Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaktuch

W jaki sposób przetestować radiator?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam i5-4670k po delidzie podkręcony na 4,2Ghz i ok. 1,28v. Przy chłodzeniu Thermalright HR-02 Macho pod obciążeniem procesor osiąga 85 stopni. Chłodzenie jest "letnie" (finy, heatpipe'y (dotykam blisko podstawy)), dużo chłodniejsze w porównaniu do radiatora karty graficznej przy 50 stopniach który jest ciepły/gorący. W jaki sposób sprawdzić czy radiator jest uszkodzony? Temperatury nie zmieniły się pomimo dwukrotnego montażu. Przed delidem było może maksymalnie kilka stopni mniej.

 

Do ewentualnych testów mam stockowe, nigdy nie używane chłodzenie intela i ewentualnie płytę z Q6600. Chcę zweryfikować, czy to chłodzenie jest rozwalone, czy może problem leży w procesorze (krzywa czapka, źle wykonany delid etc.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam skalpowałeś procka, czy komuś to zleciłeś? Co jest pomiędzy rdzeniem, a IHSem? Ciekły metal?

 

Co do temperatur, to powiem Ci, że wcale nie ma tragedii. Swego czasu miałem i7 4790k, które leciało na 1.28V @ 4.8GHz i nawet po skalpie na SPC Grandis, więc podobnym wydajnościowo chłodzeniu, temperatury w programach typu Prime95 dobijały do 85 stopni.

 

Generalnie masz bardzo kiepską sztukę tego i5, bo przy tak wysokim napięciu powinien robić przynajmniej te 4.5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta thermalrighta (chyba chillfactor3), procesor oddałem do skalpowania i na rdzeniu jest ciekły metal.

 

Wiem że sztuka jest kiepska i dodatkowo po 5 latach krzem mógł się trochę zdegradować, ale wydajność jest dla mnie wystarczająca.

 

Zastanawiam się dlaczego radiator się nie nagrzewa bo chętnie maksymalnie wyciszył bym system.

 

Jest możliwość że np. rozszczelniły się heatpipe'y?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dmuchnij suszarką w podstawę radiatora i sprawdź czy sie wszytkie HP nagdzeja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pasta szału nie robi. W porównaniu z GC extreme to jakieś 5 stopni różnicy.

Chociaż zmiana pasty dużo nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Zanurz podstawę w gorącej wodzie, rurki Heat pipe powinny natychmiast stać się gorące na całej długości. Przy uszkodzonych rurkach, temperatura rozchodzi się powoli i nierównomiernie, przy podstawie będą gorące, a przy radiatorze znacznie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dmuchnij suszarką w podstawę radiatora i sprawdź czy sie wszytkie HP nagdzeja.

Tak samo sprawdzimy szczelność chłodzenia w laptopie czy jest jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo sprawdzimy szczelność chłodzenia w laptopie czy jest jakiś inny sposób?

jak go rozkręcisz, w zasadzie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...