Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

domin1994

Ram a fpsy

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy ilemasz teraz ram, w ilu kościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w CS:Go więcej RAMu nie potrzeba. W większości nowych tytułów obecna ilość RAMu spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybszy ram. To tak. Ale w tym przypadku - nie więcej Ramu pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybszy ram to większa wydajność procesora. Jeśli wydajność procesora jest wąskim gardłem, to zmiana ramu na szybszy może pomóc nawet bardzo.

To tylko o szybszym ramie.

 

Więcej ramu nie wpływa na fps w żaden sposób. Może co najwyżej wyeliminować różnego rodzaju większe i mniejsze ścięcia wynikające z konieczności doczytywania non stop danych.

Jak już powiedzieli przedmówcy, 2x8GB to dzisiaj spokojny zapas. Nawet w produktach, które czasami wołają o więcej. Zawyżone wymagania są związane z tym, że ludzie mają tonę syfu na komputerze, a wydawca nie chce potem słuchać, że coś komuś źle chodzi pomimo spełnienia "zalecanych wymagań"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fpsy w CS GO to po ostatnim update duzej ilosci osob przycielo nawet o polowe te fpsy. Ja osobiscie mialem po 250fps, a po piatkowym update mam 120-130.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne . Ja mam tyle samo fps na mm /dm . W nowym trybie mam dropy do 180 około A tak to nic się nie zmieniło. Przy 2x8gb ramu troszkę więcej fps mam niż na 2x4 w cs go Ale to różnica marginalna. Prędkość ramu może zwiększyć ilość fps, ale też nie ma co liczyć , ze zyskasz 100fps realne to będzie około 30fps więcej. Jaki masz teraz ram dokładnie i jaka resztę sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zwiększyć fps w cs go to zmień płytę główną na jakąś z270/z170 I nie wiem jakie masz chłodzenie procesora, jak stock to kupić np fortisa 3 I podkręcić procesor. Przy okazji zmiany płyty ram Podkrecisz, jak masz crucial sport lt 2400 cl16 to bez problemu powinieneś je podkręcić do 2800 cl14 , miałem takie kości i właśnie z taka prędkością pracowały bez problemu . Chyba że chcesz zmienić platformę bo jakby nie patrzył i7 7700k stoi bardzo wysoko , więc może zakup i7 8700 z drugiej ręki + jakąś płytka pod niego . Fakt że parę stow trzeba dołożyć bo niestety intel strasznie zdrozal, a nie chce Cię wciagac w amd bo jednak i7 7700k to nie i5 6400 , więc pewnie zmiana pod gry na ryzena jest bez sensu . Czyli wersja bardziej budżetową:

 

Zakup płyty z170-z270

Ewentualnie chłodzenie Cpu

i podkręcić ram i procesor

 

Wersja bardziej rozrzutna to:

Zakup i7 8700 z drugiej ręki

Jakaś płytka pod to , najlepiej z370 nawet jakąś najtańszą, zawsze sekcja mocniejsza niż w tanich b360 I można zawsze ram podkręcić.

 

Jeśli się nie pali to 3 opcja poczekać na ryzeny 3xxx , wedle jakichś tam przecieków wydajność może być świetna, za niższą cenę niż u konkurencji. Na razie to tylko niepotwierdzone info, ale coś może w tym być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież i 7770k to spory overkill dla csgo nie mowiąc już o GPU. Obstawiam, że nawet na słabych pamięciach nie powinno być dropów poniżej 250 fps a normalne po 300+ więc w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki ram :https://www.mediaexpert.pl/pamieci-ram/pamiec-ballistix-sport-lt-bls8g4d240fsek,id-1052441?gclid=CjwKCAiAo8jgBRAVEiwAJUXKqL6savzWj_BwWCxn5Nq6-3NibqnsBrK1GuHP7Ax2WNaHmiG40EsN5BoCJ7wQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Będę mógł włożyć taki do komputera?

 

pamiec-ballistix-ddr4-8-gb-3000mhz-cl-15-blt8g4d30aeta-93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie kości 8GB 2400CL16 1.2V ?

 

Kup teraz płytę Z170/Z270 i podkręć swój stary ram. Jak się nie uda to wtedy kup inny szybszy ram.

 

Jak zaczniesz od drugiej strony i wpierw kupisz ram, to niestety ale nic powyżej 2400MHz i tak nie ustawisz, bo masz zablokowaną płytę.

 

 

Aha i jeszcze jedna ważna sprawa, napięcie na ramie masz 1.00V - tak pokazuje screen. Nie wiem czy sam sobie te napięcie obniżałeś, czy nie włączyłeś nawet XMP i ram leci teraz na 2133Mhz ale warto, żebyś sobie to w pierw ogarnął.

 

Płyta powinna dać Ci możliwość ręcznego ustawienia timingów na ramie. Możesz sobie je podkręcić samymi ostrzejszymi timingami. Odpal profil XMP, wybierz napięcie 1,35V i przciśniej timingi.

 

Polecam programy:

Asrock Timing Configurator - do robienia screenów z ustawieniami i wrzucanie tego tutaj: http://forum.pclab.pl/topic/445682-BAZA-podkr%C4%99cania-oraz-kompatybilno%C5%9Bci-pami%C4%99ci-DDR2-DDR3-i-DDR4-dowolna-platforma/page__st__3660

Aida64 - do sprawdzania wydajności - transfery i opoźnienia

SuperPi - to testowania wydajności w wyliczaniu pi

Prime95 - do testowania stabilności po OC

MemTest - do testowania stabilności ramu

 

 

Wydajność ramu możesz sobie sprawdzić w Aida64 jaką masz teraz i co wyjdzie po włączeniu XMP.

 

 

 

Do sprawdzenia masz jeszcze swoją płytę. Czy nie zrzuca zegarów i trzyma stabilny 4,4GHz na wszystkich rdzeniach podczas grania. Bo jakby nie patrzeć, to masz najgorszą płytę jaką można kupić do tego CPU. I tak rozbudowana sekcja zasilania jaka jest tam zaimplementowana może nie wystarczać do stabilnej pracy procesora.

 

600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie czego nie rozumiesz?

 

Google lub YouTube i hasło

Podkręcanie DDR4

Podkręcanie pamięci ram

 

W biosie podkręca się ram. Twoja płyta obsługuje max 2400mhz z procesorem 7gen. Ale timingi chyba możesz zmieniać. Sprawdź w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze podkręcanie byle czego wiąże się może zzepsuciem produkty a jaka mam kupic plyte glowna Z270 gaming 7?

 

moje obecne kosci ramu wejda w nią,jak nie zauważę poprawy w fpsach to mam zakupić ramy z wieksza mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama płyta da Ci FPS tylko wtedy, kiedy procek throtluje na Twojej płycie. Musisz to sprawdzić.

 

 

MSI afterburner, Riva Tuner i OSD z wyświetlaniem zegarów CPU musisz zrobić. Tak żebyś widział czy w grze nie spada.

 

Jak zegar nie spada a kupisz inne kości nawet 5000MHz to nic Ci to nie da jak boisz się wejść do biosu. Profile XMP uważane są za tryb OC a ten z defaultu jest wyłączony. Ma to sens ba wpierw komputer musi wstac, później człowiek może go ustawić w XMP lub ręcznie jak XMP nie zadziała.

 

Odpal sobie program CPU-Z i pokaż co masz w zakładce menory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200MHz razy 2 = 2400MHz. To jest OK. Masz załadowany profil XMP.

Możesz w takim razie zobaczyć czy da sie zejść niżej z timingami. Nie wiem jakie masz opcje w biosie.

 

Może uda się ustawić CL12-12-12 na napięciu jakimś w stylu 1,35V.

 

Odpal teraz programik Thaiphoon Burner i wklej screena.

http://www.softnology.biz/files.html

 

 

Takiego screena podrzuć może ktoś podpowie czego spodziewać się po Twoich kościach jak je rozpozna:

http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2015/01/thaiphoon-burner.jpg

 

 

Orientacyjnie będzie wiadomo czego spodziewać się po Twoim ramie jakbyś zmienił płytę główną. Na ile MHz i jakie timingi mógłbyś liczyć.

 

 

Nowi np napisał:

"Przy okazji zmiany płyty ram Podkrecisz, jak masz crucial sport lt 2400 cl16 to bez problemu powinieneś je podkręcić do 2800 cl14 , miałem takie kości i właśnie z taka prędkością pracowały bez problemu . "

Co już sugeruje, że to całkiem niezłe OC. Może Cię zadowoli a jak nie to masz problem, bo coś bardziej kozackiego będzie dużo droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niskich wszystko na wydajność

 

Mam spadki do 150 fpsow i normalnie 300 fpsow

 

Chodzi mi że jak gram na serwerze 37 osób serwer publiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galem przez dłuższy czas z pamięciami o taktowaniu 2400mhz i pozniej zmieniłem na ram z 3200 to fpsy się ustabilizowały praktycznie we wszystkich grach i średni fps w niektórych tytułach podskoczył o 10-20fps w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...