Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wiskas

Dodatjowy blok wodny do zestawu VORTEX ONE DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Zakupiłem zestaw Vortex one diy

za 270zł nóweczka. Jako że bedzie to mój pierwszy wodny build (w pozniejszym czasie planuję hard tube) mam kilka pytań.

Po pierwsze chcę zakupić jeszcze jeden blok z AliExpress. Jest on bardzo podobny do orginalnego. Jest tylko pytanie czy ten loop ogranie (tymczasowo cpu i7 3770k@4.8 + vege64) narazie tylko na jednym miedzianym radiatorze 240mm. Druga sprawa to czy uda mi sie wkręcić te 13/10 compression fittings w otwory na tym chińskim bloku.W zestawie jest 8 takich samych nakrętek (dwie są do flow meter) i to właśnie je chcę wykorzystac na ten chiński blok pod CPU. Oryginalny blok chcę modyfikować i założyć na moją Vege64 Red Devil. Czy ten blok będzie pasował do tych compression fittings? To jest blok na G1/4 a te fittingi na 13/10 czy rozmiar tego gwintu jest taki sam? Motam sie w tych oznaczeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dorzucę pytanie odnośnie mieszania metali, ten blok który podlinkowałem "red cooper base" bedzie oki? Fittingi będą z zestawu wiec powinno być oki.

..........................................

 

Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem. Blok w zestawiem ma ten sam gwint G1/4 więc blok z AliExpress powinien bez problemu dopasować sie do zestawu. Więc chyba problem rozwiązany....

Znalazłem też filmik który potwierdza że jedna 240mm chlodnica da radę na oba komponenty (cpu /gpu), a przy kolejnym upgrade pójdzie jeszcze jedna 120mm miedziana chłodnica na tył obudowy + hard tube ale to za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 64 full cover. Wpisz w google. Albo wejdź na angela.pl i znajdź fullcover na vega64 pasujący do Twojego modelu.

 

Jak chcesz założyć blok tylko na GPU to da radę w 1050ti czy może 1060 max. Ale przy 1060 już jest ryzyko uszkodzenia karty z powodu przegrzania sekcji.

 

GTX 1070 EVGA miały z tego powodu akcje serwisowa.

 

Dodatkowo u Ciebie jest pamięć HBM. Była chyba też jakaś historia z różnymi wysokościami chipów i pamięci.

 

To co chcesz zrobić źle się skończy.

 

Jedną chłodnica 240mm to trochę mało, będzie trzeba szybciej wentylami kręcić. Najłatwiejsze w montażu zestawy chłodnic to 240mm +360mm. Pasują prawie do każdej obudowy.

 

Jeśli nie masz sensownej budy to będzie trzeba pomyśleć o wymianie.

 

Fittingi 1/4 całą to standard. Będą pasować wszędzie przy częściach do LC. Trzeba się mocno postarać żeby wyszukać i kupić coś z innym rozmiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za zainteresowanie się tematem. Ja już ogarnęłam temat szykuję sie fo instalacji (w święta). Obejrzałem filmy gamer nexusa i on śmiało twierdzi ze sam wentylator wystarczy by chłodzić resztę komponentów. Ja planuje blok + wentylator - może jakieś małe radiatory zobaczę. Co do wysokości hmb to zgadza sie niektóre modele miały różnice wysokości hmb i rdzenia ale ja już swój rozbierałem i samrowałem ciekłym metalem thermall grizzly- HMB po OC ledwo dobija do 70 stopni.Dzieki za spostrzeżenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie możesz testować. NZXT G12 polecam jako adapter do nawiewu na sekcję zasilania, skoro i tak chcesz wszytko przerabiać. Radiatorki bezwzględnie trzeba przykleić, sam nawiew potrafił być niewystarczający dla VRM na GTXach 970.

 

Nie wiem dokładnie jak wygląda u Ciebie fabryczny cooler, ale np na Turbinkach Nvidia można otworzyć częściowo chłodzenie, wyjąć wentylator i radiator z rdzenia GPU a w ich miejscę wsadzić blok wodny. Wtedy sekcja dalej jest fabrycznie oradiatorowana i ma nawiew z turbinki.

 

 

Druga sprawa, to idąc już w blok uniwersalny na GPU mogłeś wybrać coś dedykowanego.

 

Dobry też to zakup AIO uszkodzonego na pompce Asteka, usunięcie wirnika z blokopompki, ucięcie węży i adaptacja do pełnego AIO. Pompka mocowana na adapterku NZXT G12. A jeszcze lepiej to na NZXT G10, bo jest on bardziej user frendly dla fabrycznych back i mid platów :) Łatwiej jest zaadoptować go zostawiając sporą część fabrycznego chłodzenia kart.

 

https://www.google.com/search?q=gpu+universal+block&rlz=1C1GGRV_pl__755__755&oq=gpu+universal+block&aqs=chrome..69i57j0l5.6119j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

vga_group.jpg

 

86c2aabd_6222725875_46e8b8e2cd_b.jpeg

 

maxresdefault.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zakupić blok wodny na vege64 od barrow (AliExpress coś koło ~80£) ale moja karta to vega 64 red devil i tak jak jest masa bloków na referaty, jest blok na v64 nitro+ tak na red devila jest krocho. Z drugiej strony szkoda mi ciapy na pełny super water cooling więc posiłkuję sie półśrodkami i niską ceną (za nowy zestaw dałem 270zł + 60zl za dodatkowy blok). W przypadku V64 red devil jest tylko zamocowany jeden masywny radiator który odbiera ciepło ze wszystkich elementów, jak miałem referata 290x to tam się pobawiłem ( oddzieliłem w piecu radiator od frontplatea i wyciełem dremelem otwór by założyć aftermarket cooler na rdzeń + ciekl metal- uzyskałem mega dobre temperatury vramu i rdzenia) W chłodzenie wodne jeszcze sie nie bawiłem więc jest to narazie przymiarka na konkretny hard tubing " w przyszłości" Z początku taki był plan by zakupić odpowiednie aio na v64 ale jak udało mi sie kupić za taką kasę cały ten set to nie płaczę. Tak czy siak dużo roboty czeka... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hardtube moim zdaniem szkoda nerwów. Sporo zachodu i komplikacji przy dowolnych modyfikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...