Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VentoJakub

Powyżej 100% maksymalnej częstotliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dłuższego czasu komputer działa wyraźnie wolniej. Czy to w grach gdzie klatki potrafiły spadać co jakiś czas do małej wartości czy przy przeglądaniu internetu. Dziś postanowiłem przyjrzeć się temu problemowi z bliska i zauważyłem, że procesor działa non stop powyżej 100% maksymalnej częstotliwości. Czy to może być źródłem moich problemów? Niżej zdjęcie przypadku oraz specyfikacja komputera.

 

 

Procesor: i5-3570 CPU 3.4 GHz

Ram: 16GB DDR3

System: Windows 10 Home 64 bit

Karta Graficzna: Nvidia GeForce GTX 650 Ti

Dysk: Samsung SSD 850 Pro 512GB

 

Z góry dziękuje! :)

post-603232-1544481882822_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wirus.

Pokaż procesy w Menadżerze Zadań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce nie widać nic podejrzanego, ale masz LOL-a uruchomionego.

Wiesz o tym w ogóle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia. Procesor zachowuje się tak samo odrazu po włączeniu komputera. Wyłączyłem wszystkie procesy które odpalają się razem z systemem ale też nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo

 

Nic to nie mowi - raczej wszystko w porzadku

 

Lepiej zrobisz jak wrzucisz sobie np. MSI:A + rivatuner i bedziesz monitorowal zuzycie CPU/GPU, czestlotliwosci CPU/GPI i temperatury bo tu moze byc problem

 

I tam chyba nawet widze LoLa 2 razy odpalonego (mozliwe, ze jedna instancja zwiesila sie) albo po prostu ma tak byc. A ten Chrome w tle w trakcie gry potrzebny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję to zrobić.

 

Co do tego Lola. Tak jak wspomniałem wyżej - włączając komputer i wchodząc w menedżer zadań wynik będzie taki sam (powyżej 100%) jak podczas przeglądania internetu czy grania w gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do działu internet sieci bezpieczeństwo. Zamieść tam swoje logi (przeczytaj najpierw jak!) i niech fikutka czy toska to ogarnie. Jak nie znajdzie nic podejrzanego, to sprawdzisz monitoring. Robienie tego teraz, bez pewności której menedżer procesow nie daje - nie ma sensu. Żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...