Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szaman0

Wiecznie żywe 775. Czy da się złożyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

zastanawiam się czy da się złożyć takiego dziadka na 775 z DDR3. Jaki jest cel? Po prostu posiadanie możliwe hiend owego dziadka. :)

Na początku do głowy przyszła mi płyta P5Q Deluxe.. niestety ma DDR2. ( Na Olx stoi P5Q pro z xeonem 5450 + ram za 350zl )

Dlaczego wersja Deluxe ? Po prostu mi się podoba.

Jeżeli z DDR3 to może P5E3? Trudno dostępna ale czasem się pojawia. (1. Jest jakaś fajna alternatywa do tej ? )

Asus rampage extreme ?

 

Dylemat jest jeszcze taki, że te karty ogólnie wiadomo że są stare, drogie i trudno dostępne itd. i czy nie lepiej zastanowić się nad 1155... pewnie tak nawet na zwykłym h61 z i5 2400.

 

Chciałbym poznać opinie najlepiej osoby, która chciała i złożyła "fajny", nie koniecznie opłacalny zestaw pod 775.

Procesory o których ja myślę to Xeon 5450 albo Q9550. I z obsługą DDR3 8GB

 

No dobrze ale co dalej ? Jakie GPU?

Może GTX670 OC ? Albo GTC 680. Oczywiście nie opłacalne, stare, prądożerne itd. ale z duszą :) Jaka karta będzie maxem dla powyższych CPU?

 

Co chce osiągnąć?

Ponad 10letnia platformę, ładnie wyglądającą (?) w planach jest umiejscowienie całego PC na plexsie :)

 

Jeżeli masz ciekawy pomysł bądź poradę to pisz śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to mieć jakieś zastosowanie praktyczne, czy po prostu ładnie/sentymentalnie wyglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

Jesli sentyment to skladaj, ale strasznie to nie oplacalne, lepiej juz jakas płyte z ddr2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym GPU brał z epoki, seria 6 to już trochę nowsze czasy. Polecam polować na "białe kruki", te czasami można wyrwać stosunkowo tanio a z czasem nabiorą wartości (sam kiszę w szafce voodoo rush która była rynkowym niewypałem a teraz kosztuje sporo bo fizycznie tych kart sprzedało się mało). Białe kruki to jakieś edycje specjalne, karty dwuprocesorowe na jednym pcb itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

Moze 9800/8800 gt? Mam takie i sie kurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Niestety mało płyt 775 i DDR3 ale może coś się wyszuka. A jakieś inne "ladne" alternatywy do P5Q Deluxe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ojej. Czyżby kolega miał sentyment do tej podstawki? Sam siedzę na niej od 2007r i na moje potrzeby wystarcza. Aktualnie korzystam z siódmej grafiki na tej platformie a z zestawu nabytego w 2007r pozostała tylko obudowa. Konfiguracja w spoilerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz poluję na coś sensownego na AM2, bo odkopałem w szafie mojego starego Athlona 64 X2 i Radka X1950 PRO, też nie jest łatwo w sensownych pieniądzach tego upolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była jeszcze P5QC asusa z DDR3, moja leży w szafie od 2lat i się kurzy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej. Czyżby kolega miał sentyment do tej podstawki? Sam siedzę na niej od 2007r i na moje potrzeby wystarcza. Aktualnie korzystam z siódmej grafiki na tej platformie a z zestawu nabytego w 2007r pozostała tylko obudowa. Konfiguracja w spoilerze.

 

Oho kolega ma podobny zestaw co mam w głowie :) Xeon nie ogranicza 960tyki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem C2Q Q9300@3,3GHz + GTX960 4GB i ładnie to chodziło. Po zmianie na G4560 3,6Ghz trochę się poprawił FPS ale niewiele, jednak stabilność zestawu była sporo wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chipset P45 obsługiwał do 16 GB RAM dla 775.

 

Faktycznie a coś na chipsecie x48 ?

 

Asus P5N64 WS Professional a to co za płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie to opłacalny zestaw jeśli będziesz chciał kupić coś pokroju REXa + jakiś topowy C2Q.

Raczej bym celował w coś ciut słabszego jak P5E3 (akurat wisi na lolegro) lub budżetowo czyli coś na P35/P45 i jakiś Xeon.

O ile nie chcesz tam wrzucać 8/16GB to bez sensu polwać na mobo z DDR3, a imo w zestawie s775 spokojnie 2x2 styka więc nawet możesz brać coś z DDR2 i polować na jakieś powiedzmy Adaty 2x2, ostatnio często są do dostania w granicach 80-100zł.

Co do karty grafiki to najlepiej brać jakieś 6800GT/7800GT względnie GTX lub jeśli chcesz pograć w ciut nowsze gierki na tym to 8800GT/GTX/Ultra by to jakoś pasowało do okresu platformy.

Nowszych kart to się tu raczej nie opłaca wrzucać.

 

A jeśli ma to w miarę działać, w sensie chcesz grać w gry 2016+, to bierz 2500K, bo nawet topowy zestaw na 775 już dzisiaj to jest może i jak fajny E36 ale zajechane i w gazie :lol2:

Mam aktualnie w rozsypce zestaw REX + Q9650 + 2x2 + X1950XTX w Crossfire i o ile przy XP jakoś to działa to już po przesiadce na 7 jest lekka załamka wydajnościowa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oho kolega ma podobny zestaw co mam w głowie :) Xeon nie ogranicza 960tyki ?

Pewnie z takim 2500k byłoby lepiej ale po przesiadce z HD7970 nie narzekam. A poza tym nie gram teraz w superprodukcje, które zajmują po kilkadziesiąt GB z uwagi na wolny net (ok. 1Mb/s). Jak będę miał czas to się postaram pobrać hots-a (Heroes of the Storm) bo już dawno nie grałem (na HD7970 nieźle to łaziło na najwyższych w FHD). A poza tym ta gtx960 była po liftingu Mój link, więc kto pierwszy ten lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blabla123 no dokładnie, masz rację. Szukanie 775 i wkładanie tam DDR3 8GB może nie mieć do końca sensu. Tak samo jak pakowanie tam gtxa 6xx.

I kolejna kwestia że jeszcze ciężej znaleźć "ładna" płytę.

 

Dlatego też zastanawiałem się nad 1155 bo tutaj już jest większe pole manewru, zwłaszcza patrząc na wybór płyt głównych.

Np. taki ASRock z68 extreme gen3 albo z77 extreme gen4 wyglądają jak dla mnie świetnie ;) albo Sabertooth... Ładnie by to wyglądało na plexsie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakiś zestaw szukać, wtedy to ma większy sens.

Coś takiego https://allegro.pl/q9550-8gb-ddr3-gf9800gt-1gb-570gb-p5e3-wifi-lcd-i7455722118.html ale zasilacz do wymiany.

 

Na upartego poskładasz jakiś fajny zestaw na 775 typu:

Abit AB9 QuadGT według mnie jedna z bardzij kultowych płyt na 775 (coś jak Asus Commando)

Cruciale na Micronach D9GMH więc można się trochę pobawić z OC

C2D E7400 w cenie piwa + od tego samego sprzedawcy pamięci 2x1 zamiast tych Cruciali

Dojdą do tego wysyłki niestety ale w sumie to gdybym miał coś składać dziś na 775 to bym starał się zamknąć w 200zł za coś takiego, nie licząc budy, zasilacza, hdd i chłodzenia.

Budę wyrwiesz na olx jakiegoś Chiefteca pewnie za 20-30zł, hdd też po taniości jakiś 250-320GB, gorzej z zasialczem ale pewnie jakiś Forton tutaj starczy.

Do tego jakaś fajna grafa, powiedzmy 7800GT i jak dla mnie do prostych rzeczy i starszych gierek się nada i by fajnie wyglądało na biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

Jak cos to sprzedam tego 8800GT za 10zl(lub czteropak)+wysylka :P Termopady do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to sprzedam tego 8800GT za 10zl(lub czteropak)+wysylka :P Termopady do wymiany.

Tego czyli którego? I czy nie będzie on za słaby dla Xeona 5450 albo Q9550?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma wyglądać to może jakieś dfi lanparty? Niby po allegro i olx sa w chorych cenach ale pewnie nikt tego nie kupuje to może coś ładnego byś kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5E, Xeon 3370 + Scythe Ninja, 4 x 2 GB OCZ Reaper DDR2 1066, Asus 9600GT, 2xWD 320GB, Chieftec 560W, Chieftec LBX-01B-B-B.

Do dziś w biurze stoi sprawny i używany. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p5q3 deluxe

 

mimo ze specs moze mowic cos innego u mnie gigabyte i asus na ddr3 obslugiwaly kosci 4gb bez problemu (8gb juz nie) ale 4x4gb dzialalo

 

 

ja tam jeszcze wodne był złozył (2x sekcja + nb + sb) za grosze mam komplet na takie mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5Q3 deluxe też fajna karta ale ciężko do spotkania.

A P5Q-e ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p5q3 deluxe

 

mimo ze specs moze mowic cos innego u mnie gigabyte i asus na ddr3 obslugiwaly kosci 4gb bez problemu (8gb juz nie) ale 4x4gb dzialalo

 

 

ja tam jeszcze wodne był złozył (2x sekcja + nb + sb) za grosze mam komplet na takie mobo

 

Na REXie i GB EP45 Extreme też sprawdzałem 4x4 i bez problemu to banglało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...