Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotr562

Jaki system do postawienia serwera minecraft ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie, ale przed pytaniem krótka historia. Postanowiłem stworzyć serwer, do gry minecraft na modach, na silniku thermos 1.7.10 na serwerze jest 66 modów. Serwer działa bez problemu, natomiast pojawił się problem ponieważ na serwerze będzie nas grać max 4 osoby. W tym właśnie ja. Jednak serwer stoi na właśnie, moim laptopie i gdy włączę drugiego minecrafta, żebym mógł pograć pojawia się problem. System Win10 zabiera ok 2 gb sam serwer 3 gb i jeszcze minecraft z tymi samymi modami, i komputer strasznie tnie, a serwer się wyłącza wyświetlając komunikat, że serwer jest zbyt powolny, a laptop ma 8gb ramu więc za mało. Gdy nie gram ja, jest tylko serwer, to działa aż miło. Dlatego wpadłem na pomysł, i tu przechodzę do pytania by wykorzystać laptopa starego który ma 6gb ramu więc spokojnie by dał radę tylko z serwerem. Bateria trzyma 20 min, touchpad nie działa. Tylko teraz mam do was pytanie jaki system najlepiej na nim postawić??? Fajnie by było żeby serwer uruchamiał się razem z uruchomieniem laptopa. Myślałem o Windows serwer, ale jest za drogi, a nie chce "czitować". Mam nadzieję ze coś doradzicie. dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiaj na tym jakieś Ubuntu w wersji server - będzie mega lekkie i na tym server minecraft.

 

Druga opcja to wynajem zasobow - dostajesz w tedy dedykowany ip i tam wszystko stawiasz. Nie masz zabawy w konfigurację sieciową, nie ma problemu, że padnie dysk i stracicie progres w grze, działa 24/7.

Kosztuje tyle co każdy z Was zje o 2 paczki chipsów w miesiącu mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja biorę się za stawianie ubuntu. Mógłbyś polecić jakiś dobry hosting i wtedy jaką ofertę wybrać, nie musi być najtańsza. Byłbym Wdzięczny.

 

Sprawdzę najpierw na maszynie wirtualnej, potem Ci powiem co wybrałem.

 

Niestety nie przypadł mi do gustu. Nie wpisywałem loginu a on wmawia mi że wpisywałem. Chyba zostanę przy ubuntu a w wolnym czasie się pobawię tym i spróbuje Jeszce raz bo może ja coś źle robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wiperw stwożyć sobie maszynę wirtualną i sprawdzić czy sobie poradzisz.

 

Hosting może być praktycznie dowolny - VPS.

Zależy Ci na mniejszym pingu to lokalizacja serwerów w PL - zawsze te 10 ms mniej nawet.

Java (1 server) może się rozprzestrzenić 1 wątkowo w minecraft - czasem jakieś procesy potrafi przerzucić na inny wątek.

https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml - opcja 2 to raczej będzie ok.

 

Z tego co patrzę po tych vps to ceny poszły w górę od ostatnich 2 lat (mam swoje servery w datacenter więc nie potrzebuję dokupowac mocy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Windows serwer, ale jest za drogi, a nie chce "czitować".

Ale wiesz, że nie musisz mieć systemu w wersji server, żeby postawić sobie serwer gry? Coś takiego będzie w 99% wypadków działać na darmowym Linuxie, albo Windowsie Home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że nie musisz mieć systemu w wersji server, żeby postawić sobie serwer gry? Coś takiego będzie w 99% wypadków działać na darmowym Linuxie, albo Windowsie Home.

Ja wiem, ale szukam takiego systemu ponieważ, chce by serwer uruchamiał się razem z laptopem. Poza tym zależy mi by system zabierał jak najmniej dla siebie.

 

Polecam wiperw stwożyć sobie maszynę wirtualną i sprawdzić czy sobie poradzisz.

 

Hosting może być praktycznie dowolny - VPS.

Zależy Ci na mniejszym pingu to lokalizacja serwerów w PL - zawsze te 10 ms mniej nawet.

Java (1 server) może się rozprzestrzenić 1 wątkowo w minecraft - czasem jakieś procesy potrafi przerzucić na inny wątek.

https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml - opcja 2 to raczej będzie ok.

 

Z tego co patrzę po tych vps to ceny poszły w górę od ostatnich 2 lat (mam swoje servery w datacenter więc nie potrzebuję dokupowac mocy).

Z ubuntu sobie poradzę, testowałem kiedyś na maszynie wirtualnej, a na jednym komputerze użytkuje co jakiś czas, jak Windows pendriva nie czyta, lub ogólnie do jakiś napraw, diagnoz. Dobra dzięki za odpowiedzi, napiszę jak już zrobię poinformuje o wynikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ale szukam takiego systemu ponieważ, chce by serwer uruchamiał się razem z laptopem. Poza tym zależy mi by system zabierał jak najmniej dla siebie.

 

Na zwykłym systemie też można uruchomić taki autostart. Nie ma najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ubuntu nie nadaje się do postawienia serwera minecraft, nie zainstaluje tam ani javy ani niczego innego, poprzez komendy. W takim razie będę zmuszony postawić serwer na zwykłym windows kosztem wydajności serwera, testowałem to na windows 7 home na stacjonarnym z 6gb ramu, i serwer zamula trochę, windows zabiera dla siebie prawie 2gb. Chyba że macie inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ubuntu nie nadaje się do postawienia serwera minecraft,

Bzdura. przed chwilą to zrobiłem na wirtualce. Z instalacją i aktualizacją systemu zajęło mi to 45 minut. Czysty Ubuntu Server 16.04 LTS.

 

nie zainstaluje tam ani javy ani niczego innego, poprzez komendy.

Dlaczego nie? Większość poradników w sieci to zwykłe kopiuj - wklej.

 

W takim razie będę zmuszony postawić serwer na zwykłym windows kosztem wydajności serwera, testowałem to na windows 7 home na stacjonarnym z 6gb ramu, i serwer zamula trochę, windows zabiera dla siebie prawie 2gb. Chyba że macie inne pomysły?

A ustawiasz, ile RAMu ma zabierać serwer? Standardowe polecenia ograniczają pamięć serwera do 1 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z ubuntu serwer 18.04.1 live, i jednak wolę tryb graficzny od zwykłych komend chyba że poszukam poradników w internecie.

 

Chociaż gdzieś słyszałem, że można doinstalować tryb graficzny. W serwerze gdy ustawiam 1 gb to zacina się, dlatego mam ustawione 3 gb i wtedy chodzi płynie, natomiast zwykłe ubuntu działa z miencraft serwer bez problemu. Ubuntu zabiera dla siebie tylko 1,1 gb ramu, więc trochę mniej niż windows 7.

Jak chcesz to mógłbyś dać poradnik z którego Ty postawiłeś serwer, ewentualnie gdybyś był uprzejmy napisać co trzeba zrobić oczywiście pomijając instalację systemu bo z nią poradziłem sobie, tylko jak wgrywasz jave na serwer.

 

Ja korzystałem z tego poradnika

i nie spodobało mi się to że potrzeba innego systemu by zarządzać tym serwerem, chyba że nie to oglądałem przepraszam ale w kwestii ubuntu tym bardziej serwer jestem zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiałem pewnie ze 30 serverów minecraft na samym ubuntu... Masakra to co piszesz - kup więc w jakimś minehoscie i nie będzie problemu - mówiłem byś dla tego próbował na maszynie wirtualnej czy podołasz, bo wiele mówiło iż to robiło i się zna a okazuje się, że w praktyce jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na maszynie wirtualnej, i przyznaję, że nie podołałem. Nie chce wykładać aż tyle pieniędzy po to by 2 razy na tydzień zagrać. Z resztą napisałem, podołam bo myślałem że ubuntu serwer jest podobny do zwykłego ubuntu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z ubuntu serwer 18.04.1 live, i jednak wolę tryb graficzny od zwykłych komend chyba że poszukam poradników w internecie.

Wersja Live to taka uruchomiona w pamięci komputera, ale żeby coś zainstalować i uruchomić potrzeba to najpierw zainstalować i uruchamiać z dysku komputera.

 

Chociaż gdzieś słyszałem, że można doinstalować tryb graficzny. W serwerze gdy ustawiam 1 gb to zacina się, dlatego mam ustawione 3 gb i wtedy chodzi płynie, natomiast zwykłe ubuntu działa z miencraft serwer bez problemu. Ubuntu zabiera dla siebie tylko 1,1 gb ramu, więc trochę mniej niż windows 7.

Moje Ubuntu po uruchomieniu zużywa 355MB pamięci... Tak, mam środowisko graficzne XFCE.

 

Ja korzystałem z tego poradnika

i nie spodobało mi się to że potrzeba innego systemu by zarządzać tym serwerem, chyba że nie to oglądałem przepraszam ale w kwestii ubuntu tym bardziej serwer jestem zielony.

Linuxa (jak każdy system) możesz zainstalować albo bezpośrednio na fizycznym sprzęcie albo jako wirtualna maszyna. W podlinkowanym filmie prowadzący uruchamia wirtualną maszynę z Linuxem i na niej pracuje. Nie ma w ty nic dziwnego. Dostęp zdalny do maszyny przez SSH to podstawa. Jak pracujesz bezpośrednio na fizycznym sprzęcie to masz terminal.

 

Próbowałem na maszynie wirtualnej, i przyznaję, że nie podołałem. Nie chce wykładać aż tyle pieniędzy po to by 2 razy na tydzień zagrać.

Ale z czym masz problem?

Może zacznijmy od podstaw, bo uruchomienie serwera minecraft to efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co jest w tym trudnego?

Po 1-sze nie stawia się GUI tylko robi się tylko CLI (headless) i linux żre ok 200 MB ramu na start. Max goły system bez klientów (z włączonymi usługami) żre max 0,5 giga ramu.

 

Nie mów mi, że prosty instalator debiana/ubuntu przerasta Ciebie. Przecież w 99% przypadków jest next, i agree, next :E Chyba, ze jakakolwiek forma tekstowa Ciebie przeraża.

A to co było zaproponowane to gotowiec - więc tylko ustawiasz hasło i ip na statyczne (jest to w instalatorze).

Potem przechodzisz na przeglądarkę z kompa i bawisz się ustawieniami serwera (w przypadku gotowca / webadmina)

A w ogóle nie trzeba używać ubuntu - ja polecam bardziej debiana w wydaniu headless - chyba to się nazywa instalacja , do tego putty by logować się ssh i jak się nauczysz składni podstawowych komend (apt-get, dpkg -i, wget) to nie ma trudnego. Biorąc pod uwagę, że 99% takich rzeczy jest w gotowych paczkach do zainstalowania.

Pisz dokładnie w czym jest problem to przeprowadzi się Ciebie za "rączkę".

 

nie spodobało mi się to że potrzeba innego systemu by zarządzać tym serwerem, chyba że nie to oglądałem przepraszam ale w kwestii ubuntu tym bardziej serwer jestem zielony.

 

tak się każdym zarządza - zdalnie - nie obchodzi Ciebie czy jest przy Tobie czy na drugim końcu świata. Ja widziałem kogoś kto w putty ma zapisane ponad 900 serwerów (z czego wiele loguje się tylko za pomocą kluczy - ma ich chyba z 80 sztuk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz super lekkiego linuxa to fedora która w podstawie zjada tylko jakieś 60-80MB ramu.

Jeżeli potrzebujesz 2x coś w tygodniu to tylko na localnym komputerze - piszesz, że za słaby - to musi być coś zdalnego (czyli trzeba zapłacić).

2x w tygodniu po kilka h to może lepiej cloud jakiś serwis - płacisz za godziny zużyte servera - wyjdzie Ci pewnie kila pln / miesiąc - kiedyś potrzebowałem na 2 dni w miesiącu servera i kosztowało mnie to tylko 15% tego co bym za cały miesiąc wydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za długą nieaktywność ale święta i te spraw. Jestem na etapie instalowania systemu GUI do Ubuntu, ale niestety nie udało się za pierwszym razem jakiś błąd, ale spróbowałem za dwa dni i poszło, udało się. Potem poinformuję o reszcie efektów. Jeszce laptop mi się sypnął i muszę od nowa system zainstalować. Także dopiero po świętach pewnie coś napiszę bo trzeba jeszcze z kopij zapasowej po przywracać dane.

 

Zapomniałem, Wesołych Świąt wszystkim!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie instalowania systemu GUI do Ubuntu, ale niestety nie udało się za pierwszym razem jakiś błąd, ale spróbowałem za dwa dni i poszło, udało się.

 

 

Masakra... kup człowieku za kilka zł serwer w pukawce czy czyms i tyle ;)

 

Serwery minecraft stawia sie na systemach linuks bez nakładki graficznej, sama konsola np. debian minimal, dodajesz jave, wskazujesz systemowi scieżke gdzie wrzuciłeś jave, wrzucasz pliki i startujesz. Było coś takiego jak mineos dla mniej ogarniętych wystarczyło instrukcje przeczytać i zainstalować... jak sie pogrzebało szło odpalić każdą wersje minecrafta nawet z modami technicznymi, Jak tego nie ogarniało się to kupowało się hosting.

 

Jak masz instalować linuksa i nakładkę graficzną to tak samo jak byś sobie postawił serwer na windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem serwer na laptopie docelowo bez większych problemów. Zaktualizowałem ten cały system trochę to zajęło. Połączyłem się przez program puTTy wszystko działało. Zainstalowałem jave bez większych problemów, w wersji java 8 64 bit. Teraz mam problem chciałem wgrać już pliki na serwer przez program filezilla loguje się na konto, i widzę że folder który mnie interesuje (folder root) jest zablokowany tak jak na screenie. Więc odblokowałem konto root i działa, jednak jeżeli w filezilla próbuje się zalogować na to konto, wyskakuje błąd taki jak na screenie 2. Co robić? Nie poddam się tak łatwo.

post-595935-15460259941618_thumb.png

post-595935-15460260073865_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj pliki do folderu, do którego konto przez które się łączysz ma dostęp (na przykład do katalogu domowego) a następnie przez putty przenieś tam gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki sprawdzę jutro rano.

Weź obejrzyj sobie jakiś kurs Linuxa dla początkujących na Youtube. Bo na razie widać, że jeszcze błądzisz po tym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź obejrzyj sobie jakiś kurs Linuxa dla początkujących na Youtube. Bo na razie widać, że jeszcze błądzisz po tym systemie.

Dzięki za link niektóre nawet oglądałem. Nadałem uprawnienia katalogowi root komendą chmod -R 777 "root" i zadziałało.

Serwer po przeniesieniu plików działał ale jeszcze raz musiałem nadać uprawnienia. Teraz mam problem co to oznacza screen na dole.

Właśnie się dowiedziałem, że muszę przestawić online mod na false ale on sam przestawia się na true.

Dobra i z tym sobie poradziłem wystarczyło na koniec komendy dać o -false.

Działa gram.

Teraz pytanie jak zrobić by serwer uruchamiał się razem z serwerem?

post-595935-15461104190851_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link niektóre nawet oglądałem. Nadałem uprawnienia katalogowi root komendą chmod -R 777 "root" i zadziałało.[..]

Chyba obejrzałeś po łebkach, bo to co zrobiłeś... Nie idź tą drogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...