Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

orlo2299

Pierwsze OC I5-4690K BOX CHŁODZENIE itam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że mój staruszek już nie raz nie wyrabia w nowych grach powodując lag spiki, chciałbym coś zrobić. Czytałem że na spokojnie można go podciągnąć pod 4.0 na rdzeniu na chodzeniu boxowym. Jednak nigdy nie robiłem takich rzeczy może kiedyś na e8400... I boję się że coś zepsuje

Opis sprzętu

gigabyte ga-b85-hd3

Gtx 970 4gb evga

I5 4690k

8 GB goodram ddr3 1600

Ssd WD Green

Prosiłbym o jakąś poradę jak oraz na jaką zwiększyć moc i napięcie żeby nic nie zepsuć oraz monitorować temperatury. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jaką obudowę oraz czy SilentiumPC Grandis 2 XE1436 da radę do 4,2-4,5 podtrzymać na rdzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj obecny procesor i kup i7 :thumbup:

obecnie mnie na to nie stać... jak by było to bym się chyba nie pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście piszesz o chłodzeniu boxowym a w następnym poście pytasz o chłodzenie za ponad 170zł i nową obudowę. Można się pogubić :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście piszesz o chłodzeniu boxowym a w następnym poście pytasz o chłodzenie za ponad 170zł i nową obudowę. Można się pogubić :hmm:

 

Po prostu powiedz mi jak go podkręcić? W biose chyba nie mogę tego zrobić. Jeśli da się to kupię obudowę i chłodzenie żeby wyciągnąć max czyt. 4 5 ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B85 nie podkręcisz. Z tego co pamiętam, zostało to zablokowane przez Intela po niedługim czasie. Z taką sekcją zasilania i tak wiele byś nie mógł zdziałać.

Bez zmiany całej platformy jedynie i7 tutaj wsadzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B85 nie podkręcisz. Z tego co pamiętam, zostało to zablokowane przez Intela po niedługim czasie. Z taką sekcją zasilania i tak wiele byś nie mógł zdziałać.

Bez zmiany całej platformy jedynie i7 tutaj wsadzisz.

Ewentualnie jaka i7 tutaj dałaby radę na jakis czas jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B85 nie podkręcisz. Z tego co pamiętam, zostało to zablokowane przez Intela po niedługim czasie. Z taką sekcją zasilania i tak wiele byś nie mógł zdziałać.

Bez zmiany całej platformy jedynie i7 tutaj wsadzisz.

 

Szkoda mi tego procka, podaj mi dobrą płytę głowną która wyciągnie maxa z chłodzeniem - 4,5 ghz na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi tego procka, podaj mi dobrą płytę głowną która wyciągnie maxa z chłodzeniem - 4,5 ghz na rdzeniu.

1. nie ma czego szkodować, tylko 4 rdzenie i 4 wątki.

2. Koszt dobrze wyposażonych płyt pod Z87 to koszt ok. 300zł+

3. Dobry radiator to nei wszystko, jeszcze kwestia gluta pod czapą/IHS która skutecznie będzie blokować względnie wysokie OC.

4. ujowy deal. NA Twoim miejscu wolałbym sprzedać, poczekać troche bez kompa i kupić i7 4770. Z kupy (i5) bata nie ukręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...