Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

came11

GTX 970, warto sprzedawać?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ale widziałem takich co kupują 20/30% procent taniej niż nowe. Bo to chya tak raczej trzeba liczyć c'nie? Nie nadużywaj. Napisałem tez że ryzyko jest większe, natomiast nie jest absolutnie tak jak sugerowałeś, ze to złom :)

 

Ale przyznam, że 970 na tą chwilę trochę za wysoko wycenione biorąc pod uwagę sytuację na rynku i fakt że chociażby 570 mozna miec za stówe mniej z gwarancją. Rynek zweryfikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że co niektórzy myślący inaczej niedługo będą porównywać ziemniaki z samochodami aby udowodnić?...no właśnie czego to ma dowodzić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie że 970 uciągnie 60FPS na ultra. No chyba że mowa o starych tytułach.

Sam ogrywałem Wieśka pierwszy raz na 970 i z tego co pamiętam to ultra / wysokie bez HW oczywiście ~45FPS a były lokacje gdzie ledwo ponad 30 było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale widziałem takich co kupują 20/30% procent taniej niż nowe. Bo to chya tak raczej trzeba liczyć c'nie? Nie nadużywaj. Napisałem tez że ryzyko jest większe, natomiast nie jest absolutnie tak jak sugerowałeś, ze to złom :)

 

Ale przyznam, że 970 na tą chwilę trochę za wysoko wycenione biorąc pod uwagę sytuację na rynku i fakt że chociażby 570 mozna miec za stówe mniej z gwarancją. Rynek zweryfikuje.

 

Samochód tej samej generacji w przeciwieństwie do karty graficznej po 4 latach użytkowania i premierze dwóch kolejnych generacji nie jest takim samym starociem jak GPU.

 

Drobna awaria w używanym, cztero letnim samochodzie nie klasyfikuje go też na złomowanie. Większość awarii naprawisz w samochodzie za 0,01% wartości auta. A GPU?? Nawet wymiana głupiego wentylatora nieraz staje się sporym wyzwaniem.

 

Poza tym ile jest takich samochodów, które po 4 latach tracą 20-30% ceny ? I to jeszcze po premierze dwóch kolejnych generacji?

 

Dodatkowo przy samochodach oszczędzamy co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Wyższych segmentach po klikadziesiąt, nawet kilkaset tysięcy zł.

 

 

segment-a-18fb73ee73f2dc92f699b2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że 1060 3GB to lepszy wybór. Dużo wyższa wydajność. Co do pamięci to pamiętajmy, że 970 ma problemy z przepustowością powyżej 3,5GB, a 1060 3GB ma trochę lepiej działającą kompresję danych, więc wychodzie prawie na to samo. Niemniej w tym segmencie cenowych 150-200 zł to sporo, więc nie dziwi mnie, że ludzie dają tyle za używane GTX 970.

W kartach graficznych nie ma czegoś takiego jak kompresja danych, bo niby jak by to miało działać, jest za to kompresja koloru i nie ma to nic wspólneo z pojemnością pamięci, więc 4GB(czy tam 3.5GB) >>> 3GB.

Wszystko jest względne, generalnie jednak GTX 1060 3GB pod względem czystej wydajności bliżej GTX 980 niż 970. Zgadzam się, że po oc sytuacja ulega zmianie.

Bzdury, na fabrycznych ustawieniach 970 = 1060 3GB, 980 = 1060 6GB, po OC Maxwelle trochę wyprzedzają Pascale.

 

Mimo wszystko raczej wolałbym 1060 3GB niż 970-tkę, lepiej sobie radzi w DX12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód tej samej generacji w przeciwieństwie do karty graficznej po 4 latach użytkowania i premierze dwóch kolejnych generacji nie jest takim samym starociem jak GPU.

 

 

 

No widzisz, dla mnie karta graficzna po dwóch generacjach, z czego jedna dopiero co wyszła tez nie jest starociem. Nakręcili was marketingowcy.

 

Drobna awaria w używanym, cztero letnim samochodzie nie klasyfikuje go też na złomowanie. Większość awarii naprawisz w samochodzie za 0,01% wartości auta. A GPU?? Nawet wymiana głupiego wentylatora nieraz staje się sporym wyzwaniem.

 

Za to jak uszczelka pod głowicą puści, albo inny rozrząd to jestes silnik do tyłu :) Takie rzeczy tez się zdarzają. Karty naprawdę nie padają jak muchy.

 

Poza tym ile jest takich samochodów, które po 4 latach tracą 20-30% ceny ? I to jeszcze po premierze dwóch kolejnych generacji?

 

Ale to porównanie było do kart nowych generacji podobnych pod wzgledem szybkości. Ile GTX kosztował przy premierze? Z 1,5k? To jest dopiero utrata wartości :) I ci ludzie, którzy kupili go na premierę teraz piszą że nie opłaca sie go kupić za 1/3 ceny :P Przecież założyciel tematu się nawet pyta czy to się w ogole opłaca sprzedawać ;)

 

Nie przesadzajcie że 970 uciągnie 60FPS na ultra. No chyba że mowa o starych tytułach.

 

Nikt chyba nie wspominał o 60 klatkach, chociaz w wielu tytułach to osiągalne. To jest specyficzne forum, tutaj i 120 to dla niektórych mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcony 970 i 2500K potrafiły wypluć w FHD w większości map ~60 klatek w Wieśku 3 na uber (bez HW).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. Przecież założyciel tematu się nawet pyta czy to się w ogole opłaca sprzedawać ;)..

 

 

I za każdym razem powtarzam, że sprzedać warto :D Kupić nie :P

 

Sam nie kupiłem GTXa970 na premierę a używaną od kumpla za 700pln. Ale to było po premierze GTX980TI Waterforce na którego się przesiadł. I miałem gwarancję na gtxa plus 100% pewną kartę ;)

 

Zakupy GPU bez gwarancji w cenie niemal tych z gwarancją uważam za głupotę. Zbyt duże ryzyko. Przed końcem gwarancji (powiedzmy jak zostaje rok) najlepiej jest ją odsprzedać dalej. Ciągle weźmiemy za nią proporcjonalnie więcej niż "przepłaciliśmy" w dniu zakupu.

 

padają tutaj głosy że ktoś kto ma mocno ograniczony budżeto to żal mu kupić GPU na gwarancji za 100zl więcej. A prawda jest taka, że jak padnie mu taka karta za 600zl to pewnie będzie głęboko w czarnej dupie, bo drugiej karty nie kupi już tak łatwo. Skoro 100zl było progiem nie do przeskoczenia to skąd teraz wysupłać kolejne 600? Do tego stres i nerwy. A po co jak można się zabezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna nowa karta jaką kupiłem padła mi miesiąc po gwarancji :)

 

Nie będę się kłócił, to co piszesz ma jak najbardziej sens. Sam zazwyczaj kupuję karty z rokiem gwarancji chociazby jako poduszkę gdybym trafił na zakatowany egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna nowa karta jaką kupiłem padła mi miesiąc po gwarancji :)

 

 

No i dla tego najlepiej sprzedać przed końcem gwarancji. Najlepiej jak zostaje nam jakiś rok dla kolejnego nabywcy. Sprzedamy wtedy drożej kartę i nie stracimy dajmy na to tych 100zl za sam fakt braku gwarancji.

 

Ja bez gwarancji to mogę kupić procesor, płytę czy ram. To jest sprzęt mniejszego ryzyka.

 

Dyski SSD też mam 3xNVME MLC/3D MLC ale brane za pół ceny nowych/uzywek z gwarą 3D TLC. Znam ryzyko, dorzuciłem radiatory i myślę że dożyją ze mną starości ;)

 

Za to myszkę kupiłem używkę z gwarancją, wysłałem do serwisu prawie 3 miesiące temu i słuch po niej zaginął. Serwis się nie odzywa. Też już się sparzyłem i na przyszłość nic nie kupię z gwarancją w jakimś podrzędnym gównie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dla tego najlepiej sprzedać przed końcem gwarancji. Najlepiej jak zostaje nam jakiś rok dla kolejnego nabywcy. Sprzedamy wtedy drożej kartę i nie stracimy dajmy na to tych 100zl za sam fakt braku gwarancji.

 

Staaary, ja kupuję nową kartę co 4/5 lat. Za dużo zachodu. Jakby to był 2005 i wymagania się zmieniały co roku to może by mi się chciało tak bawić. Teraz, kiedy konsole dyktują postęp? GTX660 służył mi od premiery do dziś i dopiero niedawno Forza wymusiła nowy zakup. Mam mało czasu na granie żeby go jeszcze tracić na ciągłe zmiany sprzętu ;)

 

Ale rozumiem, kiedyś też mnie bawiło żonglowanie hardwarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej dołożyć do gtx 1070 za 919zł z gw - daj linka to sobie kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że gtx 970 nvidia zrobiła zbyt mocną. Serio. Ucięli jej jaja razem z 0.5 gb vramu, ale ta karta w Fhd broniła się jak lew. IMO dopiero nowy tomb raider ją zabił. Chociaż ja go ograłem i było bardzo przyjemnie. Niemniej nie ma się co kłamać - ma już prawo chrupnąć. Moja 970 WindForce 3x jest też na sprzedaż. Wytrzymała aż nadto :)

 

Najlepsza karta, jaką miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że gtx 970 nvidia zrobiła zbyt mocną - ja tak nie uważam, karty i procesory powinny byc jeszcze szybsze z 5X.

 

https://www.gry-online.pl/gry/rise-of-the-tomb-raider/ze3d6a

W dolinie to może na medium ta karta utrzyma 60 klatek.

 

Moja 970 WindForce 3x jest też na sprzedaż - to wystaw na allegro, mnie zbanowali za takie reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjechales na mnie, że w wątku w którym autor pyta czy warto sprzedawać 970tke napisałem, że to świetna karta, ale ja już zdecydowałem się na jej sprzedaż, czym wyczerpuję meritum pytania zawartego w tytule tematu. Aluzje do mojej matki zostawiam bez komentarza. Może moderator coś wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej siedzę na strixie 970 i dla moich wymagań jest to dość wystarczająca karta, i jak już wspominałem i tak trzeba przynajmniej wolnego 1,5gb vramu aby zachować płynność i komfort.

 

A boja to powinno się perm zbanować bo to już nie pierwszy raz, jak ciśnie po rodzinie, gimabaza ma teraz więcej rozumu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że gtx 970 nvidia zrobiła zbyt mocną. Serio. Ucięli jej jaja razem z 0.5 gb vramu, ale ta karta w Fhd broniła się jak lew. IMO dopiero nowy tomb raider ją zabił. Chociaż ja go ograłem i było bardzo przyjemnie. Niemniej nie ma się co kłamać - ma już prawo chrupnąć. Moja 970 WindForce 3x jest też na sprzedaż. Wytrzymała aż nadto :)

 

Najlepsza karta, jaką miałem.

 

czy ja wiem

780ti w obliczeniach jest szybsza - a w grach porownywalna

 

780ti sprzedalem wlasnie za 630 a pytalo sie o nią pare osob :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja swoja 970 msi gaming sprzedalem w pazdzierniku za 700 zl bez problemu jak sa chetni na takie karty za taka cene to czemu nie sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem

780ti w obliczeniach jest szybsza - a w grach porownywalna

 

780ti sprzedalem wlasnie za 630 a pytalo sie o nią pare osob :E

 

970tka w 2016 roku była najpopularniejszą kartą na steamie. Była to pierwsza karta, która wyprzedziła integrę w udziale kart wśród graczy. Przede wszystkim dlatego, że wyceniono ją na 300 dolarów. Była w miarę tania (a w stosunku do 980 znacznie tańsza) a prezentowała dobrą wydajność. Dalej taką prezentuje, a ucięty vram to było za mało, by ją zabić.

 

Stąd uważam, że nvidia miała z 970 tka znaczny problem, bo te miliony egzemplarzy, jakie sprzedali ( dane z 2017) nie było tak łatwo od graczy "wyciągnąć" za pomocą Pascali. Ja dopiero teraz się z nią rozstaję. Znakomita karta. Nie ta wersja, którą mam, bo do niej mam sporo uwag, ale jako ten GPU... Z tym TDP i z tą ceną... Królowa full HD.

 

780ti oczywiście, że jest szybsza ale nie sądzę że przy tej cenie płakali w nv że wypuścili na rynek model, który starczył na tak długo :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=EDV-d650IYs

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja swoja 970 msi gaming sprzedalem w pazdzierniku za 700 zl bez problemu jak sa chetni na takie karty za taka cene to czemu nie sprzedac

 

Do zeszłego miesiąca gtx 970 dawał radę w 1440p na wysokich/ultra w grac jakie grałem poza Assassin-ami :) myślę żę 970-tka do FullHD 60hz spokojnie wystarczy do następnej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małym grzebaniu z detalami, jak najbardziej. Rise of the tomb raider po OC karty trzymał grubo powyżej 50 fps na najwyższych detalach. Chrupał miejscami do 40 paru, ale w tego typu rozgrywce to nie przeszkadzało.

 

Nawet Disconnect mi nie wierzył, że ten parch jeszcze tak dobrze zipie w 2018 szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zeszłego miesiąca gtx 970 dawał radę w 1440p na wysokich/ultra w grac jakie grałem poza Assassin-ami :)

Na pewno nie na takich ustawieniach, miałem 970 przez długi czas i korzystałem z niej przy monitorze 2560x1080, a to sporo mniej pikseli niż 2560x1440. Nawet na mojej rozdzielczości 970 czasami łapała srogie dropy. Na pewno w bardziej wymagających (słabo zoptymalizowanych) grach AAA można się pożegnać z high/ultra w 1440p, nie tylko w Asasynach. :)

 

myślę żę 970-tka do FullHD 60hz spokojnie wystarczy do następnej generacji.

100% racja. :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, myślę że 400 zł będzie uczciwą ceną (spodziewałem się czegoś w granicach 200), akurat starczy na jakiś porządny uchwyt do monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...