Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

londki

[Zestaw]Gry/Internet +/- 4500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przyszedł czas na kupno komputera wstępnie złożyłem coś takiego proszę o pomoc kogoś bardziej obeznanego :

Ramu narazie 8gb później dojdzie jeszcze 1 kość.

 

SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W

Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB GDDR5 VR Ready

AMD Ryzen 5 2600

SilentiumPC Armis AR7

SilentiumPC Fortis 3 HE1425

MSI B450M BAZOOKA PLUS

G.SKILL Aegis 8GB [1x8GB 3000MHz DDR4 CL16 1.35V DIMM]

Crucial MX500 500GB

 

Dorzucam link ->Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kręcić procesor?

Proponuje kupić mobo w formacie ATX od MSI B450 PRO lub TOMAHAWK.

1070Ti hmyy lepiej jednak kupić 1080 jakieś.

Reszta ok, chociaż zasilacz dałbym lepszy od SilentiumPC np:SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem trochę pozmieniałem co myślicie o tym

Mój link

 

 

zastanawiam się jeszcze nad karta gtx 1080 Windforce link ->

 

ale z tego co widzę różnica niewielka a cena +500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej doplacic 200-300zl do RTX 2070, albo kupic uzywke jakiegos zotaca 1080 za 1700-1800zł, sa z gwarancjami na 2 lata jeszcze w takich cenach w najmocniejszych wersjach extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem trochę pozmieniałem co myślicie o tym

Mój link

 

 

zastanawiam się jeszcze nad karta gtx 1080 Windforce link ->

 

ale z tego co widzę różnica niewielka a cena +500zł

 

Z370 do ryzen :P to płyta do intela xD ASRock B450 Pro4 https://www.x-kom.pl/p/441323-plyta-glowna-socket-am4-asrock-b450-pro4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o x370 tą którą podawałeś w zestawie

W sumie w twoim zestawie zmieniłem tylko

SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze

na ten co kolega wyżej podał

SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2

 

Teraz kwestia która płyta :

ASRock B450 Pro4 ?

czy ta

ASRock X370 Pro4 ?

ewentualnie jeszcze ta

MSI B450 TOMAHAWK??

 

Nad kartą dalej się zastanawiam

GTX1071ti GTX1080 a RTX2070

ale mam już naciągnięty budżet :D

 

Kolejna propozycja NEW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta https://www.x-kom.pl/p/441269-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-a-pro.html - to samo co Tomahawk a 100 zł taniej.

 

Karta albo 1070 Ti albo RTX 2070 - zalezy od budzetu.

 

RAM by się przydało 2x8GB, pojedyncza kość pod Ryzena to taka sobie opcja. No ale można dokupić zawsze za miesiac-dwa a na razie sie przemeczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw ok poza 1 kością ramu... single channel ;) tak więc do dokupienia szybkiego albo boerz w dwóch kościach:) płyta... bym brał b450 i 1080 z dobrym chłodzeniem bo kupno rtx do kilku gier (bf V + jakieś tam zapowiedziane) które obsłużą ray tracing nie ma obecnie większego sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080 z dobrym chłodzeniem bo kupno rtx do kilku gier (bf V + jakieś tam zapowiedziane) które obsłużą ray tracing nie ma obecnie większego sensu...

RTX 2070 z tańszymi chłodzeniami źle nie wypadają. A ray tracing to nie wszystko, RTX 2070 jest trochę wydajniejsza i po czasie wydajnościowo odjedzie od GTX 1080 jeszcze bardziej. Podobnie było chociażby w przypadku GTX 980 Ti i GTX 1070 - w dniu premiery niemal te same karty pod względem wydajności, a dziś w nowych grach jest nawet z 10% róznicy na korzyść 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli teraz kwestia karty graficznej

Gigabyte GeForce GTX 1080 WindForce III OC 8GB GDDR5Xlink

albo

Palit GeForce RTX 2070 DUAL 8GB GDDR6Link

 

którą brać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał RTX 2070 - powody masz wyżej wypisane. Jak GTX 1080 to używka na gwarancji za ~ 1700-1800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli jak na razie wszystko wiadome dzięki za pomoc :D a ramu jeszcze jedna kość doleci później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli jak na razie wszystko wiadome dzięki za pomoc :D a ramu jeszcze jedna kość doleci później

 

Radzę kupić 2x8 gb ramu odrazu lub na początek 2x4 i dokupić później 2x4 bo bez dual channel to będzie lipa. Na yt masz porównanie. Dual channel to nawet 30-40 fps więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
    • to oczywiste, gdyby nie zachod i Polska to juz dawno by padla ale wszyscy zauwazyli jak mozna wyniszczac kacapow w ten sposob wiec co jakis czas trzeba sie poklocic o pakiet pomocy ale pozniej go dac   jak to nic? pieklo kobiet XDDDDDDD https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bezskutecznie-probowali-odebrac-paszporty-kolejka-ukraincow-,nId,7470702   poczytaj dowolnych geopolitykow to przestaniesz powtarzac polityczna sraczke na uzytek wewnetrzny KO tak samo w to pojdzie bo potrzeba dodatkowego zrodla i to jeden z glownych wnioskow po rozpoczeciu wojny na ukr, nie mozemy byc w pelni zalezni od zachodu jestesmy w momencie kiedy slabe panstwa wydaja krocie na zbrojenia bo nikt tanio nie sprzeda
    • Bo Norwegia nie wynegocjowała odpowiednich warunków   PS. Polska -> Norwegia, potrzymaj mi piwo  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...