Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hypeer

Toshiba P300 1TB uszkodzony?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś stwierdziłem że sprawdzę sobie mój dysk programem HD Tune, i napotkałem coś takiego:

 

 

zt8XR7J.png

 

 

Dysk chodzi dobrze, przynajmniej tak mi się wydaje. To coś niepokojącego? Dysk kupiony bodajże w lipcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj programu Hard Disk Sentinel, napisze po polsku co jest nie tak, ostatni błąd CRC może być przez kabel SATA lepiej go wymienić i obserwować czy błędy dalej rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żodyn, podkreślam żodyn program nie zmieni tego że masz 32 pending sector czyli oznaczone do remapowania, a to potencjalne bad sectory.

Tak dysk jest uszkodzony i warto go wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód SATA do wymiany sporo błędów CRC. Z parametrem C5 nie będzie już tak łatwo, w pierwszej kolejności należało by wyzerować nośnik badsektor może być logiczny dopiero wtedy gdy problem nie zniknie dysk można zakwalifikować do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam fotki z chkdsk i Hard Disk Sentinela

 

Vc0oL4j.png

 

LEdSYCd.png

 

Z kablami już miałem problemy, na starym kablu komputer czasami nie czytał w ogóle dysku, trzeba było go odłączyć i podłączyć na nowo. Zmieniłem kabel i problem zniknął, aczkolwiek kabel do najnowszych nie należy. Dodam jeszcze, w trakcie Error Scanu w HD Tune dysk albo kabel zaczął dziwnie piszczeć, po zastopowaniu testu piszczenie ucichło.

Z tego co Disk Sentinel mi przedstawił, na razie dysku na gwarancje mi nie przyjmą? Naprawa dysku raczej odpada, jestem w tym zielony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli HDTune (pełne skanowanie) pokaże błędne sektory to dysk do wymiany,nie sugeruj się jakimś programem który ci mówi że się nie kwalifikuje...jak ci padnie z danymi to co wtedy? program ci je zwróci?...błędy CRC to inna sprawa a uszkodzone sektory które może dysk będzie omijał to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, czy nie zremapować dysku programem MHDD, tylko czy to na pewno rozwiąże problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj nie masz nic do stracenia

Swoja droga szybko Ci się sypną nieco ponad 1500 H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa, no nie ukrywam że długo przesiaduję przed kompem, na swoje usprawiedliwienie dodam że komputer rzadko wyłączam :E

Jutro spróbuję zrobić ten cały remap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa, no nie ukrywam że długo przesiaduję przed kompem, na swoje usprawiedliwienie dodam że komputer rzadko wyłączam :E

Jutro spróbuję zrobić ten cały remap.

To raczej nie to...

 

Mam go od wiosny

 

 

0a025017c02f4dd2d54870f8354dba6a_orig.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te dyski Toshiba to loteria. Ten laptopowy wytrzymał ponad 24k. Ciekawe czy ktoś przebije starego Seagate'a (systemowego) :E :

 

 

Seageate-_qwxnrpn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz.

Przykładam się właśnie do remapowania dysku, podłączyłem drugi, stary dysk i zauważyłem pewną rzecz. Sprawdzałem dwa kable sata, jeden, na którym dysk czasami nie chciał startować, i drugi z którego korzystam po dziś dzień. Na obydwu kablach wyskakiwały błędy CRC. Teraz, gdy podłączyłem stary dysk Seagate 320gb i sprawdziłem czy to faktycznie wina kabli, 0 błędów. Czym jest to spowodowane? No i teraz rodzi się pytanie, czy może teraz przyjmą mi ten dysk na gwarancję? Zamawiałem w x-komie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz.

Przykładam się właśnie do remapowania dysku, podłączyłem drugi, stary dysk i zauważyłem pewną rzecz. Sprawdzałem dwa kable sata, jeden, na którym dysk czasami nie chciał startować, i drugi z którego korzystam po dziś dzień. Na obydwu kablach wyskakiwały błędy CRC. Teraz, gdy podłączyłem stary dysk Seagate 320gb i sprawdziłem czy to faktycznie wina kabli, 0 błędów. Czym jest to spowodowane? No i teraz rodzi się pytanie, czy może teraz przyjmą mi ten dysk na gwarancję? Zamawiałem w x-komie.

przyjmą i wymienią, jak nie ma uszkodzeń mechanicznych widocznych z zewnątrz.

Choć zamiast wymiany dogadałbym się z xkomem żeby za dopłatą dali ci dysk innego producenta, te toshiby to kible których jakość odpowiada cenie. Już syfgate jest lepszy niż ta toshiba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41FuXyar.jpg

 

Ponad 3 godziny remapowania i taki wynik. 60% jest od dwóch godzin. Jest sens dalej to trzymać?

 

Opcja z dopłatą to dobry pomysł, tylko jaki dysk wybrać? No i oczywiście, zbliżają się święta, zanim dojdzie do nich ten dysk to trochę zleci, nowy pewnie odbiorę po nowym roku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjmą i wymienią, jak nie ma uszkodzeń mechanicznych widocznych z zewnątrz.Choć zamiast wymiany dogadałbym się z xkomem żeby za dopłatą dali ci dysk innego producenta, te toshiby to kible których jakość odpowiada cenie. Już syfgate jest lepszy niż ta toshiba.

Pitolenie, tych Toshib P300 przeszło już przez moje ręce całkiem sporo i każdy do dzisiaj działa, statystyki gwarancyjne też nie pokazują niczego szczególnego, a to że się psują pojedyńcze sztuki to norma, nawet ukochany WD które od dawna jedzie na marce i wrzuca syfiaste greeny do serii blue potrafi trafić się walnięty.

 

https://i.imgur.com/41FuXyar.jpgPonad 3 godziny remapowania i taki wynik. 60% jest od dwóch godzin. Jest sens dalej to trzymać? Opcja z dopłatą to dobry pomysł, tylko jaki dysk wybrać? No i oczywiście, zbliżają się święta, zanim dojdzie do nich ten dysk to trochę zleci, nowy pewnie odbiorę po nowym roku :E

 

Są znaczniki UNC nie ma wątpliwości badsektory są fizyczne i dysk podlega wymianie. Co do wymiany na inny model to co byś nie kupił to w dalszym ciągu możesz trafić na padakę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

y9UTtBH.png

 

 

Yi1nC8m.png

 

 

No i wyszło coś takiego. Teraz rodzą się pytania. Wysyłać Toshibe teraz, czy przeczekać święta? Nigdy nic nie wysyłałem na gwarancję więc nie wiem ile czasu im to zajmie. I drugie, jeśli bym go zostawił, to czy wytrzyma święta? Średnio widzę korzystanie z Seagate, jest strasznie wolny i do tego głośny.

 

I dlaczego cały czas w Sentinelu jest napisane "Nie jest wymagane żadne działanie." i "W tym momencie gwarancyjna wymiana dysku nie jest jeszcze możliwa"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametr C5 zniknął i zamienił się w C4 + 05 nie ma wątpliwości że dysk ma uszkodzoną fizycznie powieszchnię co w pełni podlega pod zobowiązanie gwarancyjne/rękojmie.

Nie patrz na to co wyrzuca Sentinel bo to nie ma żadnego sensu, Reallocated Sector Count jest pełną podstawą do żądania doprowadzenia towaru do stanu użytku.

 

Jeżeli masz zabezpieczone dane to możesz poczekać do końca świąt, czas realizacji gwarancji/rękojmi jest od wielu czynników zależny, najczęściej to jednak te dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...