Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Under555

Granie w gry z komputera w salonie na TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam PC z monitorem 2k (i5 8600k OC + 16GB RAM + OC 1080ti) wiec mogę sobie pozwolić na ładną grafikę i płynność

 

W moje ręce wpadnie niebawem tv 4k 55 cali z HDR (niestety tylko 60hz ale i tak spoko)

 

jakie są opcje,żeby grać mocą tego kompa na TV?

Ciągniecie 20 metrów kabla HDMI + przedłużek usb + przedłużek pada + myszki ?

 

Nvidia shield? w praktyce wątpię,że to poleci przy czym i tak super gry z origina czy uplay nie pójdą.

 

 

Są jeszcze jakiegś technologie umożliwiajace takie akcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steam linka można kupić za grosze ale powoduje on zwiększenie input lagu(wspiera on większość znanych kontrolerów). Jeśli masz TV na androidzie to możesz również spróbować zainstalować appkę Steama to streamowania na TV. Moim zdaniem jednak najlepsza opcja to kabel HDMI + pad bezprzewodowy (polecam pada od X360). Pamiętaj też o przełączeniu TV w tryb gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20m HDMI miedziane to nawet z wzmacniaczem czy dwoma nie ma szans na 4k i HDR. Steam link z tego co wiem nie obsługuje 4k i HDR, Nvidia shield obsługuję 4k i HDR, ale jak to działa to nie wiem bo się nie bawiłem.

 

Kabel 20m hdmi do 4k i HDR to tylko optyczny, cena ~1300pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steam linka można kupić za grosze ale powoduje on zwiększenie input lagu(wspiera on większość znanych kontrolerów).

Najwyżej jakieś używki, Valve zakończyło produkcję i sprzedaż Steam Linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po prostu podłączony pod TV stary komputer z Core 2, na który wysyłam obraz przez GameStreama via Moonlight. Dokupiłem do niego kartę GT1030, żeby móc sprzętowo dekodować HEVC (co daje lepszą jakość przy tym samym bitracie). Wcześniej używałem ComputeSticka Intela, ale czasem zrywało połączenie, zapewne z powodu dość słabej karty Wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale steam link nie obsługuję 4k i HDR więc bezsens.

 

Albo kabel 20m za 1300pln, ale ja bym sprawdził nvidia shield, co prawda kosztuję też nie mało bo ~1k pln, ale dodatkowo w zestawie pad, pilot no i ogólnie skrzyneczka to takie centrum multimedialne. Jak się nie spodoba zawsze można zwrócić 14dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GameStream Nvidii nie ma problemu z 4K60, ale nie wiem jak z HDR (mój TV nie obsługuje).

 

Opcja z kablem jest bezkompromisowa. Da najlepszą jakość obrazu, ale kosztem masy problemów (np. pady i zwłaszcza klawiatura mogą mieć problem z zasięgiem, czyli ciągłe latanie między pokojami żeby coś ustawić). Nvidia Shield wygląda ciekawie. Ja jednak wolałem tradycyjny komputer jako klient, aby mieć pewność co do zgodności z różnymi serwisami VOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam PC z monitorem 2k (i5 8600k OC + 16GB RAM + OC 1080ti) wiec mogę sobie pozwolić na ładną grafikę i płynność

 

W moje ręce wpadnie niebawem tv 4k 55 cali z HDR (niestety tylko 60hz ale i tak spoko)

 

jakie są opcje,żeby grać mocą tego kompa na TV?

Ciągniecie 20 metrów kabla HDMI + przedłużek usb + przedłużek pada + myszki ?

 

Nvidia shield? w praktyce wątpię,że to poleci przy czym i tak super gry z origina czy uplay nie pójdą.

 

 

Są jeszcze jakiegś technologie umożliwiajace takie akcje?

 

Mam shielda po kablu (lan mam po całej chacie) i przy 4k@fps nie ma problemu. Mam też steam linka i FullHD @60fps również działa super. Wg mnie jest to lepsze rozwiązanie niż ciągnięcie kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel odpada

link steam odpada

 

Shielda będę miał za jakis tydzień ale jakoś pod gry mi się nie widzi...

1. tylko te ze steama wiec origin czy uplay odpadają a to wielka szkoda

na punkcie pierwszym mógłbym właściwie skończyć

ale są także input lagi duże + problem gdybym chciał klawę i myszkę spiąć

 

Ciekawi mnie rozwiązanie Assasina.

 

Opowiesz coś wiecej bo pierwsze słyszę?

chciałem shielda bo otwartość na aplikacje a przybywa tego strasznie dużo - netflix,showmax,yt, ipla, vod tvp i tvn czy hbo go- wszystko w najlepszej jakości jak się da i np. taki netflix działa w 4k HDR bez problemu

dzieki kodi albo plex(nie wiem jeszcze co ogarnę) pliki hevc po 80GB da się na tym odpalić

 

Twój sposób też to zrobi? a masz taką wygodę,że z pilota się da?

 

a co z grami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat u mnie jest taki:

szybki komputer z modemem WiFi ac -> wifi -> router ac -> LAN -> wolny komputer -> HDMI -> TV. Na szybkim komputerze pod gry trzeba włączyć GameSteam w GeForce Experience. Na komputerze podłączonym pod TV trzeba zainstalować aplikację Moonlight:

https://moonlight-stream.org/

 

Jako, że do telewizora podłączony jest w pełni funkcjonalny komputer, to działa na nim dosłownie wszystko (wszystkie serwisy VOD wspierane na Windows, Youtube etc.). Niestety, nie działa Netflix w 4K, bo ten wymaga integry Intela albo GeForce'a minimum od wersji 1050 z 3GB RAM (dla mnie to nie problem, bo aplikacja Netfliksa ze wsparciem 4K jest wbudowana w mój TV). Komputer obsługuję klawiaturą Microsoft All-in-One z touchpadem, ale pewnie można też smartfonem czy pilotem. Oczywiście wszystkie pady podłącza się pod komputer podłączony pod TV, są widoczne w grach.

 

U siebie złożyłem komputer pod TV z tego co mi zalegało, dokupiłem tylko GT1030 i klawiaturę. Rozważałem też zakup jakiegoś małego HP-ka czy Della poleasingowego za 300 zł z Allegro. Taki maluch wyglądałby na półce pod TV jak konsola czy odtwarzacz BD. Kupując dodatkowy komputer, summa summarum koszt pewnie wyjdzie podobny do Shielda, więc kto co lubi.

 

Gry śmigają w 4K 60 kl./s przy zalecanym bitracie z dekodowaniem w HEVC (dającym wyższą jakość / bitrate od x264).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam problem jak Twój. Po kilku dniach kombinowania (steam linki itp) najlepszym rozwiązaniem okazało się ciągnięcie kabla 10m HDMI + aktywna przedłużka USB również 10m + pad/klawiatura/mysz. Obraz czysty, brak laga. Jednak tak jak koledzy wspominali, o 4K możesz zapomnieć. Gram "tylko" w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assasin, a możesz odpadać gry nie ze steama tylko z origina albo uplaya?

 

 

Wiecie co... może nie na temat ale te kombinacje wyjąd w cenie np. Xboxa One S :)

Z jednej strony dziwne,że technologia się nie rozwinęła tutaj ale z drugiej to przecież ogromne ilości danych na sekundę idą z takim 1080ti w 4k z HDR i nic wireless idealnie tego nie przekaże.

 

Tak sobie myślę,że mój TV... w ogóle nie patrzyłem jaki będzie input lag bo miałem nie grać.

 

Także co raz bardziej po głowie mi chodzi używana konsola xbox one s albo ps4 za 500-600zł kiedyś i takie granie niż przenoszenie gier z PC na TV

 

Opcje z sensem są dwie moim zdaniem ale to trzeba znacznie wcześniej sobie zaplanować

a) komputer dosłownie 3-4 metry od TV w salonie (da się to rozwiązać,żeby było fajnie) i wtedy po prostu jeden kabel do monitora druga do TV i wybierasz sobie + peryferia blisko

b) zmontowanie kompa jakoś tak,żeby był w małej obudowie i ewentualnie na sesje gamingowe go przenosić (co nie byłoby i tak wygodne) po TV natomiast u mnie jest obudowaa duża a pojutrze będzie jeszcze większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, można odpalać wszystkie gry na wszystkich platformach, a nawet programy. GameStream to technologia Nvidii, pierwotnie zaprojektowana pod Shielda, ale działa z każdym sprzętem zaopatrzonym w odpowiednie oprogramowanie.

 

Co do input laga... Na pewno jakiś występuje, ale przecież z padem na kanapie nie gra się rankingówek w CS:GO ;) Ja gram głównie w wyścigówki samochodowe oraz emuluję WiiU (polecam na imprezy :)). Przy 60 kl./s nie odczuwam dyskomfortu, na logikę tak powinno być o wiele lepiej niż przy streamowaniu z Internetu (Geforce Now).

 

Ja bym jednak pozostał przy pierwotnym pomyśle w wersji "mojej" lub Shield TV albo rzeczywiście kupił konsolę. Miniaturyzacja "highend PC" albo stawianie komputera w salonie są możliwe, ale raczej nie szedłbym tą drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myślisz: jakie podzespoły taki mał komputerek pod TV musiałby mieć,żęby było to sensowne? jaki koszt byłby takiego urządzenia?

 

Da się to zrobić jakoś cicho czy pasywnie w małej obudowie ale nie płacąc milionów?

dysk ssd bym wrzucił to by mi nie chrobotało dodatkowo

 

 

A to nie jest tak,że te apki Nvidia i funkcje działają tylko ze steamem? Nvidia shield tv odpala gry tylko ze steama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak,że te apki Nvidia i funkcje działają tylko ze steamem? Nvidia shield tv odpala gry tylko ze steama

 

Shield pozwala streamować wszystko, co masz na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. GameStream, w tym Shield, działają z każdą grą i programem. To tak naprawdę coś w stylu Miracasta, tylko że wydajniejsze (zapewne dzięki kompresji obrazu przez NvEnc). Działa z każdą grą, a nawet jak chcesz to będziesz streamował sobie pulpit (przynajmniej w wariancie który ja mam jest to możliwe, Shielda nie miałem w rękach).

 

Co do komputera to proponowałbym jakiegoś małego i niedrogiego gotowca z Allegro:

np. https://allegro.pl/oferta/komputer-hp-6200-i3-4gb-250gb-windows-7-sff-7673049838

(to tylko przykład, trzeba by trochę na Allegro posiedzieć i przeanalizować oferty).

 

Żeby działało 4K60, potrzebna jest karta z HDMI 2.0. Proponuję GT1030 w wersji low profile, która dodatkowo potrafi sprzętowo dekodować HEVC (daje to lepszą jakość przy niższym bitracie). Z tego powodu trzeba zwrócić uwagę, żeby komputer miał PCIe 16x. No i dysk SSD jak ma być cicho. Nie wiem jak z głośnością chłodzenia w tego typu komputerze, w najgorszym przypadku trzeba by było wymienić albo zastosować przejściówkę zwalniającą obroty. Summa summarum trochę to może kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. GameStream, w tym Shield, działają z każdą grą i programem. To tak naprawdę coś w stylu Miracasta, tylko że wydajniejsze (zapewne dzięki kompresji obrazu przez NvEnc). Działa z każdą grą, a nawet jak chcesz to będziesz streamował sobie pulpit (przynajmniej w wariancie który ja mam jest to możliwe, Shielda nie miałem w rękach).

 

Pulpit też. Myślałem o różnych opcjach (takie komputerki jak Assassin sugeruje, coś na raspberry Pi; inne android boxy itp), jednak w końcu kupiłem Pro w jakiejś promce za 9 stów i jest to rozwiązanie gotowe do pracy prosto z pudełka. Dodatkowo robi za dysk sieciowy na filmy (prawie 500 GB) - dostęp z każdego kompa w chacie, można zrobić dysk swapa na ssd (planuję). Fajny pad i pilot. W WiFi się nie bawiłem, kiedyś próbowałem przez Steam Link, ale to jakieś nieporozumienie. Aha, nic nie reklamuję :E ale wg mnie kasa dobrze wydana (choć wiadomo - każdy niby chwali swoje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shielda to i ja będę miała ale tego nowszego, bez dysku.

 

Tak sie zastanawiam czy taki komputerek jak radzi Assasin, odpowiednio skonfigurowany to już nie HTPC :D

 

spoko sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shielda to i ja będę miała ale tego nowszego, bez dysku.

W takiej sytuacji najpierw zapoznałbym się z tym co oferuje shield, a jeżeli będzie za mało, to wtedy myślałbym o dodatkowych rozwiązaniach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na shield mozna wszysko, gry ze steam upaly origin ect. + wygodny pad podlaczone kablem lan pozwala na wszystko co sie zapragnie, a najlepsze jest to jak chcesz pograc w gry ze steam to masz dwie ocje, albo z kopmutera tzw "gamestream" lub nie wlaczajac kompa mozesz sobie gre zainstalowac na dysku (serwerze) nvidii i streamowac gre prosto z ich serwera. Np grac w pubg czy cs online z wylaczonym kompem. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko, a powiedz mi: da się pada od xboxa pod shielda podpiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko tylko,że na YT jest pokazane,że do pada od xboxa one s potrzeba roota + jakąś apkę,żeby dobrze to wszystko działało - tak zrozumiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko tylko,że na YT jest pokazane,że do pada od xboxa one s potrzeba roota + jakąś apkę,żeby dobrze to wszystko działało - tak zrozumiałem...

Zmień obudowe PC na mini itx i jak będiesz chciał grać na pc to go sobie przenieś.

Wyjdzie taniej niż 20 metrów kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...