry. W bardziej wymagających grach można lekko obniżyć detale, aby zwiększyć liczbę fps. Klawiatura w tym modelu jest bardziej biznesowa niż gamingowa i jeżeli prostokątny kształt klawiszy strzałkowych jest dla ciebie do zaakceptowania, to jak najbardziej polecam ten laptop.

 

Acer Helios 300 i7-8750H/16GB/240+1000/Win10 GTX1060 - 5499zł

Alternatywnie Acer Helios 300. Matryca IPS FullHD 15,6" ma dosyć dobre kolory. Obudowa i wnętrze tego modelu w wersji 15sto calowej wykonane są z aluminium. Kultura pracy laptopa stoi na przeciętnym poziomie. Na pochwałę zasługuje klawiatura. Karta graficzna GTX 1060 6GB w zupełności wystarczy do grania w najbardziej wymagające tytuły na wysokich ustawieniach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w nich z temperaturami podzespołów i obudowy podczas pracy? Nie mogę znaleźć testów nowych wersji, nie wiem czy źle szukam czy po prostu nie było testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych:

Lenovo Ideapad 720s-15 i7/16GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary za 5349zł

Z dobrą matową matrycą FHD IPS. Ma 16GB pamięci i kartę GTX 1050Ti z 4GB pamięci. Procesor to 4-ro rdzeniowy i7 siódmej generacji. 720s-15 ma cichy układ chłodzenia, został też wyposażony w całkiem pojemny akumulator pozwalający na długie czasy pracy z dala od źródła zasilania, a całość przy tym nie jest zbyt ciężka (1,90kg) . Tak naprawdę jedyne co to SSD mógłby być większy (można go jednak wymienić-gdyby okazało się że 256GB to za mało) jest to jednak wersja SSD na interfejsie PCIe (szybszy od wersji na SATA).

 

Z droższych:

ASUS ROG Strix GL504GM i7-8750H/16GB/240PCIe+1TB/Win10X za 6999zł

Dobrze wyposażony laptop z kartą graficzną GTX 1060, sześciordzeniowym procesorem i7, 16GB pamięci i dwoma dyskami - 240GB SSD na PCIe oraz 1TB HDD. Design Asus'a nie jest jeszcze aż tak mocno gaimingowy. GL504GM posiada matową matrycą FHD IPS o odświeżaniu 144Hz. Całość waży całkiem nieźle, bo tylko 2,40kg.

 

Gdybyś potrzebował większego dysku, to nieco drożej jest wersja z 480GB SSD: ASUS ROG Strix GL504GM i7-8750H/16GB/480PCIe+1TB/Win10X za 7299zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w nich z temperaturami podzespołów i obudowy podczas pracy? Nie mogę znaleźć testów nowych wersji, nie wiem czy źle szukam czy po prostu nie było testów

Wnętrza Heliosa 300 w wersji 15sto calowej, oraz Aspire 7 wykonane są z aluminium i dlatego nie powinny się nagrzewać do tego stopnia, aby wysoka temperatura wnętrza powodowała dyskomfort podczas rozgrywki. Ogólnie większe laptopy 17sto calowe są często chłodniejsze, bo podzespoły mają więcej miejsca i są lepiej wentylowane, chociaż nie wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment chyba najbardziej ciekawią mnie: MSI P65 za którym przemawia wygląd, waga i matrycą, UX550GE za którym przemawia częściowo matryca (bo tej 4k z 100% aRGB nie ma w Polsce), waga i bateria oraz Helios 300, który namawia ceną i ma sensowną matrycę oraz jako jedyny z tej trójki 1060tkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawym designem i z dobrym wyposażeniem (m.in GTX 1060) masz jeszcze:

MSI GS65 i7-8750H/16GB/256/Win10 GTX1060 144Hz za 8099zł

Ma wydajne podzespoły, a przy tym jest lekki i elegancki. Został też wyposażony w 144Hz matrycę, a za wyświetlanie grafiki odpowiada karta GTX 1060. Co prawda nie ma tu IPS'a, ale TN'ka jest całkiem dobrej jakości. Układ chłodzenia pomimo niewielkich wymiarów laptopa daje sobie radę z tymi podzespołami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też spojrzę. Ale jakbym wyłączył gry z pola zainteresowań i chciał jedynie przeglądać internet oraz używać LR/PS to czy warto byłoby spojrzeć w kierunku Huaweia Matebooka D 14? Ten z Ryzenem 2500U. Wydajność wydaje się spoko, cena bardzo korzystna. Ewentualnie Mi Notebook Air z 8250U i MX150. Dałoby to radę w Photoshopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PS trzeba mieć dobrą matrycę. Zwróć uwagę na używane XPS 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność jako tako starczy lecz matryca jest wypada gorzej. Xiaomi ma lepszą matrycę wydajność też wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PS trzeba mieć dobrą matrycę. Zwróć uwagę na używane XPS 15

Ile kosztowałaby wymiana baterii na nową, najlepiej oryginalną lub chociaż pewny zamiennik? I jak z ich zużyciem, czy matryce będą w dobrym stanie, zawiasy? Na ile mogę zaufać używanemu sprzętowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9570 będzie praktycznie nowy. Jest masa ofert na Allegro. Znajdź taką z NBD i blisko twojego miejsca zamieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...