Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lukkey

[3500-4500] Praca, studia, gry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nadszedł czas wyboru nowego laptopa, ale kompletnie się na tym nie znam, więc proszę Was o pomoc. Poniżej postaram się jak najlepiej sprecyzować swoje wymagania oraz przeznaczenie laptopa, mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się wybrać coś fajnego. Chcę żeby laptop pełnił funkcję "podstawowego komputera" w domu, ponieważ nie posiadam stacjonarnego PC, ale również był mobilny (jak najniższa waga, stonowany wygląd, przyzwoita bateria).

 

Przeznaczenie (priorytet od największego):

 

1. Studia informatyczne (głównie programowanie min. Microsoft Visual Studio - bez programów graficznych) i późniejsza praca jako programista.

2. Praca (VMWare Horizon Client)

3. Gry (w miarę nowe tytuły FIFA19, GTA V)

4. Filmy, internet, codzienne użytkowanie.

 

 

Moje wymagania:

 

1. Ekran 15,6".

2. Bateria minimum 5-6h (pakiet biurowy, internet, Visual Studio, filmy - bez grania w gry).

3. Stonowany wygląda i jak najniższa waga.

4. Chciałbym żeby laptop posłużył przez kilka najbliższych lat.

 

A więc w skrócie szukam czegoś solidnego na kilka najbliższych lat co w domu posłuży mi za sprzęt do grania(podpięta normalna klawiatura, mysz, pad, monitor czy TV) oraz jako narzędzie pracy do pisania programów i robienia innych rzeczy związanych z tą branżą, ale również będę mógł to spakować do plecaka i korzystać z tego komfortowo na uczelni.

Przeglądając inne, podobne tematy wytypowałem kilka modeli, które mnie zainteresowały. Obecnie zastanawiam się pomiędzy tymi trzeba zamieszczonymi poniżej:

 

 

MSI GV62

 

https://www.x-kom.pl/p/443752-notebook-laptop-156-msi-gv62-i7-8750h-8gb-1tb-gtx1060-ips.html (ok. 4450zł)

 

Procesor: Intel Core Intel Core i7-8750H

 

Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1060

 

Pamięć: 8 GB

 

Dysk: HDD SATA 1000GB

 

Inne: wolny slot pamięci, szeroka gama portów, waga 2,26kg

 

Minusy: brak dysku SSD

 

 

Jedyny jaki udało mi się znaleźć do 4500 zł z i7-8750H i GTX 1060, obecnie mój numer 1.

 

 

Acer Aspire 7

 

https://www.x-kom.pl/p/425331-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8g-100016-win10-gtx1050ti-fhd.html (ok. 3800zł)

 

Procesor: Intel Core i5-8300H

 

Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti

 

Pamięć: 8 GB

 

Dysk: HDD SATA 1000GB

 

Inne: waga 2,37kg

 

Minusy: brak dysku SSD, brak wolnego slotu pamięci

 

 

Lenovo Legion Y530-15

 

https://www.x-kom.pl/p/461796-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y530-15-i5-8300h-8gb-1tb-gtx1050ti.html (ok. 3800zł)

 

Procesor: Intel Core i5-8300H

 

Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti

 

Pamięć: 8 GB

 

Dysk: HDD SATA 1000GB

 

Inne: szeroka gama portów, wolny slot pamięci, waga 2,27kg

 

Minusy: brak dysku SSD

 

Chętnie wysłucham opinii osób, które użytkują powyższe modele lub "siedzą w temacie" i są w stanie coś więcej o nich napisać oprócz tego co możemy przeczytać na stronie sklepu. W szczególności interesują mnie jakość wykonania, kultura pracy, CHŁODZENIE (szczególnie w tym MSI), czas pracy na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-MSI GV62 ma najwydajniejsze podzespoły więc z tej trójki byłby to najlepszy wybór.

-Matrycę najlepszą będzie miał Y530, Acer i MSI będą na podobnym poziomie.

-Układ chłodzenia we wszystkich laptopach podobny, Lenovo i GV62 mają wentylatory rozdzielone (po lewej i prawej stronie) w Acerze też są dwa, ale obok siebie. Pod obciążeniem (np. podczas grania) laptopy będą głośne, w spoczynku powinno być dobrze w każdym z nich. MSI ma dedykowany program do obsługi pracy wentylatorów w postaci DragonCenter więc można sobie tu wyregulować kiedy i w na jakim poziomie będą pracować "wiatraki".

-Jeżeli chodzi o wykonanie, to Y530 i GV62 mają palstikowe obudowy, Aspire 7 aluminiową. Z kolei jeżeli mowa o SSD to Legion i GV obsługują dyski PCIe, Aspire 7 (przynajmniej wg. X-kom) tylko te na interfejsie SATA.

 

Jeżeli zamierzasz grać w nowe tytuły, to wybrałbym MSI, ze względu na obecność najwydajniejszej karty graficznej GTX 1060 z 6GB pamięci. Dodatkowo dokupiłbym do niego dysk SSD na PCIe 240GB: ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 za 259zł lub jeżeli budżet pozwoli nawet większy 480GB: ADATA 480GB M.2 PCIe XPG SX8200za 469zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry które akurat podałeś nie są aż tak wymagające.

Acer Aspire 7 i7-8750H/16G/120+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4549 zł

Pełna konfiguracja z od razu z dyskiem SSD (nie trzeba wymontowywać Intel Optane) oraz 16 GB ra, dodatkowo system w cenie (koszt to 400-500 zł). Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa co najważniejsze stonowany design który nie rzuca się w oczy, podświetlana klawiatura, niezłe głośniki.

 

Ewentualnie z większą wydajnością w grach

Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/128+1000/Win10 GTX1060 4799 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, przyzwoite wykonanie, procesor 4 rdzeniowy i5H, dwa dyski wewnątrz laptopa i system w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że G5 waży aż 2,82kg, a karta graficzna jest w wersji Max-Q (~10% niższa wydajność od pełnej wersji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tego MSI GV62 w innym sklepie gdzie dostępne są raty 0% co by mnie bardzo interesowało. Cena taka sama lecz zauważyłem, że posiada on matrycę TFT a nie jak ten podlinkowany z x-kom'u IPS. Jaka jest różnica pomiędzy tymi matrycami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tego MSI GV62 w innym sklepie gdzie dostępne są raty 0% co by mnie bardzo interesowało. Cena taka sama lecz zauważyłem, że posiada on matrycę TFT a nie jak ten podlinkowany z x-kom'u IPS. Jaka jest różnica pomiędzy tymi matrycami?

 

Taka, że jeżeli będziesz patrzył pod kątem to wówczas obraz będzie tracił kolor. W skrócie-jeżeli korzystasz sam to nie powinno mieć to większego znaczenia bo ustawisz sobie tak ekran by wszystko było w porządku. Jeżeli z laptopa będziesz korzystał z kimś (np. oglądał filmy), to wówczas warto zastanowić się czy nie wziąć wersji z IPS, wówczas obie osoby nawet jeżeli nie będą patrzeć na wprost powinny być zadowolone z tego co zobaczą na laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Mam kolejne pytanie, czy osoba, która nigdy nie widziała laptopa "od środka" będzie w stanie sama podłączyć dysk SSD PCIe w tym MSI GV62 czy wiąże się to z rozłączaniem i wyjmowaniem innych komponentów żeby dostać się do gniazda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...