Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Refejlu

Nowy zestaw - bluescreny, crashe gier 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pare dni temu zakupilem zestaw z sygnaturki z gtx 1060 6gb. Wsio nowe na gwarancji. Jedynie karta graficzna uzywana.

 

Gry instaluje na dysku ssd 240gb bx500. System windows 10 pro 1083.

 

Testowalem komputer na grze Dying Light przy maksymalnych dostepnych ustawieniach w 1080p. Niby gra sie przyjemnie. Fpsy od 70 do 140 ponad. Niestety wystepuja spadki nawet do 15 klatek. To pierwszy problem bo na innej karcie RX570 4gb nie bylo spadkow. Kolejny problem to losowe bluescreeny zwiazane z equal memory cos tam cos tam ( jestem w pracy wiec dokladnie tego aspektu nie opisze ), zas ostatnim problemem sa crashe gry bez jakiegokolwiek komunikatu. Po prostu wychodzi do pulpitu bez ostrzezenia.

 

Czego to moze byc wina? Sterownikow grafiki? Zlego ramu? Braku jakiegos oprogramowania.

 

W planach chcem przejsc na rx 580 8gb xfx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej sygnaturki?

Ludziom czasami się sygny nie wrzucają jak piszą z wersji mobilnej. Podaj resztę specyfikacji.

Bsody/crashe to problem z niestabilnym OC/XMP, albo coś innego nawala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spec:

 

R5 2600.

ASRock B450M Pro4.

HyperX Predator 3000mhz cl15 2x4GB.

Corsair VS550 550W 2 rev.

SSD 240GB BX500 Crucial.

HDD 1TB Toshiba P300.

Gainward GTX 1060 6GB.

 

OC procka o 300mhz - temp max 68 stopni przy obciazeniu.

 

XMP wylaczone i ustawione na 2933MHZ. Na XMP 3000mhz bylo to samo z tymi crashami. Niby ten ASRock nie wspiera 3000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz bez OC procka i bez ręcznego ustawiania taktowań na pamięciach (przy zegrach jedec - a więc 2133/2400/2666, cokolwiek pamięć ma tam wpisane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu ustawienia domyslne dam. Ok przetestuje po 14 jak wroce z pracy.

 

edit. 15:34 - 10.12.2018

 

Sciaglem sterowniki ze wrzesnia nvidii, taktowanie cpu - auto, taktowanie ram - auto ( 2400mhz domyslnie ) - 50 min z Dying Light i zero porblemow. @MistycznyJeż dzieki za dobre rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update uefi> a potem ram krok po kroku w górę aż dobijesz najwyżej i stabilnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 3200mhz na tej plycie glownej obslugiwane wg producenta. Mozna wiecej mimo rzekomemu braku kompatybilnosci z wyzszymi taktowaniami? Skoro mam 3000mhz to chyba bez problemu zrobi sie stabilne 3200mhz. Z ryzenem to dobry boost. Jakies tipy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pierwszy bios 100% stabilnie 2933, po update cie 3000 w pełni stabilne, kolejny update i 3200 stabilne chociaż że miałem jakieś 2 zwiechy przy bf1 ale to mogło być z winy gry nie wnikałem bo to tylko na bf1 wystąpiło od tamtego czasu śmiga ok syntetycznie nie obciążałem i nie odpalałem żadnych mem testów itp... brak czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Zaktualizuje uefi.

 

Testowalem to na 3000 mhz crash z gry. Na 3200 mhz bluescreen. 2933 i 2666mhz ok poki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...