Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

came11

GTX 970, warto sprzedawać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, po 3 latach wymieniłem poczciwą 970kę na coś nowszego i zastanawiam się czy warto kartę sprzedać czy lepiej zostawić w razie awarii rtx'a? Jeśli sprzedać to za ile mniej więcej? Model to MSI GeForce GTX 970 GAMING. Na allegro ceny z sufitu, kto w 2018 płaci 600 zł za 4 czy 5 letnią architekturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 ma już ponad 4 lata na karku od premiery, wrzesień 2014.

 

Kto płaci? każdy kto nie chce gtx 1050ti 4gb która jest droższa i dużo słabsza (nowa), lub 1060 3gb ze względu na małą pojemność vram ,albo robi upgrade ze starszych mniej wydajnych kart.

 

Swego czasu przy cenie 1400-1500zł ludzie klaskali, to czemu teraz za 500-600zł miałby ktoś nie kupić.

 

IMHO karta bardzo dobrze znosi próbę czasu, u mnie zostaje do fhd 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600zł to jest obecnie normalna cena za GTX 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trza miec nierowno zeby kupic 970 zamiast w miare swiezej 1060 3gb :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trza miec nie rowno zeby kupic 970 zamiast w miare swiezej 1060 3gb :E

 

nierówno pod sufitem to trzeba mieć, żeby pisać takiego posta pełnego błędów.

 

Do autora, ja bym sprzedał tą kartę na Twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierówno pod sufitem to trzeba mieć, żeby pisać takiego posta pełnego błędów.

 

Do autora, ja bym sprzedał tą kartę na Twoim miejscu.

teraz lepiej polonisto :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio (~3 tygodnie temu) sprzedałem tutaj na forum GTX'a 970, też od MSI - wersję Gaming X Gaming 4G :E więc praktycznie to samo - za 650zł. Także śmiało można sprzedawać, bo kupiec na pewno się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 to nadal świetna karta która ciągnie gierki w ultra/high w 60 klatkach przy 1080p, w dodatku pobór prądu jest relatywnie niski.

Masz jedna z lepszych wersji tj msi gaming karte spokojne mozna sprzedac za 600 zł a nie trzymac w szafie az bedzie warta 50 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem z tydzień temu GTX 970 za 600 zł i kupiłem GTX 1070 z gwarancją za 1000 zł, myślę, że jest to warta wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tyle nie dał, już bym chyba wolał 1060-3 albo 570 z koparki. Nowe 570 są też ostatnio tanie. Przecież najnowsze 970 mają już 2.5 roku, a najstarsze zdaje się koło 4.5? To dobra karta, jakbym miał i by działała raczej bym nie sprzedał, ale żeby taką kupić... Też mogła przecież kopać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu przy cenie 1400-1500zł ludzie klaskali, to czemu teraz za 500-600zł miałby ktoś nie kupić.

 

 

Nowe w salonie tyle kosztowały :) Chyba że piszesz o bezrybiu bit szaleństwa? :E

 

Jak w temacie, po 3 latach wymieniłem poczciwą 970kę na coś nowszego i zastanawiam się czy warto kartę sprzedać czy lepiej zostawić w razie awarii rtx'a? Jeśli sprzedać to za ile mniej więcej? Model to MSI GeForce GTX 970 GAMING. Na allegro ceny z sufitu, kto w 2018 płaci 600 zł za 4 czy 5 letnią architekturę?

 

Korzystaj, masz MSI na którą jest największy hype to śmiało sprzedasz nawet drożej.

 

Kto to kupi? Tylko frajer patrząc na brak gwarancji i zbliżoną cenę do nowszych konstrukcji z gwarancją :) Mimo, że karta jest całkiem niezła, to jednak konkurencja aktualnie jest bardzo ostra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy ta półka była zajęta przez gtx770. Teraz wszedł na nią gtx970 i trochę posiedzi w 500-630zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupują 970 do słabszych procesorów, które w dzisiejszych czasach sobie ledwo radzą. Jeszcze im potrzebna karta od AMD, żeby jeszcze gorzej było (przez narzut sterowników) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe w salonie tyle kosztowały :) Chyba że piszesz o bezrybiu bit szaleństwa? :E

 

No pewnie że nowe w sklepie, używka za 1/3 ceny to dobra opcja :)

 

Kto to kupi? Tylko frajer patrząc na brak gwarancji i zbliżoną cenę do nowszych konstrukcji z gwarancją :) Mimo, że karta jest całkiem niezła, to jednak konkurencja aktualnie jest bardzo ostra :)

 

To strasznie dużo tych "frajerów" bo karty nadal schodzą :E

 

PS. Ja mam ją od dawna ale kupiona po niskiej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka za 1/3 ceny to dobra opcja, ale nie bez gwarancji i 4 lata po premierze :D

 

GTX690 kosztował 5000zl, dzisiaj kosztuje jakieś 700zl, czyli 1/7 ceny sklepowej. Czy to jest jeszcze lepsza opcja niż gtx970? ;)

 

 

GTX1060 3GB EVGA można dostać nowego za 750zl. Moim zdaniem dużo rozsądniejszy zakup bez ryzyka wtopienia kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że 1060 3GB to lepszy wybór. Dużo wyższa wydajność. Co do pamięci to pamiętajmy, że 970 ma problemy z przepustowością powyżej 3,5GB, a 1060 3GB ma trochę lepiej działającą kompresję danych, więc wychodzie prawie na to samo. Niemniej w tym segmencie cenowych 150-200 zł to sporo, więc nie dziwi mnie, że ludzie dają tyle za używane GTX 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wyższa wydajność? a to dobre bo dla mnie karty są porównywalne, a co dopiero po OC, bo akurat 970 kręci się jak szalona. 600 zł to nie jest dużo za granie w 60 klatkach w wysokich a niekiedy ultra detalach. Chociaż widzę od ręki można kupić gtx 1060 6gb za 650 zł nieźle to wszystko tanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150zl taniej za wiekowy sprzęt bez gwarancji, który jak wiadomo jest jedną z najbardziej awaryjnych części.

 

Ale kupują więc jako potencjalni sprzedający tylko możecie się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wyższa wydajność? a to dobre bo dla mnie karty są porównywalne, a co dopiero po OC, bo akurat 970 kręci się jak szalona.

Wszystko jest względne, generalnie jednak GTX 1060 3GB pod względem czystej wydajności bliżej GTX 980 niż 970. Zgadzam się, że po oc sytuacja ulega zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150zl taniej za wiekowy sprzęt bez gwarancji, który jak wiadomo jest jedną z najbardziej awaryjnych części.

 

Ale kupują więc jako potencjalni sprzedający tylko możecie się cieszyć.

 

W całej mojej PC historii padła mi JEDNA karta. Patrząc po znajomych sytuacja raczej podobna. Kupowałem nawet pare lat temu GT6600, bo chiałem na stacjonarce matki Obliviona odpalić jak kota na wakacjach pilnowałem. Niespodzianka, działa do dzisiaj. Bez przesady z tym padaniem. Teraz gwarancję warto miec na popularnych, wyprzedawanych kartach ze względu na koparki, ale tak w ogóle? A jak ci sie w nówce gwarancja kończy to od razu ci pada?

 

Mój poprzedni GTX660 dzo dzisiaj u siostrzeńca na kompie hula. A 150 zeta jak jesteś na budżecie to sporo kasy. Można sobie pamiątki dorzucić, albo SSD.

 

Ludzie zaczęli trochę lepiej zarabiać i sie poprzewracało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie padła żadna a miałem ich z 20 szt i to prawie wszystkie używki i każda była podkręcana.

 

Każdy kupuje to czego potrzebuje, ewentualnie na co go stać.

 

Ceny rzeczywiście poleciały w dół, widziałem już 970 za 500zł KT, ale też gtx 1070 8gb za 919zł, teraz gtx 1060 6gb 650zł, rx 580 4gb ok 600zł, czyli proporcje mniej więcej zachowane.

 

Ludzie sprzedają karty z kopareczek stąd ceny w dół.

 

GTX1060 3GB EVGA można dostać nowego za 750zl. Moim zdaniem dużo rozsądniejszy zakup bez ryzyka wtopienia kasy.

 

To lepiej dołożyć do gtx 1070 za 919zł z gw i tak można w kółko :)

 

Używka za 1/3 ceny to dobra opcja, ale nie bez gwarancji i 4 lata po premierze :D

 

GTX690 kosztował 5000zl, dzisiaj kosztuje jakieś 700zl, czyli 1/7 ceny sklepowej. Czy to jest jeszcze lepsza opcja niż gtx970? ;)

 

Nie nie jest, ja nie piszę o gtx 690 tylko o gtx 970, widzę kolega szuka tematów/kart zastępczych żeby udowodnić swoje racje.

 

 

Podsumowując kto płaci/kto kupuje

 

https://allegro.pl/zakonczone?string=gtx%20970&order=m&bmatch=baseline-n-dict-ele-1-3-1130

 

Ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że 1060 3GB to lepszy wybór. Dużo wyższa wydajność. Co do pamięci to pamiętajmy, że 970 ma problemy z przepustowością powyżej 3,5GB, a 1060 3GB ma trochę lepiej działającą kompresję danych, więc wychodzie prawie na to samo. Niemniej w tym segmencie cenowych 150-200 zł to sporo, więc nie dziwi mnie, że ludzie dają tyle za używane GTX 970.

Porównanie 970 a 1060 3GB jest trochę głupie, wiadomo nowsza konstrukcja, ale i tak w grach w których jest wbudowany bench i pokazuje Ci ile dane ustawienia zjadają vramu to i tak nie ustawiasz detali tak, aby zjadało cały vram bo nie masz komfortu grania. Powiedz ile w jakieś wymagającej grze Twoj Ti zjada vramu?

 

Ja mam 970 i maxem jest granica 2,5gb ponieważ więcej to są ścinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie padła żadna a miałem ich z 20 szt i to prawie wszystkie używki i każda była podkręcana.

 

Każdy kupuje to czego potrzebuje, ewentualnie na co go stać.

 

Ceny rzeczywiście poleciały w dół, widziałem już 970 za 500zł KT, ale też gtx 1070 8gb za 919zł, teraz gtx 1060 6gb 650zł, rx 580 4gb ok 600zł, czyli proporcje mniej więcej zachowane.

 

Ludzie sprzedają karty z kopareczek stąd ceny w dół.

 

 

 

To lepiej dołożyć do gtx 1070 za 919zł z gw i tak można w kółko :)

 

 

 

Nie nie jest, ja nie piszę o gtx 690 tylko o gtx 970, widzę kolega szuka tematów/kart zastępczych żeby udowodnić swoje racje.

 

 

Podsumowując kto płaci/kto kupuje

 

https://allegro.pl/zakonczone?string=gtx%20970&order=m&bmatch=baseline-n-dict-ele-1-3-1130

 

Ludzie.

 

Jak piszesz że 600zl to 1/3 wartości GTXa 970

dla tego warto go kupić, to co mam Ci odpowiedzieć? Spóźniłeś się kilka lat z takimi wartościami.

 

Podsumowując, kto ryzykuje ten później nieraz żałuję:

https://allegro.pl/zakonczone?string=gtx%20970%20uszkodzona&order=m&bmatch=cl-n-eng-global-uni-1-3-1130

 

Ja nigdy nie umarłem że starości, więc nie chcrzancie że ludzie umierają ze starości. Tak mam to rozumieć?

 

Skupują złom cieszcie się. Kupujecie złom, też się cieszcie że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Wyrzucasz karty po dwóch latach jak ci sie gwara skończy? Zawsze jest ryzyko, że padnie.

 

"Skupują złom" sugeruje że kupują nie nadające się do niczego karty, a taki 970 to nadal karta, która w większości gier pozwala przesunąć wszystkie suwaki w prawo. Większość posłuży jeszcze długie lata.

 

Na ludzi kupujących paroletnie samochody tez patrzysz z góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś aby ktoś kupował paroletnie samochody o 100-200zl tańsze niż nowe? Albo żeby twierdził że używki się nie psują?

 

I nie patrzę góry. Stwierdzam fakt że ryzyko jest większe niż oszczędności. To nie są karty za pół ceny innych z gwara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...