Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Carlos48

Konieczność wymiany zasilacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

za jakiś czas będę kupował kartę rtx 2070 msi armor i zastanawiam się czy mój zasilacz (Thermaltake Smart SE 530w) uciągnie taki zestaw bez OC:

 

MSI z270 Tomahawk

i7 7700k + Fortis 3

G.SKILL 2x8GB 2400MHz Ripjaws V

Thermaltake Smart SE 530w

Cooler Master Storm Scout 2

Crucial BX300 120gb

WD10EZEX

 

Jeżeli nie to prosiłbym o dobór zasilacza do 300zł (max mogę dołożyć do 350zł jeśli gra będzie warta świeczki), a jeśli jednak mój zasilacz da radę uciągnąć tą specyfikację to proszę o potwierdzenie tej informacji i doradzenie zasilacza (w tej samej kwocie co wyżej) pod bezpieczne OC (bo tu jestem prawie przekonany, że zasilacz sobie z tym nie poradzi).

Oczywiście jeśli jest konieczna wymiana zasilacza to nowy zasilacz musi być w stanie zapewnić mi bezpieczne OC :)

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę, NV niby zaleca 550W, ale te zalecenia są zawyżone. (a rekomendowane nie znaczy minimalne) Jak byś jednak wymieniał Focus Gold 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. A co w związku z OC? Też pociągnie, czy dobrze by było wymienić na coś lepszego?

 

EDIT:

Jeżeli wierzyć kalkulatorowi be quiet to zestaw po OC będzie pobierał ~419W, a patrząc na to że Smart SE ma na linii +12V 492W i sprawność 87% to da radę "na styk", bo to jest troszkę ponad 85% wykorzystania. Przy czym ten zasilacz ma spadki przy dużym obciążeniu, wiec chyba sam sobie odpowiedziałem na pytanie, że lepiej wymienić na lepszy model :)

 

W takim razie temat do zamknięcia (chyba, że moje obliczenia i rozumowanie są błędne to proszę krzyczeć!)

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz liże dno przyzwoitości, ale sama karta ma niski limit mocy - jak masz luźne 3-4 setki to kup coś lepszego, jeśli z kasą cienko to nie wymieniaj - całość weźmie z 300-350w podczas grania

 

ps. kręcić możesz do woli - na powietrzu kosmicznego poboru prądu nie zrobisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. A co w związku z OC? Też pociągnie, czy dobrze by było wymienić na coś lepszego?

 

EDIT:

Jeżeli wierzyć kalkulatorowi be quiet to zestaw po OC będzie pobierał ~419W, a patrząc na to że Smart SE ma na linii +12V 492W i sprawność 87% to da radę "na styk", bo to jest troszkę ponad 85% wykorzystania. Przy czym ten zasilacz ma spadki przy dużym obciążeniu, wiec chyba sam sobie odpowiedziałem na pytanie, że lepiej wymienić na lepszy model :)

 

W takim razie temat do zamknięcia (chyba, że moje obliczenia i rozumowanie są błędne to proszę krzyczeć!)

 

Pozdrawiam

Kamil

 

1) kalkulator BQ jest najlepszy z dostepnych, ale i tak trochę zawyża - w 300W DC się normalnie zamkniesz

 

2) sprawność - to nie tak :E Twój zasilacz poda do podzespołów 300W, a weźmie +20%. Jakbyś tam zapakował do siebie np. mojego Prime Ti, to też by oddał 300W do podzespołów, ale ze ściany pociągnął jedynie dodatkowe powiedzmy 7%.

 

3) jak możesz to zmień, aktualnie najlepiej Focus+ 550W Gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) sprawność - to nie tak :E Twój zasilacz poda do podzespołów 300W, a weźmie +20%. Jakbyś tam zapakował do siebie np. mojego Prime Ti, to też by oddał 300W do podzespołów, ale ze ściany pociągnął jedynie dodatkowe powiedzmy 7%.

 

Tak, wiem że się zbłaźniłem bo po napisaniu doczytałem o co w tym chodzi.. Ale wolałem to zostawić, jakby ktoś chciał mnie w tym upewnić - także dzięki :)

 

I wielkie dzięki za pomoc Panowie! Na razie sobie zostawię ten zasilacz, a za jakiś czas zaopatrzę się w tego Focusa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wcale nie zbłaźniłeś - to prosty koncept, ale nie zawsze każdy wszystko wie, a fakt, że sam rozkminiłeś i przyznałeś to tylko na plus :)

 

Co do Focusa - poluj na headshot w Proline - normalnie zasiłka stopi po 349 zł (+/- 10 zł) a w headshotach potrafi być nawet 299 zł, więc jest co oszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...