Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kerri

RX 580 8gb (xfx vs nitro+) - warto dopłacać 140 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się na kupnem jednego z dwóch modeli rx'a 580 8gb. Jeden to xfx, bodajże podstawowa wersja beż żadnych OC a drugi to sapphire nitro+.

Jeden kosztuje 850 a drugi 990 (nie w Polsce, ale mniejsza o to). Warto dopłacać aż 140 zł?

Wiem że nitro + jest cichy, do tego świetnie wygląda jednak nie mam nawet szkła w obudowie żeby to miało znaczenie a co do głośności to jasne że lubie ciszę ale minimalna różnica nie ma dla mnie znaczenia.

Czyli: Lepiej xfx za 850 czy nitro + za 990? bez zbędnych pytań.

Różnica wyjdzie jednak jakieś 100 zł a nie 140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj testu xfx sam będziesz wiedział ;) nie wiem jakie są od nich karty, a może za jakąś pośrednia kwotę masz np sapphire pulse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem XFX. Ma tryb półpasywny, a po lekkim UV chłodzenie w czasie obciążenia działa całkiem przyjemnie. Nitro co prawda wydajniejszy, ale kosztem masakrycznego poboru energii.

 

btw miałem sztukę XFX co przy stockowych zegarach robiła -220mv, absolutny rekord wśród rx-ów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wlasnie niejaki lombard sprzedaje za 850 nowki, a gdzie za stowe wiecehjmozna dorwac nitro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wlasnie niejaki lombard sprzedaje za 850 nowki, a gdzie za stowe wiecehjmozna dorwac nitro?

Napisałem w temacie że nie w Polsce. Był jeszcze 2 dni temu na mindfactory za 219 euro ale chyba już nie ma. Został tylko xfx za 189.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wlasnie miałem brac tego radka z mindfactory, bo mieszkam w Niemczech i nagle zmienili cene

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnej z nich jeśli chcesz mieć przyzwoitą kulturę pracy. Takie chłodzenia dają radę z RX570 ale nie z 580. Do 580 to tylko Sapphire Nitro lub MSi gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...