Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

0Patryk0_PL

Widoczne 2 rdzenie z 4 Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: AMD X4 870K 3.90GHz 4MB

System: Windows 10 HOME 64-bit

 

Witam.

Mam problem a mianowicie nie daje mi spokoju jedna rzecz. Posiadam procesor z 4 rdzeniami i 4 wątkami a menedżer zadań w Windowsie 10 pokazuje że mam 2 rdzenie i 4 procesory logiczne. W programie CPU-Z jest napisane że mam 4 rdzenie i 4 wątki.

Robiłem takie czynności jak:

*aktualizacja biosu

*wgrałem nowy system

*zaktualizowałem wszystkie sterowniki (Driver Booster 6)

*Konfiguracja systemu --> rozruch --> opcje zaawansowane

zaznaczyłem pole liczba procesorów i zmieniłem na 4 (dodam tylko że jeżeli zmienię wartość na np.3 to w menadżerze zadań zmieniają się procesory logiczne na 3 a nie rdzenie!)

Sprawdziłem na laptopie jak to wygląda i okazało się że tam pokazuje prawidłowo 2 rdzenie i 2 procesory logiczne.

Założyłem ten temat ponieważ przesiadłem się z procesora dwurdzeniowego na cztero i nie odczuwam żadnej różnicy w wydajności np. w grach.

serdeczne dzięki za każdą pomoc

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ten procesor ma budowę modułową, składa się z 2 modułów (w każdym są 2 wątki) a więc ostatecznie 2 moduły i 4 wątki, ale wydajnościowo to to samo jak inne procesory od amd 4 rdzenie i 4 wątki z tamtego okresu.

 

PS. Z jakiego procesora zmieniałeś? athlony to nigdy nie były demony prędkości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że ten wszystko jest ok?

Wcześniej miałem Procesor AMD APU A4-6300, 3.7GHz, 1MB ale za dużej różnicy w wydajności nie ma miedzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia nazwy to już jest, bo poniekąd powinno być to liczone jako 4 rdzenie po jednym wątku, jednak ze względu na budowę to jak na dzisiejsze standardy to już tak nie do końca tak jest. Jednak jak masz że są 4 rdzenie logiczne to jest OK.

https://pclab.pl/art60391.html

Ogólnie ja po przesiadce z 750k na i5 6600 w codziennym użytkowaniu efektu wow też nie odkryłem, a grach to wiadomo różnica spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...