Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mautokar

[Zestaw 2000-2500zł] Gry/Internet/Inne

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Dostałem zadanie złożenia komputera. Będzie wykorzystywany głównie do gier - obecnie cs 1.6, cs go, wot, fortnite itp., ale z tym zestawem właściciel pewnie pokusi się o wiedźmina 3, jakieś nowe AC, może Far Cry. Standardowo przeglądanie internetu. Do tego czasem mogą wejść trochę cięższe prace związane z jakimś projektowaniem (chyba CAD) prostych rzeczy na studia.

 

Moja propozycja to:

CPU: AMD Ryzen 3 1200

GPU: MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB

Płyta główna: MSI B450M BAZOOKA

RAM: HyperX Predator DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL15

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W

 

Wszystko chcę włożyć w obecną obudowę (obudowa pod micro ATX, dlatego taka płyta). Dysk twardy już jest (SSD 250GB + HDD chyba 750GB).

 

Zastanawiam się, czy nie wymienić procesora na AMD Ryze 5 1600/2600 - 2 dodatkowe fizyczne rdzenie mogą się przydać w przyszłości (?). Co myślicie o tym zestawie? Coś wymienić? Może podane podzespoły gryzą się ze sobą?

 

Dodam, że obecnie wykorzystywany jest Intel dual core e2200, GT 220 i 4GB DDR2, więc skok wydajnościowy będzie na pewno olbrzymi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie będzie gryzło, procesor jeśli fundusz pozwala jak najbardziej wymienić. To nie tylko 2 dodatkowe rdzenie. ale tez większa ilość wątków(6 rdzeni, 12 wątków), które w takich grach jak właśnie AC przydadzą się bardzo.(4 gołe rdzenie odchodzą do lamusa).

 

Natomiast nie bardzo wiem jak z tą płytą, chodzić będzie na pewno, nie wiem jak z OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź lepiej w 1600 już, więcej rdzeni i wątków.

Możesz kupić używkę? Proponował bym poszukać z gwarancją GTX 1060/1070.

 

Chcesz kręcić procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź lepiej w 1600 już, więcej rdzeni i wątków.

Możesz kupić używkę? Proponował bym poszukać z gwarancją GTX 1060/1070.

 

Chcesz kręcić procka ?

 

Kupić może i mogę, ale mam jakiś atawistyczny lęk przed kupowaniem używek. Jest to w miarę bezpieczne, czy łatwo się naciąć?

 

Jeśli chodzi o podkręcanie to myślałem nad przestawieniem zegarów do 3.6-3.8 - podobno są to osiągalne wartości dla tych procków na chłodzeniu domyślnym, ale nie mam parcia na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj używki z conajmniej roczną/dwulatnią gwarancja. Sam kupowałem jest ok.

Z tym podkręcaniem na boxowym jest rożnie. Możesz pomyśleć o kupnie Fortisa 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm zastanowię się jeszcze nad tą używką. Jakieś protipy na temat kupowania takiego sprzętu? Lepiej od ludzi, którzy sprzedają po kilkanaście sztuk, czy wyglądających na prywatne oferty?

 

Podkręcanie nie jest obowiązkowe. Zobaczymy co da się zrobić na stockowym schładzaczu. Lepszy można zawsze dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...