Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Refejlu

Tania płyta główna, a droższe podzespoły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, czy jest sens brac budzetowa plyte glowna, aby dolozyc do np. karty graficznej lub procka? Jakie straty mozemy poniesc wkladajac topowe podzespoly do budzetowej plyty? Szukam konfuguracji typu i5 8400 + gtx1070 8gb, 8gb ram 2666mhz. Czy plyta glowna moze powodowac spadki wydajnosci lub problemy z kompatybilnoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-8400 pójdzie na byle czym. Sam wziąłem do niego Asrocka Pro4, żeby mieć bajery i szybki ram, ale 8700K na tym kręcił nigdy nie będę, bo się jeszcze zjara.

Ogólnie tu chodzi o kwestię zasilania. Jeśli sekcja zasilania niedomaga, płyta może szybko umrzeć i być niestabilna, a do tego dojdzie throttling. Twój zestaw można włożyć w byle szmelc i powinno działać, ale nie radziłbym schodzić w zupełną ekonomię, bo tam bywa po prostu różnie z żywotnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego proca możesz brać budżetowa ram 2666 to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhym rozumiem, czyli nie schodzic do H310? Minimum jakis B360?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 1-2 FPS, chyba że płyta byłaby w jakikolwiek sposób wąskim gardłem bądź chciałbyś się bawić w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 1-2 FPS, chyba że płyta byłaby w jakikolwiek sposób wąskim gardłem bądź chciałbyś się bawić w OC.

 

OC odpada, zawsze moge zejsc z ustawien. Zazwyczaj musi sie ze seria H to taka budzetowka do biura, dlatego zalozylem temat aby zasiegnac jezyka, a te pare zl moze zawazyc o lepszym procku lub karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zejść do H310... jeżeli oczywiście płyta wciąż ma to, czego potrzebujesz. Przy H310 nie będzie 4 slotów ram, M.2 z pełnym PCIe 3.0 x4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zejść do H310... jeżeli oczywiście płyta wciąż ma to, czego potrzebujesz. Przy H310 nie będzie 4 slotów ram, M.2 z pełnym PCIe 3.0 x4...

 

Zawsze 2x4gb ram, mozna sprzedac i wymienic na 2x8gb ram, M.2 nie jest konieczny bo zwykly ssd sata wystarczy. Czyli mozna wybrac polecany produkt np z morele. A wg Cb ktory h310 nadawalby sie najlepiej? Pytanie kieruje tez do inncyh zgromadzonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął szał na płyty dedykowane pod koparki, i można teraz znaleźć płyty dedykowane pod nie w niedorzecznie niskich cenach (w stosunku do tego, ile kosztowały wcześniej, czy w porównaniu do innych płyt pod względem funkcjonalności).

Np. MSI H310-F PRO poniżej 200zł :E

 

Pytanie tylko, do czego ma być komputer? Jeżeli gry, to istnieje ryzyko, że 6 gołych rdzeni może szybko przestać być idealne, albo niedomagać w stosunku do procków z większą ilością wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam, wybrane świadomie - czarnopiątkowo za 199,- biedapłyta w postaci Asus H310M-K (bo potrzebowałem niepełnego mATX lub ITX, z optykiem, obecność m.2

bez znaczenia), do tego i5-8400 + cooler wiejący na płytę (Phanteks TC12LS) + 2x8GB @ 2666 + krótki 1060/3.

Za jakiś czas wymiana 1060 na coś nowszego i mam zamiar dłuższy czas podziałać na takim zestawie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...