Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DDR24

i5 6400 który następny wybrać / prezencik na święta.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co się dziwić skoro, 3/4 "programistów" widzi świat jako procesory Intela i odpowiedniki innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechęć do amd bo jak napisałem wcześniej od dziecka jestem wychowany na intelu i intel jest był i będzie zawsze lepszy od amd a jak amd będzie lepszy "szybszy" to patrz punkt pierwszy. Wierzę Wam że amd coś zwojowało z tym "ryzenem" bo już trochę czytałem na ten temat. Ale niechcę żadnych amd, kiedyś miałem durona 800 i to był mój ostatni amd, nie przepraszam chyba jeszcze tego okrojonego semprona miałem chwilę :P

 

Skąd pobrać tego nowego biosa ze strony producenta tak ?? I jeszcze jedno pytanie, może jakąś płytę lepszą pod takiego 6700/7700 i od razu go lekko ocnąć na dobrym chłodzeniu ? żeby dorównał temu ryzenowi, to chyba niewielkie oc nie lubię jak jakiś pseudo "ryzen" robi intela (pół żartem pół serio) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja to takich ludzi widzę jak tych co mają koszulki z markami swoich samochodów "passat ponad wszystko", no ale jak kto tam woli. Woli wydać np duzo wiecej jak teraz za Intela, bo ma ładną nazwę, a często słabszą wydajność, no to ok.

 

Nic nie ocniesz jak nie masz wersji K czyli 6700K czy 7700K. Te procki potrafią ponad 1000zł kosztować (6700K sprawdziłem na szybko 1250zł), a nie zaoferują Ci nic więcej niż Ryzen 2600 za 600zł, który ma 6 rdzeni/12wątków, a 6700K 4 rdzenie, 8 wątków i zdecydowanie szybciej będzie się starzał, bo rdzeni będzie brakować w samych grach, a w aplikach juz Ryzeny są lepsze. Plus dobre płytki do o/c też tanie nie są bo tu trzeba już Z170 minimum.

 

No i oczywiście by podkręcać trzeba niestandardowy cooler, a do Ryzenów w jakichś wersjach są dodawane specjalne.

 

Twoje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem 6700k, bo 6600k @ 4.7 ghz zapodawał już niemiłosierny trottling w nowych produkcjach. Zrobiłem to tylko dlatego, że cała operacja kosztowałą mnie niecałe 400 pln i nie musiałem od nowa składać całego kompa. Ale następny na pewno będzie Ryzen, pewnie z serii 3000. Intel od serii Skylake stoi w miejscu, dodaje tylko rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to takich ludzi widzę jak tych co mają koszulki z markami swoich samochodów "passat ponad wszystko", no ale jak kto tam woli. Woli wydać np duzo wiecej jak teraz za Intela, bo ma ładną nazwę, a często słabszą wydajność, no to ok.

 

Nic nie ocniesz jak nie masz wersji K czyli 6700K czy 7700K. Te procki potrafią ponad 1000zł kosztować (6700K sprawdziłem na szybko 1250zł), a nie zaoferują Ci nic więcej niż Ryzen 2600 za 600zł, który ma 6 rdzeni/12wątków, a 6700K 4 rdzenie, 8 wątków i zdecydowanie szybciej będzie się starzał, bo rdzeni będzie brakować w samych grach, a w aplikach juz Ryzeny są lepsze. Plus dobre płytki do o/c też tanie nie są bo tu trzeba już Z170 minimum.

 

No i oczywiście by podkręcać trzeba niestandardowy cooler, a do Ryzenów w jakichś wersjach są dodawane specjalne.

 

Twoje pieniądze.

co ty za bzdury bazgrolisz , ryza to 8400 prawie objeżdża a nie kosztuje wiele więcej od ryza, natomiast 6700k to slaby wybór no chyba ze trafi sie proc na piątkę to i pociągnie jeszcze kilka generacji, ponadto tez nie wiem o co ci chodzi z tym :

Woli wydać np duzo wiecej jak teraz za Intela, bo ma ładną nazwę, a często słabszą wydajność, no to ok.

 

twoja wypowiedz nawet nie jest warta uwagi pod każdym względem, tacy powinni mieć Bana na wszystkie fora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wystawiłbym i5 i mobo na sprzedaż. Jak się uda sprzedać za dobrą cenę to r5 2600 i mobo.

Jak nie to i7 7700 bym szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co ty za bzdury bazgrolisz , ryza to 8400 prawie objeżdża a nie kosztuje wiele więcej od ryza, natomiast 6700k to slaby wybór no chyba ze trafi sie proc na piątkę to i pociągnie jeszcze kilka generacji, ponadto tez nie wiem o co ci chodzi z tym :

 

 

twoja wypowiedz nawet nie jest warta uwagi pod każdym względem, tacy powinni mieć Bana na wszystkie fora

 

Póki co to ty powinieneś wrócić do szkoły średniej ,jeśli w ogóle masz tyle lat, żeby się nauczyć czytania ze zrozumieniem.

 

Chyba mi nie powiesz, że 1250zł za 6700K jest lepszym wyborem niż Ryzen za 600zł. O to mi chodziło, że ktoś woli znaczek intela, drożej, a będzie miał gorzej, lub porównywalnie.

 

A nawet jak już na siłę chcemy tego 8400 wcisnąć to ponad 1000zł na szybko patrząc.

 

https://www.techspot.com/review/1627-core-i5-8400-vs-ryzen-5-2600/

 

Starting with the 720p results where we had the least chance of being GPU limited, we see that the Core i5-8400 was on average 13% faster than the stock Ryzen 5 2600. Overclocking did hand Ryzen the advantage and now the 2600 was 7% faster for the 1% low result and 5% faster for the average frame rate.

 

I to jeśli chodzi o gry, a w aplikacjach zyskuje + 12 wątków bardziej przyszłościowe. No co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie negatywne uprzedzenie do AMD jest całkowicie niezrozumiałe, nie obrażając ale to jest po prostu głupota, jak to inaczej opisać. Kupuje się to co jest korzystne. R5 2600 jest w obecnych cenach świetnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechęć do amd bo jak napisałem wcześniej od dziecka jestem wychowany na intelu i intel jest był i będzie zawsze lepszy od amd a jak amd będzie lepszy "szybszy" to patrz punkt pierwszy. Wierzę Wam że amd coś zwojowało z tym "ryzenem" bo już trochę czytałem na ten temat. Ale niechcę żadnych amd, kiedyś miałem durona 800 i to był mój ostatni amd, nie przepraszam chyba jeszcze tego okrojonego semprona miałem chwilę :P

 

Skąd pobrać tego nowego biosa ze strony producenta tak ?? I jeszcze jedno pytanie, może jakąś płytę lepszą pod takiego 6700/7700 i od razu go lekko ocnąć na dobrym chłodzeniu ? żeby dorównał temu ryzenowi, to chyba niewielkie oc nie lubię jak jakiś pseudo "ryzen" robi intela (pół żartem pół serio) :)

 

A może zrób tak, wystaw tego procka na Allegro/olx, jak sprzeda się za 400zł byłoby ok i jak się uda dopiero zakup kolejnego, ja bym olał te 6700/7700 i kupił 7600(K) - tania opcja i starczy jeszcze na jakiś czas.

Po co się pchać w upgrade platformy, która już umarła i jej nie rozbudujesz w przyszłości ?

 

Z BIOSem to logiczne, że ze strony producenta:

https://pl.msi.com/support#support_download - tylko wpisz dobrze model płyty.

 

Ja płyty nie polecę, bo już w martwą platformę mi się zagłębiać nie chce, szukaj czegoś z chipsetem Z170 lub Z270, do tego cooler jeżeli masz stockowy to zakup jakiegoś Fortisa lub Fere.

 

A w ogóle to google nie gryzie ;)

Wpisz sobie polecane płyty do i7-6700/7700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc z K nie ma sensu, bo trzeba płytę wymienić, a kupno płyty z170/270 tym bardziej.

Jedyny sens to i7 6/7 gen non K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc z K nie ma sensu, bo trzeba płytę wymienić, a kupno płyty z170/270 tym bardziej.

Jedyny sens to i7 6/7 gen non K.

 

Z tym K racja, zapomniałem, że to Intel i sztuczne ograniczenia xD, ale z tym i7 to ekonomicznie to porażka jakaś.

Różnica między 6400 a 7600 to będzie jakieś 20-30%, jakby w dobrej cenie kupił +kasa ze sprzedaży 6400 to opcja ekonomicznie uzasadniona jak dla mnie.

 

edit

Widzę 7600 w cenie ~800-900zł, załóżmy, że sprzeda 6400 za 400zł to ma sensowny, tani upgrade, na trupie jakim jest ta platforma już.

i7 6700-7700 ~1200-1600zł i jaki to ma sens ? :kwasny:

 

Za tyle (1600) to można złożyć zestaw Ryzen 2600, mobo + ram, no ale autor nie chce ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie r5 2600 + mobo to cena praktycznie taka sama jak używane i7 6700/7700.

Nie widzę innego wyjścia jak AMD, ale nie będę zmuszać XD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie r5 2600 + mobo to cena praktycznie taka sama jak używane i7 6700/7700.

Nie widzę innego wyjścia jak AMD, ale nie będę zmuszać XD.

 

Polując na okazję, oferty z rynku wórnego itp. to możnaby kupić mobo do 400, ram do 600 i procka za 600 ;)

Sam w sierpniu zwiałem z i5-6600K, bo wiedziałem, że to już agonia i jestem zadowolony bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 2 drugim PC i5 6400, siedziałem na nim 2 lata, różnicy nie widzę bo mam mocarne gtx 1050ti XD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecanie 7600K też się mija z celem bo 4 rdzenie. Te 30% to uzyska, ale tylko tam gdzie więcej wątków i rdzeni nie trzeba, czyli i tak za wiele nie poczuje. Albo się autor przekona do Ryzena, albo wyrzuci hajs w błoto. Chcącemu sie nie dzieje krzywda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założeniem tego tematu przez OP'a było:

 

Możecie polecić jakiegoś następcę za a miarę przyzwoitą cenę ?

 

To ja się tego trzymam :D jak dla mnie i5-7600 albo upgrade pod Ryzen, inaczej strata kasy trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to ty powinieneś wrócić do szkoły średniej ,jeśli w ogóle masz tyle lat, żeby się nauczyć czytania ze zrozumieniem.

 

Chyba mi nie powiesz, że 1250zł za 6700K jest lepszym wyborem niż Ryzen za 600zł. O to mi chodziło, że ktoś woli znaczek intela, drożej, a będzie miał gorzej, lub porównywalnie.

 

A nawet jak już na siłę chcemy tego 8400 wcisnąć to ponad 1000zł na szybko patrząc.

 

https://www.techspot.com/review/1627-core-i5-8400-vs-ryzen-5-2600/

 

 

 

I to jeśli chodzi o gry, a w aplikacjach zyskuje + 12 wątków bardziej przyszłościowe. No co kto lubi.

nie wiem gdzie się tacy znajdują a możliwe ze wytykając mi problemy z czytaniem sam chyba jesteś na bakier z weryfikacja jak i odczytaniem testów,które sam zapodałeś, z pustego dzbana wody nie nalejesz a jak chcesz zakrzywiać rzeczywistość to pomyliłeś fora :lol2: :lol2: :lol2:

no i nadal nie wytłumaczyłeś się dlaczego droższy intel jest mniej wydajny bo zapodali mu wolniejsze pamięci :hmm:, albo może go nie podkręcili :hmm:, albo może sam już się pogubiłeś :lol2: :lol2:, wyłączę w swoim 8700k 2 rdzenie i dwa watki i rozłożę każdego ryzena 6/12 na FPSy w każdej grze, może o to ci chodziło ??, bo jak nie to 8700k rozłoży każdego ryza aż do 8/16, ale jeżeli dopiszesz ze masz dziurę w kieszeni lub portfelu to każdy zrozumie stan rzeczy ale tez nie należy klaty wypinać czerwona koszulka bo jest tańsza, tanie jest dobre ale niebieskie najlepsze :P , owszem możesz szukać dwa miliony sposobów wytłumaczenia ale co to zmieni w twoim życiu ?

 

poczytaj ile osób na forum ma ryza 2600 @ 4.2Ghz :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

a moze BFV aktualna produkcja

 

2018-11-25-image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sam niebieską koszulkę jak autor tematu założyłeś. Jak nie widzisz sam mam Intela, ale widzę dużą opłacalność aktualnie w AMD.

 

Mówię, autor ma taką, a nie inną platformę, chce na nią coś wcisnąć. 6700K lub 7700K. Cenowo wychodzi badziew, bo i musi płytę główną zmienić. Jeszcze zwykły 6700 to jeszcze ujdzie cenowo, choć na allegro jest JEDNA SZTUKA po 800zł. Drożyzna, procek przestarzały, bez możliwości o/c 4 rdzenie, no bez jaj. Zaraz ktoś kupi i potem same po 1200zł.

 

Ta sama sytuacja jak mu 8400 zaproponujesz. Gdy on kosztował jak pamiętam 750-800zł to był fajną opcją. Dodatkowo nie wiem czy czasem płyty główne pod Intela też nie są droższe teraz.

 

Tak samo porównanie gry vs aplikacje, gdzie w aplikacjach Ryzen wygrywa, plus dodatkowe wątki przydadzą się później. Jak tylko do gier to ok, niech bierze 8400 na teraz + ile zł? 500? 600 w stosunku do Ryzena?

 

Każdy sobie sam musi obliczyć czy wydawanie dodatkowych kilku stów dla fpsów w tylko kilku grach, bo w innych wcale takiej przewagi nie ma jest ok. No i w tym teście też nie masz o/c.

 

Inna sprawa czy będziesz tak czuć różnicę 110 fps a 130.

 

Ja swojego procka kupiłem specjalnie z Chin, kombinowałem sporo, aby tylko nie wydać tysiaka na procka. I zapłaciłem 400. I to było opłacalne. Gdybym chciał wydać z 700, to tylko AMD a za rok przesiadka na nową serię Ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie do tej płyty nie ma sensu wsadzać i7, nie wiadomo też jaki tam cooler jest jak boxowy to powodzenia.

 

 

Przecież ta płyta obsłuży i7, więc możesz uzasadnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego procka kupiłem specjalnie z Chin, kombinowałem sporo, aby tylko nie wydać tysiaka na procka. I zapłaciłem 400. I to było opłacalne. Gdybym chciał wydać z 700, to tylko AMD a za rok przesiadka na nową serię Ryzena.

 

To teraz poczekaj na wezwanie do Urzędu Skarbowego, w celu zapłacenia tego, co się państwu należy (cło, i inne duperele). :lol2:

Zabulisz więcej niż gdybyś kupował nowego 8700 (non K) w RP. :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za marzenia nie karzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

W .ujni Niepospolitej, w której rządzi Kościół i patriarchat a w dupę włazi mu PiS.a zamykają nawet za marzenia. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny prezencik :D Ja pod choinkę dostałem modele do składania, pasek skórzany Betlewski, puzzle dla zaawansowanych, voucher na paintball i żeby uratować Święta wyszukałem sobie google VR i Święta dalej miały sens :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast procesora to zmieniłbym płytę na cololwiek z170 i wycisnął ostatnie poty z tego 6400. Po sprzedaży starej płyty stosunek cena/wzrost wydajności wyjdzie nie do pobicia. Nikt nic lepszego nie zaproponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie poty chcesz niby wycisnąć z tego i5-6400? Przecież zmiana płyty nic zupełnie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...