Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mr.pabi

Nowa mysz. Bloody lub inne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję nowej myszki w niedużych pieniądzach. Do tej pory korzystam z A4tech Bloody Blazing A9. Jako, że okazała się trwała (mam ją ok. 5 lat) i przypadły mi do gustu metalowe ślizgacze, skłaniam się ku nowszym modelom tego producenta. Nie gram w sieciowe FPSy. Potrzebuję solidnie zrobionej i wygodnej myszki do niedzielnego grania. Czy ktoś może polecić jakiś odpowiedni model okolicach 100 zł? Ostatnio trafiłem na model J95. Wygląda ciekawie, ktoś może ma i korzysta? Proszę o propozycje i opinie. Oczywiście, jeśli warto, wezmę też pod uwagę myszki innych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość nowych modeli od bloody cierpi na jedną rzecz - śliski plastik po bokach który nie dość, że jest nie fajny w dotyku to i się palce ślizgają. Większość modeli jest też strasznie niewygodna, wystający plastik, dziwne zakończenia myszki. Mało miejsca na boczne palce.

 

Prywatnie bym wziął kolejną A9 - lub A90/AL90 (jeśli LOD był problemem w A9)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza Bloody znalazłem jeszcze 3 myszki, które mnie zaciekawiły: MODECOM GMX4 PLUS, Dream Machines DM2 Comfy, Lenovo Y Gaming Precision Mouse. Co prawda nie ma w nich metalowych ślizgaczy, ale może za bardzo się do tego przywiązuję :) Warto się nimi zainteresować, czy lepiej zostać przy A9/90?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech najlepsza jest DM2 Comfy (lub wersja z S), na której pracuje od dawna.

 

Lekka, bardzo dobry kabel, sensor na wysokim poziomie i przyjemny w dotyku materiał.

 

Jednak szczerze mówiąc z większości myszek które przetestowałem nie jest to dobry wybór do grania na wyższym poziomie. Do casual jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kształt nie będzie problemem, to w tym budżecie najlepszą myszką jest logitech g102/203. Jak uda ci się znaleźć Rivala 110 na jakiejś promocji do 100 zł, to będzie to trochę gorsza, ale bardziej ergonomiczna alternatywa dla myszki Logitecha. Pod kątem sensora z wyżej wymienionych najlepsze będą właśnie G102/203 lub znaleziony przez ciebie Modecom, a następnie DM2 Comfy i R110. Lenovo bym sobie odpuścił, sensor laserowy w tej myszy jest gorszy od nowych optyków pod każdym względem. Do 100 zł można też czasem dostać Dreammachines DM3 mini, ale myszka jest zdecydowanie mniejsza od posiadanego przez ciebie a4techa i nie ma bocznych przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może g102? https://www.x-kom.pl/p/435225-myszka-przewodowa-logitech-g102.html solidna i dobra. Na pewno wybór lepszy od a4techów

 

czy taka solidniejsza od a4techów to bym się kłócił. Uderz a4techem a potem logitechem i daj znać ;) Jedyne co to a4techy mają trochę gorsze (a i tak dobre) sensory oraz jedne z najlepszych switchy na rynku (optyczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę A4Tech Bloody Gamming V7. Używam jej gdzieś od 2014 do dziś. W miarę ciężka jest więc jeśli lubisz cięższe myszki to ta będzie dobrą opcją. Na każdej powierzchni działa, przyciski działają perfekcyjnie (przynajmniej dla mnie), świetnie leży w dłoni (jest dosyć spora, idealna żeby pokryć całą dłoń). Do dziś działa bez zająknięcia. 4 tryby ustawienia DPI (możesz pod siebie od 800 do 3k bodajże).

 

Ewentualnie model wyżej v8m, ale tu nie wiem jakie są różnice i jak się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v7 ma gówno a nie sensor nie bierz tego (myszki biurowe za 10zł mają podobne) w fps to odczujesz

 

a4tech to jedynie nowe serie lub właśnie a90/al90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W małym budżecie możesz kupić DM1 Pro +/- 120 zł , dobra mysz z niezłym sensorem - do fps się nada ;) idą święta więc może będzie w jakiejś promce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...