Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eXDami

Które 1070 warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję przesiadkę z 960 4gb i zastanawiam się czy te 1070 z allegro są warte uwagi?

https://allegro.pl/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-8gb-gddr5-i7594696449.html

https://allegro.pl/oferta/gtx-1070-msi-geforce-gaming-x-8gb-gw-20-m-7686400839

 

Oraz czy procek i5-4460 nie będzie jej znacząco dusił? Karty AMD nie wchodzą w grę, bo już raz się mocno na nich zawiodłem, a 960 dawało radę aż miło. Celuję w komfortową gre w 1440p bądź 4k, w tytułach, które na to pozwolą. Mam też pytanie odnośnie kabla hdmi, jaki zakupić aby obslugiwal HDR? Moja obecna karta i kabel dvi/hdmi tego nie obsługuje, a chciałbym już mieć możliwość włączyć ten efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przed wymianą karty kupiłbym i7 4790/4770 i sprzedał obecnego cepa,plus do tego warto by było mieć już 2x8GB co najmniej 1600mhz a najlepiej 2133mhz.

Potem wymieniłbym GPU do 4790 takie max to RTX2070 przy szybkich ramach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup sobie zwykłą GTX 1070 i I7 4770K.

Bo ten procek nie ma HT a w grach to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przed wymianą karty kupiłbym i7 4790/4770 i sprzedał obecnego cepa,plus do tego warto by było mieć już 2x8GB co najmniej 1600mhz a najlepiej 2133mhz.

Potem wymieniłbym GPU do 4790 takie max to RTX2070 przy szybkich ramach.

Najlepiej niech kupi od razu nowy komputer za 10tysi bo ten co ma to tylko na kalkulator się nada :lol2:

 

 

co do tematu kup nowy gtx1060 6ramu i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobra, ale jak widzę gtx1070 poniżej 1000zł to sam mam ochotę kupić tylko nie wiem po co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobra, ale jak widzę gtx1070 poniżej 1000zł to sam mam ochotę kupić tylko nie wiem po co :D

po to by padła, jak ma gwarancie to jeszcze można się zastanowić, to wszystko pokoparkowe szroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie mogę polecić. Z tym padaniem bym nie przesadzał. Roczne z gwarancją to kusząca oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na 1080,YOLO. Wrazenia opisze jak wroce do domu i podepne karte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/1266711-gtx-1070-TI-czy-vega-56-stajnia-asus/page__view__findpost__p__15324365

 

A Ty masz jeszcze gorszy procek i lepsza kartę graficzną (GTX 1080) tak więc będzie problematycznie.

Jak na razie:

Forza 7 - 4k@60FPS

Crash - 4k@60FPS

Shadow of the Tomb Raider - 4k@30FPS

 

Także jak na razie bez problemów, więcej gierek nie mam, czekam na update Horizona 4, ale licze na 4k@60FPS. Problemy pewnie pojawią się przy gierkach bardziej wymagających CPU, ale jak na razie jest miód. Co za potworek z tej karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął 1070 za tysiaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie:

Forza 7 - 4k@60FPS

Crash - 4k@60FPS

Shadow of the Tomb Raider - 4k@30FPS

 

Także jak na razie bez problemów, więcej gierek nie mam, czekam na update Horizona 4, ale licze na 4k@60FPS. Problemy pewnie pojawią się przy gierkach bardziej wymagających CPU, ale jak na razie jest miód. Co za potworek z tej karty :)

Widzisz, niektórzy od razu piszą o konieczności wymiany procesora, zamiast najpierw zapytać w jakie gry chcesz grać, w jakiej rozdzielczości i przy ilu klatkach na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zdania, że karta nie może być o wiele lepsza niż procesor - te elementy powinny ze sobą współgrać. Więc trzeba dobrać je odpowiednio i nie przeinwestowywać w żadną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie oprócz mocno przepłaconej różnicy wydajności - pewnie będziesz zadowolony.

1070 - 1000

1080 - 1750

 

75% drożej a średnio 1080 wypada 20-30% lepiej.

szkoda, że nie dorzuciłeś do 1080ti (jakieś 2100) - bo do 4k by się przydała

 

nawet do 4k fajnie byłoby zrobić delikatny up procka, odczujesz to w niektórych tytułach - jeżeli jesteś wrażliwy na dropy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie oprócz mocno przepłaconej różnicy wydajności - pewnie będziesz zadowolony.

1070 - 1000

1080 - 1750

 

75% drożej a średnio 1080 wypada 20-30% lepiej.

szkoda, że nie dorzuciłeś do 1080ti (jakieś 2100) - bo do 4k by się przydała

 

nawet do 4k fajnie byłoby zrobić delikatny up procka, odczujesz to w niektórych tytułach - jeżeli jesteś wrażliwy na dropy

FH4 - 4k@50FPS. Przepłaciłem z pełną premedytacją, ale w kompa ostatni raz inwestowalem 3 lata temu,a patrzac na wydajnosc tej karty nie będę jej zmieniał pewnie następnych parę lat. Gwara jest na 8 miesięcy niestty tylko, ale zaryzykowałem. Po prostu chciałem w końcu zaszaleć, a na procka przyjdzie jeszcze czas, zobacze jak będzie sobie radził ten zestaw.

 

A tak jakby kogoś interesowała moja opinia, to robiłem sobie porównania 1080p i 4k i... dupy nie urywa. Jest łądniej, ale imo jak ktos nie jest zboczeńcem #pcmasterrace, to 1080p jest wystarczające i nie warto wywalać prawie dwóch kafli na kartę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jak masz właśnie GTXa 1080, FH4 i ekran 4K (3840x2160@60Hz). Zrobisz benchmarka na ustawieniach Ultra (ze zniesionym tylko "AA"), reszta taka jak w tym presecie?

Ciekawi mnie czy będziesz miał jakieś przycięcia później w wyniku na i5.

 

U mnie na GTXie 1070 Ti i i7-7700K tak to wygląda:

https://i.imgur.com/ow60zlV.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę migl dopiero w piatek to zrobic jak wroce do domu. U siebie dalem wszystko na extreme plus msaa x2 i nie zaobserwowalem przyciec, a Fpsy glownie lataly w okolicach 50. Troche tak pogralem i bylo plynnie. W tomb raiderze jedynie jedno jakies chrupniecie bylo w bardziej wymagajacym momencie, ale tez wszystko na ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FH4 - 4k@50FPS. Przepłaciłem z pełną premedytacją, ale w kompa ostatni raz inwestowalem 3 lata temu,a patrzac na wydajnosc tej karty nie będę jej zmieniał pewnie następnych parę lat. Gwara jest na 8 miesięcy niestty tylko, ale zaryzykowałem. Po prostu chciałem w końcu zaszaleć, a na procka przyjdzie jeszcze czas, zobacze jak będzie sobie radził ten zestaw.

 

A tak jakby kogoś interesowała moja opinia, to robiłem sobie porównania 1080p i 4k i... dupy nie urywa. Jest łądniej, ale imo jak ktos nie jest zboczeńcem #pcmasterrace, to 1080p jest wystarczające i nie warto wywalać prawie dwóch kafli na kartę :P

Na komorze masz dalej 800x600 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie oprócz mocno przepłaconej różnicy wydajności - pewnie będziesz zadowolony.

1070 - 1000

1080 - 1750

 

75% drożej a średnio 1080 wypada 20-30% lepiej.

szkoda, że nie dorzuciłeś do 1080ti (jakieś 2100) - bo do 4k by się przydała

 

nawet do 4k fajnie byłoby zrobić delikatny up procka, odczujesz to w niektórych tytułach - jeżeli jesteś wrażliwy na dropy

W 4K różnice pomiędzy GTX1070 a 1080 będą wyraźnie większe.

Generalnie 1070-tka do 4K się nie nadaje (chyba że w starszych i mniej wymagających tytułach), bo taka rozdzielczość ją po prostu dusi.

Natomiast większa ilość jednostek i lepsze pamięci w 1080-tce, sprawiają że ta karta zdecydowanie lepiej ogarnia natywne 2160p, nawet jeżeli miejscami trzeba ostro ciąć detale.

 

FH4 - 4k@50FPS. Przepłaciłem z pełną premedytacją, ale w kompa ostatni raz inwestowalem 3 lata temu,a patrzac na wydajnosc tej karty nie będę jej zmieniał pewnie następnych parę lat. Gwara jest na 8 miesięcy niestty tylko, ale zaryzykowałem. Po prostu chciałem w końcu zaszaleć, a na procka przyjdzie jeszcze czas, zobacze jak będzie sobie radził ten zestaw.

 

A tak jakby kogoś interesowała moja opinia, to robiłem sobie porównania 1080p i 4k i... dupy nie urywa. Jest łądniej, ale imo jak ktos nie jest zboczeńcem #pcmasterrace, to 1080p jest wystarczające i nie warto wywalać prawie dwóch kafli na kartę :P

Do typowego monitora PC najlepsza rozdziałka to 1440p.

Wydajność jest wyraźnie wyższa niż w natywnym 4K, natomiast różnica w jakości obrazu jest niewielka.

Przy 1440p GTX1080 pozwala odpalać 99% tytułów w ultra +60fps.

 

Przy dobrej karcie na typowym monitorze zamiast w 4K lepiej iść w wyższe częstotliwości odświeżania ekranu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ehvz3iN8pp4

 

Co do gwarancji- zrób undervolting.

Dzięki obniżeniu napięcia komponenty karty będą narażone na mniejsze obciążania, a to istotnie zwiększa szansę na przedłużenie żywotności karty.

Fabryczne ~1.04V to sporo, a Pascale są bardzo podatne na UV.

Dobrze przeprowadzony undervolting pozwala nie tylko obniżyć hałas i temperatury, ale i zwiększa wydajność układu (karta rzadziej zrzuca zegary przez dobijanie do Power Limitu).

 

Tu masz poradnik na przykładzie GTX1070 jak przeprowadzić całą operację (na GTX1080 procedura jest identyczna):

 

https://www.youtube.com/watch?v=qXv7U2vwMHU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 na Ultra nie uciągnie np. takiego Odyssey czy SOTTR w 1440p/60FPS.

GTX 1080 daje już radę, ale prawdziwa przyjemność z płynności rozgrywki zaczyna się od +75FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 na Ultra nie uciągnie np. takiego Odyssey czy SOTTR w 1440p/60FPS.

GTX 1080 daje już radę, ale prawdziwa przyjemność z płynności rozgrywki zaczyna się od +75FPS

Przy czym do +75fps trzeba mieć już zdecydowanie lepszy procesor niż i5-4460 :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na telewizorze, wiec wyzsze FPSy mi niepotrzebne. Obadam temat UV, bo troche sie boje, ze mi padnie, a taka kasa to nie w kij dmuchal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...