Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kacperogaming13

Problem z monitorem/kablem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Tak jak w tytule - mam problem z monitrem.Monitor: iiyama G-MASTER G2530HSU-B1 25" BLACK HAWK 1ms FullHD Free Sync.Mam go od zeszłej środy.Problem mianowicie jest taki, że okropnie odtwarza obraz i na pc i na ps4.Odnośne konsoli - monitor odtwarza w 60hz na konsoli.Gry jakie testowałem na nim to : Fifa 16,Battlefield 4,Fortnite,Ratchet i Clank, Star Wars Battlefront.Rozdzielczość mam ustawianą na 1080p, bo jak ustawię na inną to jest ten obraz jeszcze brzydszy.Jak to wygląda?Podczas grania,zrobienia ruchu postacią tekstury się rozmywają.W przypadku Fify sylwetki piłkarzy wyglądają tak jakby nie wiadomo jaka ostrość była ustawiona,nie wyraźne kontury,rozpikselowane itp.Monitor ma same dobre opinie co mnie zdziwiło.W zestawie dostałem kabel HDMI, może to on jest przyczyną takiego obrazu?Uzywam własnie go ,bo ten co dostalem razem z konsola niestety zgubiłem.Na pc wygląda podbnie , okropna jakość filmow zdjec obrazkow z Google , zdjecia na fb itd...To nie wina aparatu od razu mówię.Wcześniej posiadałem monitor marki LG Flatron w43s który służył mi 9 lat pięknie odtwarzał filmy,zdjęcia na tej samej karcie graficznej , wszystko mam to samo co wczesniej gdy mialem tego LG.Jeśli chodzi o ustawienia monitora , fabryczne były złe jak i te co teraz, wszystkiego probowałem więc nie mówcie,że coś zle ustawione.Czcionka,litery wszystko takie nie wiadomo jak wyostrzone czy niewyraznie nie wiem.Z ostroscia kalibracja obrazu kontrastem jasnoscia wszystko testowałem i nic.Karte jaka mam na pc Nvidia GTX 650.Monitor posdiada technologie Freesync ale nie mam karty od amd.Tez podpiety kablem HDMI tym z zestawu monitora ,wczesniej miałem przez ten d-sub czy vpg nie wiem jak to zwac, gniazdo takie niebiskie mysle ze wiecie o co chodzi.Proszę o dobre odpowiedzi porady, bo naprawde szlak mnie zaraz trafi z tym monitorem , przepraszam za tą skladnie zdań, ale jestes lekko podenerwiowiony, z gory dziękuje za pomocą.Pozdrawiam :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obraz wydaje ci się za ostry? Wcześniej używałeś kable D-sub który jest analogowy i rozmydla trochę obraz, przy HDMI wszystko jest przesyłane cyfrowo. Na Windows 10 możesz odpalić kalibrację clear type dla czcionek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ostry , a dodatkowo rozmazany , nie wyraznie tekstury itp. rozdzielczosc na pc jaka mam to 1920x1080 w końcu monitor ma ponad 25 cali , możliwe że to może być z tego powodu tak?Innych rozdziałek nie ustawiam bo są dużo gorsze...Full HD + matryca TN może to jest przyczyna nie wiem.Z laptopa odtwarzałem obraz na tym monitorze lapek ma win 10 i to samo a w przypadku pc win 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...