Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pecetowiecx9d

Modernizacja komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Aktualnie posiadam:

 

-Procesor q8400 (s775)

-Płyta główna Asus p5q pro (s775)

-Ram 7GB

-Gigabyte GTX 670 OC

-Xilence XP580.(12)R3 580W

-Chłodzenie Arctic Freezer 13

 

Budżet: 500zł

Chce wymienić swój procesor.Interesują mnie części używane.Myślałem nad i5-2500k chociaż będzie problem bo płyty na s1155 i pod OC kosztują sobie dużo niestety :(

 

Komputer służy do gier.

Dodam że moje aktualne podzespoły nie będę sprzedawał.

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzet rzeczywiscie niski, za taka cene kupisz tylko uzywane, mocno zmeczone zyciem czesci ktore nie wiadomo ile jeszcze pociagna.

No ale jesli chcesz to idz juz w tego i5 2500k, do tego plyta na Z68. Na ram nie wystarczy, chyba ze masz gdzies w szufladzie niepotrzebne DDR-3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałeś się może nad Xeonem, do tej płyty głównej? Za małą cenę można wyhaczyć coś pokroju X5460, który powinien być odczuwalnie szybszy od tego Quada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałeś się może nad Xeonem, do tej płyty głównej? Za małą cenę można wyhaczyć coś pokroju X5460, który powinien być odczuwalnie szybszy od tego Quada.

 

Właśnie nie wiem.Fajnie gdyby wydajność była zbliżona do i5 2400 lub 2500k.A jakiś xeon na s1155?

 

Budzet rzeczywiscie niski, za taka cene kupisz tylko uzywane, mocno zmeczone zyciem czesci ktore nie wiadomo ile jeszcze pociagna.

No ale jesli chcesz to idz juz w tego i5 2500k, do tego plyta na Z68. Na ram nie wystarczy, chyba ze masz gdzies w szufladzie niepotrzebne DDR-3 ;)

 

W szufladzie pamięci ddr3 nie mam niestety :/

A jakieś cpu z zablokowanym mnożnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem.Fajnie gdyby wydajność była zbliżona do i5 2400 lub 2500k.A jakiś xeon na s1155?

 

 

 

W szufladzie pamięci ddr3 nie mam niestety :/

A jakieś cpu z zablokowanym mnożnikiem?

Nie przy tym budżecie, Xeony na s1155 potrafią mieć zawrotną cenę.

Do i5 2400 raczej się nie zbliżysz, ale X5460 na Twojej płycie można bez problemu podkręcić o te 400-500MHz, więc wydajność powinna być w miarę zadowalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przy tym budżecie, Xeony na s1155 potrafią mieć zawrotną cenę.

Do i5 2400 raczej się nie zbliżysz, ale X5460 na Twojej płycie można bez problemu podkręcić o te 400-500MHz, więc wydajność powinna być w miarę zadowalająca.

 

To może iść w i5-2400 lub i5-3... z zablokowanym mnożnikiem i płyta pod H lub B i na ram powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale X5460 na Twojej płycie można bez problemu podkręcić o te 400-500MHz, więc wydajność powinna być w miarę zadowalająca.

 

W mojej ocenie najlepsza opcja, sam bym w to poszedl. Za reszte pieniedzy wymienic ram na jakis wysoko taktowany, np. DDR2-1066.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie najlepsza opcja, sam bym w to poszedl. Za reszte pieniedzy wymienic ram na jakis wysoko taktowany, np. DDR2-1066.

 

Ale czy to ma sens? Chciałbym żeby te cpu dobrze współgrało z moją 670,którą chce lekko podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie wspolgrac. Sensu nie ma ale przy tym budzecie jesli nie jestes w stanie dociagnac chociaz do 1000 to jedyne sensowne rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chin sobie ściągnąć Xeona E3 1270(taki lepszy i7-2600)

Za 260 zł

2x4GB ramu DDR3 1600 z allegro za 150 zł

Do tego jakaś niedroga używana płyta LGA1155 która go obsłuży (Zobacz co jest najtańszego z jakimś chipsetem H/Q/B) za 100-150 zł coś się powinno znaleźć.

 

I masz kompa który pociągnie całkiem spoko. Ja zmieniłem i5-2500k @4.7 GHz na tego Xeona i jest lepiej, bo zniknęły mi przycinki w niektórych grach.

 

 

Wymiana Quada na Xeona Quada to gra niespecjalnie warta świeczki (oczywiście Xeon jest wydajniejszy, ale to nie jest jakaś wielka jakościowa różnica)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chin sobie ściągnąć Xeona E3 1270(taki lepszy i7-2600)

Za 260 zł

2x4GB ramu DDR3 1600 z allegro za 150 zł

Do tego jakaś niedroga używana płyta LGA1155 która go obsłuży (Zobacz co jest najtańszego z jakimś chipsetem H/Q/B) za 100-150 zł coś się powinno znaleźć.

 

I masz kompa który pociągnie całkiem spoko. Ja zmieniłem i5-2500k @4.7 GHz na tego Xeona i jest lepiej, bo zniknęły mi przycinki w niektórych grach.

 

 

Wymiana Quada na Xeona Quada to gra niespecjalnie warta świeczki (oczywiście Xeon jest wydajniejszy, ale to nie jest jakaś wielka jakościowa różnica)

 

I to jest właśnie dobry pomysł :)

Jednak sprowadzanie z Chin nie bardzo mi pasi xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaje polowanie na Allegro/OLX i7-2600 za okolice 300 zł.

 

Np.

https://www.olx.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-2600-3-4ghz-CID99-IDxOAXF.html#95a3963c47

Podejrzanie tanio co prawda :P

 

Tylko że wtedy nie będzie pieniążków na płytę i pamieć RAM także nie wiem :/

A może i5-3470 do 200zł,od 180 chodzą i jakaś płyta pod H/B nie wiem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedawałem komplet i5 2500k + plyta + 8gb ramu za 500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...