Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotr9080pr

Windows 7 - błąd cmd czarny ekran.

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Dzis uruchamiam komputer i pojawił mi sie problem ponieważ mam czarny ekran i widać na nim cmd. Pisze w nim C:\Windows\system32>

Co mam zrobić jak usunąć ten błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tryb awaryjny uruchamia się normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyskakuje taki sam problem

 

próbowałem już odzyskiwania systemu też nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A próbowałeś standardowych komend w cmd, które wpisuje się przy nie uruchamiającym się systemie?

W cmd wklep w kolejności poniższe komendy, po każdej Enter:

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd

Na koniec zrestartuj komputer. Na pewno nie zaszkodzi a może pomoże. Ewentualnie może być potrzeba uruchomienia ich z poziomu cmd w zaawansowanych opcjach naprawy komputera, dostępnych po uruchomeniu nośnika z systemem, jeśli z poziomu cmd na czarnym tle nie będą działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisalem explorer.exe w cmd ale przy ponownym uruchomieniu komputera dalej blad wyskakuje

jeszcze przeskanuje dobrym antywirusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale zaraz. System się ładuje? Masz dostęp do pulpitu w trybie normalnym lub awaryjnym? Masz na myśli skanowanie bootowalnym antywirusem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nie widzę problemu. Zrób i podaj logi z narzędzia FRST to będzie wiadomo w jakiej kondycji jest system i czy nie ma np. infekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antywirus wykrył mi trojan bitcoin miner. Moze byc to spowodowane wymiana karty graficnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

antywirus wykrył mi trojan bitcoin miner. Moze byc to spowodowane wymiana karty graficnej.

To tym bardziej podaj te logi z FRST. Górnik mógł się dostać tylko poprzez internet. Wymiana karty nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak wejsc na te logi

Treść (zawartość) logów wklej na wklejto.pl. Po wklejeniu każdego loga klikasz na dole na Dodaj a w temacie podajesz linki do wklejek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj mi chwilę na podanie instrukcji. System będzie działał lepiej niż świeżo postawiony :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W logach nie ma już śladu po bitcoin minerze.

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

Task: {9F402470-1D85-4A7A-A37F-AAFE54376CE8} - System32\Tasks\{807ABE3C-3532-49CF-A469-A2700E064F7C} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a C:\Users\Piotr\Downloads\kalendarzxp2.exe -d C:\Users\Piotr\Downloads
IE trusted site: HKU\S-1-5-21-3419217459-948044732-144122128-1000\...\localhost -> localhost
HKU\S-1-5-21-3419217459-948044732-144122128-1000\...\RunOnce: [ALLPlayer Remote Update] => C:\Users\Piotr\AppData\Local\Temp\ALLRemote.exe [2305896 2018-12-08] (ALLPlayer ) <==== UWAGA
HKU\S-1-5-21-3419217459-948044732-144122128-1000\...\Command Processor: @mode 20,5 & tasklist /FI "IMAGENAME eq SoundMixer.exe" 2>NUL | find /I /N "SoundMixer.exe">NUL && exit & if exist ( start /MIN "" & tasklist /FI "IMAGENAME eq explorer.exe" 2>NUL | find /I /N "explorer.exe">NUL && exit & explorer.exe & exit ) else ( tasklist /FI "IMAGENAME eq explorer.exe" 2>NUL | find /I /N "explorer.exe">NUL && exit & explorer.exe & exit ) <==== UWAGA
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [eofcbnmajmjmplflapaojjnihcjkigck] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [gomekmidlodglbbmalcneegieacbdmki] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
U1 aswbdisk; Brak ImagePath
S3 MSICDSetup; \??\E:\CDriver64.sys [X]
S3 NTIOLib_1_0_C; \??\E:\NTIOLib_X64.sys [X]
S3 Synth3dVsc; System32\drivers\synth3dvsc.sys [X]
S3 tsusbhub; system32\drivers\tsusbhub.sys [X]
S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]
2018-12-08 14:11 - 2018-12-08 14:11 - 000000000 ____D C:\Users\Piotr\Downloads\FRST-OlderVersion
C:\Program Files (x86)\*.tmp
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu. Po restarcie już nie powinno się uruchamiać automatycznie okno cmd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...