Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dadi82

G Skill TridentZ RGB nie świecą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam problem z ramem G Skill TridentZ RGB F4-3200C14-8GTZR, a w zasadzie z działanie ledów.

A dokładniej to ledy nie działają i za chololere nie mogę ich włączyć.

Program do kontroli ledów daje komunikt: no g skill Dram modules found.

Kościu kupiłem od kogoś używane, dostałem fakturę. Ram zainstalowałem w komputerze i wszystko było ok.

Bawiłem się później efektami świecenia, korzystałem z różnych aplikacji, a to Aorus RGB, a to Msi Lihting.

NIe wiem czy kości zgasły same czy podczas "zabawy" wyłączyłem je w jakiejś aplikacji i od tamtej pory nie mogę ich włączyć (ledy).

Poza tym że nie świecą działają OK. czy na profilu xmp czy jak ręcznie ustawię OC.

Czytałem trochę że zdarzają się takie problemy.

Reinstalacja systemu, stawianie od nowa wszystliego nic nie daje, bios resetowany aktualizowany itp,

kości oczywiście zamieniane miejscami, komputer odłączony od zasilacza przez kilkanaście minut itp.

 

Czytałem gdzieś a nawet oglądałem filmik na youtubie jak koleś wgrywał jeszcze raz spd i to podobno pomaga.

 

Miał ktoś może taki problem, albo spróbuje pomóc go rozwiącać?

 

QRjsMTH.jpg

 

Wgranie SPD od nowa nic nie dało.

Cóż chyba trzeba czekać na jakiś update biosu? Albo odesłać na gwarancję.

Kurde najśmieszniejsze jest to że nie mam gdzie ich sprawdzić znaczy u kogoś, wszyscy znajomi mają płyty i procesory ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO trochę nie za mądrze zdrobiles z tym wgrywaniem SPD, poniewaz teraz jak pojda na gwarancje, to ponoc da sie to sprawdzic, czy byla jajas ingerencja (jakas data chyna zostaje). Czy u Ciebie nie ma tak przypadkiem, ze masz kilka programow do zarzadzania RGB? Kojaze filmik sprzed okolo 2 lat z USA, gdzie gosc mial podobny problem/ wogole mu padly kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgranie SPD od nowa nic nie dało.

Cóż chyba trzeba czekać na jakiś update biosu? Albo odesłać na gwarancję.

Kurde najśmieszniejsze jest to że nie mam gdzie ich sprawdzić znaczy u kogoś, wszyscy znajomi mają płyty i procesory ddr3.

 

A skąd miałeś rom SPD do tych pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd miałeś rom SPD do tych pamięci?

Stąd

EcOmJro.jpg

To to samo co było wgrane, zrobiłem uprzednio backup.

Wgrałem z powrotem to oryginalne, na żadnym kości nie świecą.

Cóż wysyłam na reklamację, zobaczymy może dadzą nowe :E

Dobrze że mam jeszcze Fury HyperX :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie i prośba.

Otóż mam pytanko czy ktoś ma te kostki, o dokładnie takim symbolu

F4-3200C14D-16-GTZR.

Jeżeli tak to proszę o info PW.

Chodzi o zgranie SPD tych kości i przesłanie do mnie w celu porównania.

Moje kości jak wczoraj sprawdzałem mają błędy odczytu i zapisu SPD (CRC error)

Nie wiem jaki powinien być symbol moich kości w gpu z czy innych tego typu programach.

Mi pokazuje wszędzie F4-3200C14-8GTZR, taki też był odczyt przed robieniem czegokolwiek z nimi.

Także proszę o potwierdzenie który symbol widnieje np. w gpu-z oraz zczytanie i podesłanie SPD w celu porównania.

Takie sczytanie oczywiście nie może niczego uszkodzić, tym programem.

link do kości https://www.x-kom.pl/p/450651-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-trident-z-rgb-cl14-2x8gb.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kości sprawdzone na innym kompie wynik ten sam.

Thaiphoon odczytuje kości bez błędów. (CRC OK).

G.skill nadal nie wykrywa kości, ledy martwe, kurier zamówiony, zobaczymy ile potrwa RMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ledy martwe

 

Ja bym sie cieszyła. Może źle namasciłeś przed włożeniem, trzeba było przytulić, pogłaskać to i może wtedy by zaswieciły... :hmm:

Jak byś kupił w czajna łancuch i wsadził do pc mógł by za parę dni służyć za swiąteczną choinkę.

 

 

Tak wiem nie moja sprawa :mad2: Ja kupiłam płyte górnych lotów tylko po to by mozna było wyłączyć obciachowe ledy... Tak wiem nie interesuje Cie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO trochę nie za mądrze zdrobiles z tym wgrywaniem SPD, poniewaz teraz jak pojda na gwarancje, to ponoc da sie to sprawdzic, czy byla jajas ingerencja (jakas data chyna zostaje). Czy u Ciebie nie ma tak przypadkiem, ze masz kilka programow do zarzadzania RGB? Kojaze filmik sprzed okolo 2 lat z USA, gdzie gosc mial podobny problem/ wogole mu padly kosci.

 

 

Dostałem dzisiaj info z RMA morele, reklamacja uznana ram będzie wymieniony na nowy :E

Także na szczęście moja ingerencja nie wpłyneła na uznanie reklamacji, więc albo tego nie zauważyli albo to nie było przyczyną usterki i to olali. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj info z RMA morele, reklamacja uznana ram będzie wymieniony na nowy :E

Także na szczęście moja ingerencja nie wpłyneła na uznanie reklamacji, więc albo tego nie zauważyli albo to nie było przyczyną usterki i to olali. ;)

Prawdopodobnie RAM nie poszedł do producenta i tyle ;) +olali sprawę. Najważniejsze, że uznali reklamację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie RAM nie poszedł do producenta i tyle ;) +olali sprawę. Najważniejsze, że uznali reklamację ;)

No nie poszedł do producenta ponieważ gwarantem jest sklep, (gwarancja sprzedawcy).

poniżej poprzedni mail od RMA

"Drogi Kliencie,

 

Po wykonanej diagnozie Twój towar został przekazany do naprawy.

O jej zakończeniu poinformuję Cię drogą elektroniczną.

 

Aktualny stan Twojego zgłoszenia nr 392726 to: [5_S1] Towar został wysłany do Serwisu zewnętrznego ®"

 

Ale nie chce mi się wierzyć żeby nie sprawdzili tego czy spd było wgrywane. Przecież innej ingerencji w RAM być nie może, poza fizycznym uszkodzeniem.

Zresztą nie wiem, nie ważne, to nie wgrywanie SPD doprowadziło do usterki, to miało na celu przywrócenie ramu do stanu fabrycznego.

Ważne że "idą" nowe kości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe ramy dotarły.

RMA trwało nie cały miesiąc, jak na fakt że w międzyczasie święta nowy rok itp to chyba nie najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g.skill 1,5 roku temu mi przyjał ddr3 2400GTX 4x8gb z data produkcji 2013 bezposrdnio

 

wyslalem do nich RMA pocztą polską do Holadnii wp oniedzialek - w piatek dostali paczke i wponiedialek wyslali spowrotem UPS-em i mialem juz na srode z tego co pamietam

 

calkowicie nowy KIT pachnący z data produkcji 1miesiac wczesniejszą niz aktualna data

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...