Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DDR24

i5 6400 który następny wybrać / prezencik na święta.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałbym Bratu zrobić fajny prezent na święta, wiem że skarży się na procesor który do karty grafiki jest za słaby to jedynie go ogranicza teraz. Aktualnie posiada i5 6400 na płycie głównej msi h170m pro. Możecie polecić jakiegoś następcę za a miarę przyzwoitą cenę ? jakiegoś dobrego proca przy którym odczuje różnicę w grach przesiadając się z 6400 ale też żeby nie kosztował fortuny, karta gtx 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten chipset obsługuje wszystkie procesory z rodziny Skylake i Kaby Lake - odpowiednio 6 i 7 generacji i w takich wybieraj.

 

Najlepiej by było w opcji budżetowej i5-6600K lub i5-7600k, ale ta płyta ma wątpliwe zdolności OC patrząc po niej - szkoda marnować potencjał procków - więc może te same tylko bez litery K w nazwie, chyba że różnica w cenie nie byłaby duża to bierz z K.

Czy będzie to duży przyrost wydajności nie wiadomo, ale jak już zmieniać to najlepiej na najlepsze i5 dostępne.

 

Opcja droższa i7-6700 lub i7-7700, ale jakoś mi się to na tej płycie nie widzi.

 

Zaktualizujcie BIOS przed wymianą do najnowszego.

Szukaj na rynku wtórnym, procesory bardzo rzadko się psują - będzie taniej ;)

 

//edit

Z ciekawości popatrzyłem na ceny... i osobiście wolałbym zmienić platformę i zainwestować w Ryzena, co w sumie zrobiłem w sierpniu ;)

Chyba, że opchniecie tego 6400 za minimum 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na aktualne ceny procków Intela jakakolwiek modyfikacja jest bardzo mocno wątpliwa pod kątem stosunku cena/wydajność.

Dlatego teraz albo zmigrowałbym na AMD B350/B450 i Ryzen 2600 (6c/12t), albo czekał na spadek cen procków Intela do poziomu z ostatnich wakacji.

 

Z ciekawości popatrzyłem na ceny... i osobiście wolałbym zmienić platformę i zainwestować w Ryzena, co w sumie zrobiłem w sierpniu ;)

 

W sierpniu ceny procków Intela były na bardzo fajnym poziomie dla kupujących. Szaleństwo zaczęło się od ~połowy września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na aktualne ceny procków Intela jakakolwiek modyfikacja jest bardzo mocno wątpliwa pod kątem stosunku cena/wydajność.

Dlatego teraz albo zmigrowałbym na AMD B350/B450 i Ryzen 2600 (6c/12t), albo czekał na spadek cen procków Intela do poziomu z ostatnich wakacji.

 

Popieram.

 

Tak udało mi się przed boomem wstrzelić :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku sierpnia kupiłem i5 8500, bo był 15 zeta droższy od popularnego wtedy i5 8400, więc zaszalałem. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku sierpnia kupiłem i5 8500, bo był 15 zeta droższy od popularnego wtedy i5 8400, więc zaszalałem. szczerbaty.gif

 

Ja we wrześniu sprzedałem i5-6600K za 600zł, dziś chodzi po 700, weź tu zrozum ten rynek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja we wrześniu sprzedałem i5-6600K za 600zł, dziś chodzi po 700, weź tu zrozum ten rynek  :E

 

A ja za free oddałem chrześniakowi też i5 6600K (ostatni procek do oc, który kupiłem od Intela, więcej nie dam wyciągnąć z siebie kasy) z mobkiem Asus Z170A i jakimś ssd m.2 256gb sata. Nadal mu to lata jak złoto. Po przesiadce z i3 Lynnfielda (1156) i hdd, to komp wyleciał mu w kosmos. lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, żadne amd nie wchodzi w grę - nienawidzę i poprostu jakoś nie przemawia do mnie amd, na sam słuch "amd" głowa mi się odwraca w drugą stronę, od dziecka byłem fanem intela i do dzisiaj gram w counter strike global offensive na 300 klatkach mając starego xeona x5470 odkręconego do 4.4 ghz, robi mega robotę, nawet nie wiem czy nie idzie lepiej od właśnie wyżej wypisanego i5 6400. Amd zdecydowanie nie, może jednak zrobię mu inny prezencik jeżeli kolejne procki intela tak dużo nie wnoszą w wydajność jak zmiana całej platformy tym bardziej że płyta jest słaba do OC. Z góry Wam dziękuję za szybkie odpowiedzi !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję Ci bardzo. Będzie różnica w wydajności do i5 6400 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700/7700(k), zmiana na mocniejszą i5 jest bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takie przywiązanie do jednej firmy to głupota, wybacz. Ocenia się tu i teraz jak jest, a nie co było kiedyś (choć i tak kiedyś naprawdę dobre serie Athlonów i Phenomów były). AMD zrobiło fajną robotę z Ryzenami, a jak nie będą to wymiany np za 2 lata, to dodatkowe rdzenie i wątki będą miały przewagę nad leciwymi 6700 i 7700 przy 4 rdzen, 8 wątków. I cenowo też są w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie rozważam 6700 i 7700 - z biosem nic nie trzeba kombinować przy tej wymianie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie rozważam 6700 i 7700 - z biosem nic nie trzeba kombinować przy tej wymianie ?

 

Oczywiście, że trzeba i warto zawsze mieć aktualny BIOS, być może 6700 pójdzie na obecnym, ale 7700 może nie pójść jeżeli jest to BIOS pierwotny, nieaktualizowany.

 

6700/7700(k), zmiana na mocniejszą i5 jest bez sensu

 

Jak dla mnie do tej płyty nie ma sensu wsadzać i7, nie wiadomo też jaki tam cooler jest jak boxowy to powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trzeba i warto zawsze mieć aktualny BIOS, być może 6700 pójdzie na obecnym, ale 7700 może nie pójść jeżeli jest to BIOS pierwotny, nieaktualizowany.

 

Rzuciłbyś jak to się aktualizowało :) wiem że tak mojego xeona aktualizowałem ale to było dawnooo temu ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI ma program MSI Live Update ściągnij sobie z ich strony, to Ci przy okazji zaktualizuje wszystko co z ich płytą związane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nigdy nie używa się aktualki biosu spod windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i gratulacje, ale to, że Tobie tam raz się udało, albo wcale bios zaaktualizować (bo nic nie piszesz o tym), nie znaczy, że zawsze jest to super bezpieczne. Chyba najwięcej padnięć płyt poszło po windowsowym badziewiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent opisuje procedurę na swojej stronie i udostępnia narzędzie to co ma pójść nie tak.

I tak program ściąga nam pliki BIOSa, po czym instaluje przy ponownym uruchomieniu z jego poziomu, różni się to tylko tym, że nie wkładam pendrive i nie wybieram opcji w BIOSie, a robi to MSI Live Update ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niekiedy sam producent mówi, że zaleca update z biosu, a spod Windowsa jako ostateczność. Ale ja nic nie mówię - każdy sam ponosi ryzyko. Bios to jest delikatna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć skąd taka niechęć do AMD? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stereotypy. Jak zmieniłem i5 6400 na R5 2600 według większości nerdów z uczelni był to krok w tył :), komentarze, że zasilacz 1000W minimum itd, a sami siedzą na pentakach i i3 i dalej twierdzą, że lepsze XD, bo pentak ma szybszy jeden wątek, a gry wykorzystują max 4 wątki do dziś :) :) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stereotypy. Jak zmieniłem i5 6400 na R5 2600 według większości nerdów z uczelni był to krok w tył :), komentarze, że zasilacz 1000W minimum itd, a sami siedzą na pentakach i i3 i dalej twierdzą, że lepsze XD, bo pentak ma szybszy jeden wątek, a gry wykorzystują max 4 wątki do dziś :) :) :).

 

 

To już nie ignorancja a głupota :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...