Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kislobudyn

Jaka karta dźwiękowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

 

w związku ze zmianą komputera zostałem postawiony pod ścianą, moja nowa płyta główna niestety nie posiada złącza PCI, w które wyposażony jest mój XONAR D2/PM (nad czym bardzo ubolewam...) zastanawiałem się nad adapterami/przejściówkami, ale po rozpoznaniu diagnoza jest jedna - to nie za bardzo działa z kartami dźwiękowymi.

Skłaniam się raczej ku opcji drugiej tzn. sprzedaży mojej karty (o ile znajdzie się chętny) i kupna nowej. I tu nasuwa się pytanie, co wybrać?. Aktualnie posiadam SUPERLUX-y HMC631 być może w najbliższym czasie coś się zmieni, ale budżet raczej będzie taki sam (ok. 300 zł), słucham głównie muzyki elektronicznej (np. new house, electro), za to moja żona słucha tzw. "hitów radiowych" :), dodatkowo pykam w gierki typu cs, bf, overwatch, fortnite itp. Co do budżetu, chciałbym wydać możliwie jak najmniej, chodzi o najlepszy stosunek cena/jakość w kwocie załóżmy ok. 250-270 zł... im mniej tym lepiej :)

 

PS zdaje sobie sprawę że w tym budżecie z pustego i Salomon... wszystko zależy od tego czy sprzedam mojego XONARA, z wiadomych względów budżet może się powiększyć.

PS 2 - chyba to ważne integra Realtek ALC892.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukałem troszkę w używkach i znalazłem kilka interesujących rzeczy, mianowicie:

- Xonar DX - 120 zł

- Xonar Phoebus Solo 250 zł

-Xonar U5 USB - 80 zł

-Creative Sound Blaster X 140 zł

-Sound Blaster Z 215 zł

-FiiO E10k Olympus2 220 zł

-

tak wiem rozrzutność cen duża, ale może coś z tego polecicie w tych cenach >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz używki pod uwagę to Xonar DX. Osobiście mam SB Z i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie - też zmieniałem sprzęt i musiałem wywalić xonara (D1 w moim przypadku) Daj znać jak na coś się zdecydujesz Realtek 892 to straszne badziewie - wiem.. bo maja obecna płyta to ma xD Sam się zastanawiam co brać i tez krucho z kasą - póki coś się meczę na tym czymś "realtek".. co nawet nie godzi się być nazwane dźwiękówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy FiiO E10k Olympus2 będzie grał namacalnie lepiej niż np xonar dx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E10k nie będzie grał lepiej od Xonara DX. Jak już to Xonar może nawet lepiej zagrać od tanich zewnętrznych DACkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad przesiadką z sb0880 na Xonar Phoebus Solo. Jest jeszcze coś ciekawego w tym budżecie na ten moment z pominięciem zewnętrznych? Posiadam słuchawki somic v2 i stare edifer c3 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem xonara dx, dla mnie jest spoko, dużo lepiej od integry, trochę gorzej (odczuwalnie) od d2, ale za te pieniądze jest spoko :D wiadomo moje słuchawki to też nie jest szczyt marzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...