Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hut3r3

Problem ze spadkami fpsów w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Na początku przepraszam, jeżeli zakładam sprawę w złym temacie, jednak patrząc na posty tutaj umieszczane chyba dobrze trafiłem, a więc do rzeczy. Od dłuższego już czasu borykam się z bardzo dziwnym problemem którego nie jestem sam w stanie wyeliminować. Mianowicie w prawie każdej grze mam problem ze spadkami fpsów, prawie każdej, bo np. gry działające na emulatorach działają jak trzeba, starsze gry z tego co zauważyłem również nie mają specjalnego problemu, w niektórych grach mmo jak Soul Worker czy Elsword również tych problemów nie doświadczam. Problemy pojawiają się zaś w grach takich jak Overwatch, Fortnite, Wiedźmin 3, APB Reloaded, Soul Calibur 6. Każda z tych gier działa w tych stałych 60 fpsach na różnych ustawieniach graficznych, jednak od czasu do czasu fpsy spadają do 15 - 20, utrzymują się przez pare - parenaście sekund, potem wracają do 60. Po chwili znowu to samo. Czasami fpsy spadają co chwila, czasami bywa dzień w którym nie spadają w ogóle. Jest to dość męczące, zwłaszcza w grach pokroju Overwatcha czy Fortnite gdzie liczba fpsów jest dość ważna. Czyściłem swój komputer, przeinstalowywałem system, czyściłem kompa od środka, dokupiłem nawet dodatkowy wentylator mając nadzieje, że spadek temperatur coś pomoże. Temperatury spadły, jednak problem dalej występuje. Nie ważne w jakich ustawieniach odpale dane gry, fpsy dalej lecą co jakiś czas w dół, nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Niżej specyfikacja:

Procesor - AMD FX6300 3.5GHz

Grafika - Zotac GTX 1050 2gb

Ram - 8GB Cruciall ballistix

System - Win7 64bit

Jeżeli potrzeba jeszcze jakiś informacji proszę pytać, udzielę odpowiedzi najdokładniej jak potrafię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby procesor, słaba karta z 2 GB pamięci, proponuję tekstury ustawiać na niskie może średnie zależy od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, niezależnie od ustawień w grze spadki dalej występują. Wspomnę też, że problemów od początku nie było, zaczęły się ok. 3 - 4 miesięcy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może CPU throttluje? Sprawdź temperatury podczas gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...